Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Brama Bieszczad, czyli jak dojechać?

  1. #1

    Domyślnie Brama Bieszczad, czyli jak dojechać?

    Witam…

    Mam na imię Tomek, mieszkam sobie w Łodzi i… mimo trzydziestu lat, wstyd się przyznać, dopiero mam zamiar przyjechać w Bieszczady. W podróż zabieram moją przyjaciółkę, która już była parę razy w Bieszczadach, a więc nie będzie tak źle.
    Od jakiegoś czasu obserwuję forum i znalazłem na nim większość odpowiedzi na moje pytania. Ale jest pewien mały problem….

    Na forum czytałem że „bramą” Bieszczad jest Zagórze. I rzeczywiście, bardzo przyjemnie byłoby dotrzeć tam pociągiem, a potem busik. Niestety PKP od grudnia zmieniło trochę rozkłady jazdy, i tak patrząc na to wszystko, właściwie najdalej pociągiem to ja mogę dojechać do Rzeszowa. A potem busiki do na przykład Wetliny. Za bardzo niepodobna mi się ta jazda autokarem z Rzeszowa do Wetliny. Według rozkładu, to ponad 3 godziny (???).

    A więc moje pytanie dotyczy dojazdu na przykład do Wetliny z Łodzi, czy Warszawy. Czy ktoś z Forumowiczów ostatnio jechał taka drogą, czy ma zamiar jechać? Według mnie jedyne sensowne połączenie to… rano Łódź-Kraków, potem Kraków-Rzeszów. Jestem w Rzeszowie o 13.45 i czekam na ostatni PKS do Wetliny do godziny 15. I w Wetlinie jestem po 18 godzinie. MASAKRA.

    A więc ktoś miał jakieś doświadczenia, albo będzie miał, w ostatnim czasie, jeżeli chodzi o dojazd? Może jakoś inaczej się da?

    pozdrawiam serdecznie TomaszKo

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: Brama Bieszczad, czyli jak dojechać?

    Witamy na forum.
    W jakim terminie jest planowany wyjazd ?
    Rozkłady jazdy wakacyjne są o wiele wiele bogatsze niż całoroczne.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Brama Bieszczad, czyli jak dojechać?

    Chciałbym tak do końca stycznia przyjechać. Ma Pan racje, od kwietnia jest lepiej troszkę. Nawet w samym lutym przez parę dni jest pociąg z Koluszek do Zagórza. Ale to tylko pociągi na kilka dni i naprawdę nie rozumiem dlaczego takie czasowe.

    Przerażają mnie też busiki z Rzeszowa. Ponad 3 godziny jazdy i ostatni o 15 godzinie? Może jakieś prywatne jeżdżą, ale nie sądze, w styczniu? Wynika z tego, że jeżeli nie dostane się do Rzeszowa do godziny 15, to mogę tam nocować.

    pozdrawiam

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Brama Bieszczad, czyli jak dojechać?

    A może spróbujesz dojechać do Sanoka ?
    Z Krakowa do Sanoka kursuje codziennie kilka autobusów PKS oraz busów.

    Ich godziny odjazdów z dworca PKS w Krakowie znajdziesz na stronie:

    http://www.rda.krakow.pl

    (wyszukiwarka kursów z lewej strony, pozwala wyszukać nie tylko kursy PKS)

    Te autobusy nie jadą przez Rzeszów, ale przeważnie przez Gorlice lub Jasło i przez Krosno, więc krótszą drogą. Czas przejazdu Kraków-Sanok to 4,5 godz.

    A w Sanoku można już złapać autobusy i busy miejscowe. Prawdą jest jednak ze zimą kursują one znacznie rzadziej niż latem.

    Tu rozkład PKS Sanok (nie obejmuje busów prywatnych):

    http://www.pksconnexsanok.pl/sanok.xml

    Pozdrowienia

    Basia

  5. #5

    Domyślnie Odp: Brama Bieszczad, czyli jak dojechać?

    Zupełnie nie pomyślałem o takim dojeździe. W Krakowie byłbym o 11. Busik do Sanoka o 12. A potem do Wetliny o 17. Dziękuję Basiu na info i jest to jakieś rozwiązanie.

    Ale i tak i tak busem, czy to z Rzeszowa, czy z Krakowa.
    Nie lubię dłuższych podróży autobusem. Ale chyba nic innego nie wymyśli się. Nie wyczaruję pociągu do Zagórza.

    PS. Jest bezpośredni autobus z Łodzi… ale …

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Brama Bieszczad, czyli jak dojechać?

    Jedź nocą, tak żeby w Rzeszowie zameldować się przed 6. Wtedy w PKS-ie będziesz mógł spokojnie dospać a i w Bieszczadach zameldujesz się gdy będzie jeszcze jasno.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Brama Bieszczad, czyli jak dojechać?

    Chętnie, tak by było najlepiej, ale chyba odpada. Z Łodzi niestety nie ma jakiś zdrowych połączeń. A boje się, aby nie utknąć w nocy gdzieś w Krakowie, czy Tarnowie.
    Nic, pomyślimy troszkę i napewno jakoś dojedziemy.

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2007
    Rodem z
    Puławy (te lubelskie)
    Postów
    265

    Domyślnie Odp: Brama Bieszczad, czyli jak dojechać?

    Nie wiem jak jest z autobusami z Łodzi do Sanoka ja jednak takowy środek lokomocji polecam.Sam kiedyś w Bieszczady jeździłem tylko pociągiem.Ale kiedyś było ich więcej i jakoś taki mi się zdaje podróż trwała szybciej.A i atmosfera w tych bieszczadzkich pociągach była niesamowita :)
    Teraz zaś by dostać się w Bieszczady pociągiem z wielu miejsc w Polsce potrzeba naprawdę dużo czasu.A i jakoś tak,szczególnie w nocy niekoniecznie jest bezpiecznie.Polecam jakiś nocny autobus.Bezpiecznie można się zdrzemnąć a i zazwyczaj jest się szybciej w Sanoku.
    Choć poza sezonem z Sanoka malutko tych kursów w głąb Bieszczad.

  9. #9
    rudzik
    Guest

    Domyślnie Odp: Brama Bieszczad, czyli jak dojechać?

    Hej,
    Mam pytanko czy ktoś może miał przyjemność dojazdu do Ustrzyk Górnych samochodem? Wybieram się tam na początku marca i bardzo mnie zastanawia, którą z dróg wybrać-czy z Zagórza przez Cisną czy też przez Ustrzyki Dolne...chodzi o to czy może któraś z tras jest łatwiejsza do pokonania-serpentyny i tym podobne..miałam już przyjemność podróżowania trasą przez Cisną natomiast kompletnie nie znam tej drugiej drogi... będę wdzięczna za rade:)
    Pozdrawiam!

  10. #10
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Brama Bieszczad, czyli jak dojechać?

    ,...więc jedź tą, która jest Ci nieznana, zawsze jakaś nowa przygoda... nie bój się trasy... jest bezproblemowa i przejezdna...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Łódź-Bieszczady, jak dojechać PKP/PKS
    Przez senseios w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 22:22
  2. Łódź - Wetlina, jak dojechać
    Przez kempa855 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 10:32
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 20:53
  4. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 09:23
  5. Jak Bieszczad zakpił sobie z Bertranda...
    Przez bertrand236 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-01-2007, 22:27

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •