Strona 51 z 61 PierwszyPierwszy ... 41 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 607

Wątek: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

  1. #501
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Letni Niski czyli kilka zdjęć z niedawnego rodzinnego wyjazdu w okolice Wysowej.Niby siedzieliśmy tam tydzień ale to wszystko mało , chętnie bym się tam zasiedział troszkę dłużej ale wiadomo praca i takie tam a Beskid to piękna kraina ,żal było wracać.Na Jaworzynie K. zauważyłem w zeszycie wpis z czerwca Klubu Rzeszowskiego także pozdrawiam serdecznie wielbicieli(wielbiciela) Jaworzyny i Beskidu !
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #502
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    W załączeniu do mojego ostatniego postu może jeszcze kilka słów i zdjęć. Plan był taki coby jak najwięcej pooglądać cerkwi i trochę pospacerować po okolicy no i jednak też poleniuchować bo to wyjazd z dziećmi. Najwięcej było objazdowych wycieczek po okolicy , okazało się że w małopolsce w okresie od maja do końca września jest taki program "Otwarty szlak architektury drewnianej". W ramach tego programy od czwartku do niedzieli w godz. 9-18 można zwiedzać cerkwie i kościoły z listy także w środku. Dyżuruje osoba która przeważnie opowie trochę o historii danej świątyni , czasami jest to osoba duchowna czasami zawodowy przewodnik a czasami mieszkaniec który mieszka obok , ogólnie świetna inicjatywa , wiekszosć cerkwi jest w dobrym stanie także jest co oglądać.Kaplice na górze Jawor o której pisał Długi też odwiedziłem i miejsce szańca konfederatów obok też , z łąki przy granicy nad górą Jawor kapitalne widoki na Lackową i Busov , tak nam się spodobało że wylegiwaliśmy się tam dwa razy.Ale coby nie było że tylko leniuchowanie to piesze wędrówki no może spacery też były: z Bielicznej od cerkiewki przez piękną łąke na Lackową , z Regietowa na Rotunde i na Jaworzyne K. także ruchu trochę było. Z górek to zwłaszcza Jaworzyna przypadła mi do gustu z racji fajnych widoczków ( do wpisu w zeszycie nikt nie chce się przyznać). Cerkwi nie będę wymieniał bo każda jest ładna , w każdej jest coś interesującego.Wysowa też fajna bo dosyć spokojna w przeciwieństwie do Krynicy gdzie jak w ulu. Ogólnie jestem z wyjazdu zadowolony choć zawsze coś tam jeszcze jest do zobaczenia ale będzie powód żeby się tam wybrać kolejny raz.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #503
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Wrześniowa wycieczka rowerowa - pętla z początkiem i końcem w Rymanowie, z przejazdem drogą o której pisałem w tamtym roku na wiosnę: http://forum.bieszczady.info.pl/show...84-zima/page49


    Na zbiorniku Sieniawa jak i na Wisłoku w Puławach bardzo niski stan wody.





    Stromy podjazd leśną drogą z Wernejówki na przełącz pod Polańską daje popalić rowerzyście, na przełęczy nowa kapliczka.



    Sama droga to konkretna inwestycja w niegdyś dzikim masywie Jawornika.



    Na Polańską stamtąd blisko szlakiem Jaga-Kora, niestety ze szczytu zdjęć brak, przyszła burza i rozpadał się deszcz. Poprawa pogody w drugiej części trasy zachęciła do zjazdu z asfaltu na Przełęczy Szklarskiej w stronę widokowego szczytu Kamińska. Poza okolicznymi wzniesieniami Beskidu Niskiego widać było przez chwilę skrawek Tatr.












  4. #504
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Ale ładnie, aż się coś kręci w oku
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  5. #505
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    To może ja też dorzucę kilka zdjęć z takiej trochu skromnej wycieczki skrajem Beskidu czyli Płonna ,Kamienne ,Dziady i Kuty. Kapliczka w Kamiennem z racji lokalizacji pasuje jak ulał do zagubionych ale o dziwo jest w dobrym stanie i widać że ktoś o niej pamięta. Z grzbietu bardzo ładne widoki na Pasmo Bukowicy i Bieszczady ,na zejściu szutrówką do Płonnej gustowna współczesna kapliczka.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  6. #506
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Kolejny wypad w Beskid N. i spacer z Kątów do Myscowej. Start spod sklepu koło mostu na Wisłoce w Kątach czerwonym na Grzywacką a później przyjemna wycieczka grzbietem z fajnymi widokami czyli Łysa Góra , Polana i zejscie do Myscowej , powrót górkami do Kątów. Na Łysej Górze boczny wypad do Wilczej Kapliczki z ciekawą historią , cerkiew w Myscowej bardzo ładna i w dobrym stanie . Myscowa ogólnie przypadła mi do gustu z racji ciszy i spokoju co wynika z położenia tej miejscowości tak trochę na uboczu i poza czasem.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  7. #507
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2015
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    czesc..i ja tam byl ..teraz..jaga kora..fajne bylo i stopy nedzwiedza na droge..
    ja byl jasliska-pulawy..
    sto fotek tutaj:
    album- "hybridny integrovany obvod"
    http://pokec.azet.sk/zawoja73/fotoalbumy
    jezdzis i teraz w zime ?rymanow nedaleko..ja juz tam byl duzo raz..

  8. #508
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2015
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    dobre rano.

    czi to juz tutaj krzychprorok nechodzi ? ja robil tutaj registraciju za tem bo ja zobaczil joho zdejsca z drogy jaga kora na internece..i ja myslel ze cosz spolu pojezdzime na rowerach..jak by byl chetny..
    fotky-albumy " ziarovka" i "mikrofon" ..bukowsko..plonna..i vysielač po polsku neviem...antena ? take ja szukam..drogy polne leszne sutrove pozarowe..

    http://pokec.azet.sk/rymanow/fotoalbumy/

    .

  9. #509
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Dobre rano! Miło mi, że znalazłeś nasze forum i zarejestrowałeś się na nim. Widzę, że dużo jeździsz w Polsce i znasz nasze cesty. Ja na stałe mieszkam w Rzeszowie i w zimie mniej na bicyklu jeżdżę, ale od wiosnę znowu będę odwiedzał Beskid Niski, Bieszczady i zapewne Słowację, może kiedyś pospolu pojeździmy. Ahoj!

  10. #510
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2015
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    ok..pojezdzimy cosz spolu..wiosna.
    tokarnia..kamien..fotky: " tlejivka optron neonka transil "

    http://pokec.azet.sk/sanok1/fotoalbumy

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Kwietniowy Beskid Niski.
    Przez coshoo w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 23:36
  2. Beskid Niski -Wiatraki
    Przez joorg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 11:41
  3. Bieszczady -> Beskid Niski -> Beskid Sądecki
    Przez Caamill w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 23:55
  4. 5-lat beskid-niski.pl
    Przez beskid-niski.pl w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 17:57
  5. Beskid Niski-zdjęcia
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 12:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •