Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 74

Wątek: Dawna cerkiew w Górzance

  1. #51
    Aries
    Guest

    Domyślnie Odp: Dawna cerkiew w Górzance

    Cytat Zamieszczone przez poster Zobacz posta
    Górzanka oczywiste.. folder znakomity wykonany przez Pana Wilhelma ..
    Witajcie drodzy Bieszczadnicy !
    Taki znakomity to folderek znów nie jest, najważniejsze, że udało się nam
    z ks. Piotrem zdążyć z wydaniem. Amatorska i na dodatek pierwsza tego typu robota. Jeżeli ktoś jest zainteresowany większym formatem (druk A3) ikonostasu, piszcie na meila to prześlę.
    Sytuacja z ks. Piotrem jest trochu bardziej złożona i niebawem wszystko powinno się wyjaśnić. Pragnę jedynie dodać do zacnych zasług, budowę kościoła w Dwerniku (materiał z cerkwii w Lutowiskach) oraz odnowienie kościoła (cerkwii) w Bereżnicy Wyżnej. To kapłan i człowiek z wielką charyzmą, Ci co mieli z Nim kontakt doskonale wiedzą.

    Pozdrawiam
    Wilhelm

  2. #52
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Dawna cerkiew w Górzance

    Serdecznie witam Aries na forum. Czuj się tutaj dobrze.

    P.S. Odbierz maila
    bertrand236

  3. #53

    Domyślnie Odp: Dawna cerkiew w Górzance

    Oczywiście Ksiądz Piotr to niezwykły człowiek.. Ma w sobie to "coś" niekiedy, aż mi Go żal, bo mógłby przecież mieszkać w "wypasionej" willi i niczym się nie przejmować... A jednak, tak nie może.. Bogu chce się oddać w sposób szczególny, odbudowując świątynie, ewangelizować ludzi..
    I takie pytanie : są tu na forum przewodnicy z wolnymi terminami w maju? jeśli tak to proszę mi podać do siebie namiary.. fajnie by było gdyby ktoś się zgłosił na jutro.. wycieczka z Kalnicy..

  4. #54
    Bogus
    Guest

    Domyślnie Odp: Dawna cerkiew w Górzance

    Cytat Zamieszczone przez poster Zobacz posta
    a Rzeszowski PTTK przyjedzie w październiku do Łopienki? Proszę serdecznie pozdrowić P. Zygmunta Solarskiego! :)
    W kalendarzu rzeszowskiego PTTK Łopienka 4.X.2009 jest zaklepana . Kol. Zygmunta oczywiście pozdrowię .
    Mała relacja na: http://epodkarpacie.com/index.php?pa...gallery_id=225

  5. #55

    Domyślnie Odp: Dawna cerkiew w Górzance

    Cytat Zamieszczone przez Bogus Zobacz posta
    W kalendarzu rzeszowskiego PTTK Łopienka 4.X.2009 jest zaklepana . Kol. Zygmunta oczywiście pozdrowię .
    Mała relacja na:
    no to można powiedzieć: extra! z PTTK'iem bardzo przyjemnie się wędruje.. chociaż ma to trochę swoje wady.. tłumy ludzi, pędzimy bardzo szybko, nie ma takiego szczególnego skupienia, a dawniej.. ooo jak to było 10 osób całą drogę modlitwa i spokojny spacerek.. ale jakby nie było musimy się wszyscy Ewangelizować, chociażby przez taką doroczną Pielgrzymkę do Łopienki serdeczne pozdrowienia!

    ______________________________
    poster "Górzański" (niektórzy mnie dobrze znają)

  6. #56
    Bogus
    Guest

    Domyślnie Odp: Dawna cerkiew w Górzance

    Cytat Zamieszczone przez poster Zobacz posta
    no to można powiedzieć: extra! z PTTK'iem bardzo przyjemnie się wędruje.. chociaż ma to trochę swoje wady..
    Oczywiście,że przyjemnie się wędruje z PTTK,ale są też i zalety "komunikacyjne" np. wychodzimy z miejsca "A" do "B",odległość rzędu 20 km i tam czeka na nas bus i nie musimy wracać do punktu wyjścia.
    Co do cerkwi w Górzance to ją pamiętam jeszcze z lat 70-tych,akurat byłem tam w niedzielę na mszy.

  7. #57

    Domyślnie Odp: Dawna cerkiew w Górzance

    Cytat Zamieszczone przez Bogus Zobacz posta
    czeka na nas bus i nie musimy wracać do punktu wyjścia.
    Co do cerkwi w Górzance to ją pamiętam jeszcze z lat 70-tych,akurat byłem tam w niedzielę na mszy.
    no tak to jest wygoda.. ja już 9 razy byłam w Łopience na takich pielgrzymkach czyli wszystkich.. daje mi to bardzo dużo przyjemności.. to miejsce jest dla mnie bardzo szczególne.. spotyka się tam masa ludzi, różnych kultur i wyznań.. zarówno grekokatolicy jak i rzymokatolicy, jest to czas kiedy najsatrsi zapominają o przeszłości.. (p.s. jest taka książka pt. "byłem kapelanem UPA" napisana przez miszkańca - Księdza pochodzącego z Łopienki, niektóre części były wydawane przez leską gazetę "Echo Bieszczadów", a w żadnej księgarni nie można jej zdobyć..

  8. #58

    Domyślnie Odp: Dawna cerkiew w Górzance

    wyżej napisane.. miałam dokończyć ale komputer padł..

  9. #59
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Dawna cerkiew w Górzance

    Cytat Zamieszczone przez poster Zobacz posta
    a Rzeszowski PTTK przyjedzie w październiku do Łopienki? Proszę serdecznie pozdrowić P. Zygmunta Solarskiego! :) zapraszamy ponownie do Górzanki ponownie ! na każde święto i tak rekreacyjnie.. :) ale w duużo większych grupach! i ze wsparciem nie tylko duchowym, ale także tym materialnym! :) bo ona jest nam bardzo potrzebna! Będzie to forma podziękowania za to co zrobił i wsparcie dla ks. Piotra. :)
    Spoko moko:) przyjedziemy jak co roku :)

  10. #60
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Dawna cerkiew w Górzance

    Właśnie otrzymałem wiadomość, że Ksiądz Piotr Bartnik kończy swoją posługę kapłańską w Górzance. Według nie potwierdzonych jeszcze informacji pożegnanie Księdza Piotra odbędzie się 7 czerwca. Jest mi bardzo przykro, że nie będzie go już w Górzance i jeszcze bardziej przykro, że nie będę mógł być 7 czerwca w Górzance.

    Pozdrawiam
    bertrand236

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dawna granica z ZSRR- pytanie i prośba
    Przez Dziku w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 11:31
  2. Baborów- dawna szkoła
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 13:04
  3. Kobylice- dawna cegielnia
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 18:13
  4. Dawna cerkiew w Bereźnicy Wyżnej
    Przez Recon w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2009, 21:42
  5. Od jak dawna udzielam się w Internecie
    Przez joorg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-06-2007, 16:56

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •