Strona 54 z 61 PierwszyPierwszy ... 4 44 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 607

Wątek: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

  1. #531
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Niedziela 26 marca. Wiosna tylko w kalendarzu, bo temperatura przypomina tą zimową, w prognozach nawet był śnieg, ale nie pada. Z Dukli idę do Lipowicy, bo dopiero tam jest dogodne miejsce na łapanie stopa. Po ponad pół godzinie, zziębnięty i znużony bezskutecznymi próbami złapania transportu w stronę granicy rezygnuję. Idę do góry, do lasu, na zachód od drogi krajowej numer dziewięć.
    Jak już dość dobrze się rozgrzałem i zatrzymałem w miejscu z widokiem na Cergową zorientowałem się, że chyba jestem za wysoko, za wysoko, żeby szukać Gangusiowej Jamy. Schodzić się nie chciało, więc stwierdziłem, że pójdę po poziomicy, wszak tam jest kilka jaskiń o czym informuje mapa Compassu. Trafiłem na odsłonięcie sporych bloków piaskowca a pod nimi dziurę. Kawałek wszedłem, niestety wzrokiem nie dało się sięgnąć końca tej jaskini. Można było zejść niżej i próbować się przeciskać, ale byłem sam, więc nie chciałem ryzykować. Zadowolony i tak byłem, że znalazłem jakąkolwiek jaskinię szczelinową.

    DSCF6239.jpgDSCF6241.jpg

    Będąc w pobliżu nie mogłem ominąć kamieniołomu, którego zazwyczaj widywałem fragment z drogi głównej od strony Barwinka. Trzeba przyznać, że jest tam kawał zrytej góry.

    DSCF6245-1.jpg

    Dość geologii, czas na florę. Można było zobaczyć i poczuć wiosenne okazy.

    DSCF6243.jpgDSCF6247.jpg

    Po chaszczowaniu przyszedł czas na marsz szlakiem żółtym, cały czas lasem, nic szczególnego a tu nagle ruiny domu. Tu? Skąd? Napotkany starszy Pan poinformował mnie, że tu był przysiółek o nazwie Łazy i że kawałek dalej jest jeszcze jedna ruina.

    DSCF6249.jpg

    Później żółty szlak zamieniłem na czerwony, ale tylko na chwilę, bo chciałem pójść do Mszany i dalej na południe. Nad Mszaną "upoiłem się" trochę całkiem niezłym widokiem. Wróciły też wspomnienia z lutowej wycieczki na biegówkach. Uważam, że tamta okolica nadaje się bardzo dobrze do tego typu aktywności.

    DSCF6252.jpg

  2. #532
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Z Mszany wydrapałem się na Wapno pokonując największe nachylenie tego dnia. Miałem się też na baczności, bo na lutowej wycieczce widziałem w okolicy tropy niedźwiedzia. Z Wapna zszedłem do Smerecznego. Zobaczyłem ruiny posterunku granicznego i dzwonnicę, której raczej nie było, gdy byłem tam pierwszy raz.

    DSCF6255.jpgDSCF6257.jpg

    Wędrówkę zakończyłem w Tylawie na przystanku autobusowym. Oczywiście w niedziele nigdzie stamtąd nie da się dojechać komunikacją, za to jest skąd łapać stopa. Kierowca, który nie bał się zatrzymać i wziąć mnie na pokład swojego samochodu właśnie wracał ze słowackiego Vrbova, znanego z gorących źródeł.

  3. #533
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Byłeś powyżej kamieniołomu? Zawsze ciekawiłą mnie ta budka (?) nad nim - co to jest?
    Na Łazach jest jeszcze ciekawy pomniczek, przechodziłeś tuż koło niego. Poświęcony pamięci zmarłej żony - więcej info:
    http://www.beskid-niski-pogorze.pl/s..._dukla_gsb.php
    A symboliczna dzwonnica w Smerecznem stoi już od 2007r.

  4. #534
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Tak, byłem powyżej kamieniołomu, na górze jest barierka no i ten budyneczek. Zamknięty, dziwne to, nie wiem do czego służy, zdjęcia jakoś nie zrobiłem. Pomnik w Łazach przeoczyłem. Już mam powód, żeby kiedyś tam wrócić i zacząć od znalezienia tej największej jaskini. Co do dzwonnicy to faktycznie tam pisze, że od 2007 stoi, ale ja tamtędy jechałem rowerem jeszcze wcześniej.

  5. #535
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Piątek, 21 kwietnia. Tym razem Polańska, dość znana góra w Beskidzie Niskim. Dojście z parkingu pod lasem Szachty, ale nie drogą leśną a łąkami na zachód od niej, pod Ruską Górą, opcja ciekawsza.
    DSCF6578.jpgDSCF6583.jpgDSCF6584.jpg

    Nie schodziłem na "dół" Polan Surowicznych tylko trzymając się kierunku południowo - wschodniego do Wisłoka, trafiając po drodze na spore łany Zawilca.

    DSCF6591.jpgDSCF6592.jpg

    Na moście na Wisłoku ciekawostka. Co zasilają te panele? Stawiam na pobliską daczę ze stawem.

    DSCF6595.jpg

    Po głowie chodziło mi przejście Jelenią Górą po prawej stronie Wisłoka, ale wybrałem jednak marsz lewym brzegi rzeki. Podobało mi się tam, było i urwisko i dość strome fragmenty stoku w lesie.

    DSCF6601.jpgDSCF6605.jpgDSCF6599.jpgDSCF6607.jpg

    Na koniec dość fajne widoki z miejsca opisanego na mapie Compassu jako Srebinki. Na ścieżce do Moszczańca powróciły wspomnienia, przechodziłem obok ambony z której straszył mnie kiedyś myśliwy. Chodziłem sobie na dziko, wyszedłem na polanę z amboną a tam facet do mnie "Jesteś kłusownikiem, zaraz Cię ściągnę!"
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 25-04-2017 o 20:45 Powód: Na prośbę autora

  6. #536
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Jeszcze fotka ze Srebinek, która nie zmieściła się w poprzednim poście.

    DSCF6609.jpg

  7. #537
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    Pomyliłem się w tym cytacie. Poprawnie ma być "Jesteś kłusownikiem, zaraz Cię ściągnę!"
    Nieważne w jakim charakterze chciał Cię ściągnąć. Ważne na co się zasadzał: jak na zająca to pół biedy, śrut drobny, trochę poszczypie i po bólu. Ale jak , na ten przykład, na dzika - o to już by bolało
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  8. #538
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    [QUOTE=krzychuprorok;170549]Piątek, 21 kwietnia. Tym razem Polańska, dość znana góra w Beskidzie Niskim. Dojście z parkingu pod lasem Szachty, ale nie drogą leśną a łąkami na zachód od niej, pod Ruską Górą, opcja ciekawsza.
    DSCF6578.jpg/QUOTE]
    A wiadomo co to za pozostałości ( po lewej stronie)?
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  9. #539
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2010
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Ruiny kapliczki

  10. #540
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Cytat Zamieszczone przez bogdan64 Zobacz posta
    Ruiny kapliczki
    Stała tam sobie luzem w polach czy w pobliżu jakiejś zabudowy już nie istniejącej lub traktu?
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kwietniowy Beskid Niski.
    Przez coshoo w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 23:36
  2. Beskid Niski -Wiatraki
    Przez joorg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 11:41
  3. Bieszczady -> Beskid Niski -> Beskid Sądecki
    Przez Caamill w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 23:55
  4. 5-lat beskid-niski.pl
    Przez beskid-niski.pl w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 17:57
  5. Beskid Niski-zdjęcia
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 12:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •