Strona 81 z 85 PierwszyPierwszy ... 31 71 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 848

Wątek: Nowy użytkownik - powitanie

  1. #801

    Domyślnie Odp: Nowy użytkownik - powitanie

    Witam wszystkich bieszczadników :)

  2. #802
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2018
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: Nowy użytkownik - powitanie

    Dzień dobry, cześć i czołem, z nad morza tu się wziąłem, dokładniej ze Słupska.
    Wędrując po internecie, różnych forach itp, szukając czegoś, tu trafiłem, i znalazłem. Zarejestrowałem się więc.
    Krótkie, powitalne przedstawienie:
    po górach chodzę prawie 50 lat, w Bieszczadach pierwszy raz byłem w 1977 roku i od czasu do czasu bywam. Trochę zakamarków bieszczadzkich spenetrowałem.
    Już kilku forumowiczów znanych mi skądinąd tu spostrzegłem. Wytropiłem tu m.in. jednego Bieszczadnika- rówieśnika (Kolega C), znanego mi osobiście od jakiegoś czasu. Poznaliśmy się, tak wyszło, w Ustrzykach Górnych. Po różnych górach się razem włóczyliśmy. Kawał dziada z niego, ale przetrawialny.
    I jeszcze jedno, w dopełniaczu na pytania "kogo, czego?" odpowiadam "Bieszczadów", a nie Bieszczad.

  3. #803
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Nowy użytkownik - powitanie

    Witaj! Może jakieś wspomnienia z tego '77? Tak na początek.
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  4. #804
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2018
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: Nowy użytkownik - powitanie

    Cytat Zamieszczone przez mercun Zobacz posta
    jakieś wspomnienia z tego '77?
    W 1977, to było króciutkie spotkanie podczas wagonowej wycieczki po południowej Polsce. Wagon dwa dni stał w Zagórzu. Byłem w tym towarzystwie gościem, a towarzystwo bez nastawienia turystycznego, o innych priorytetach. Autokarem jednego dnia nas przewieziono do Cisnej, była przejażdżka kolejką, był Baligród. Drugiego dnia Solina.
    W kolejnym roku 78 wybrałem się na samotną wędrówkę U.Górne - Nowy Targ.
    Była Tarnica, był nocleg w nieistniejącym schronisku w U.G. razem w pokoju a pracownikami leśnymi, nocleg na Połoninie Wetlińskiej, w Cisnej, dalej błotnistą drogą na zachód do Komańczy - drogą, którą niebawem wyasfaltowano. Dalej wędrówka w Beskid Niski...
    Z tego roku najbardziej utknęło mi pewne spotkanie. Zszedłem z Falowej, kierowałem się do Cisnej. W Dołżycy po prawej stronie drogi zaszedłem do jakiegoś baru coś zjeść (Trudno mi po latach było ten bar zlokalizować). Tam przy piwku pogawędka z miejscowymi. Na pożegnanie jeden z biesiadników do mnie wystosował zaproszenie: "będziesz kiedyś tu, to wstąp do mnie w Strzebowiskach, dłużej pogadamy". Napisał na karteczce namiary Ryszard Szociński, Strzebowiska, 38-608 Wetlina.
    Cenne to dla mnie było spotkanie. Niech spoczywa w pokoju.

  5. #805
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Nowy użytkownik - powitanie

    Lubię słuchać takich starych dziadów co pamiętają jeszcze drogi błotniste do Komańczy, stare pole namiotowe (z żurawiem) w Wetlinie i podobne wykopaliska archeologiczne.
    Witaj tadeksie

  6. #806
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Nowy użytkownik - powitanie

    Cytat Zamieszczone przez tadeks Zobacz posta
    W Dołżycy po prawej stronie drogi zaszedłem do jakiegoś baru coś zjeść (Trudno mi po latach było ten bar zlokalizować).
    Czy to był ten obiekt ?. Zdjęcie z 2013 roku, zaraz obok znajdował się tartak.

    Solinka.jpg

  7. #807
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2018
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: Nowy użytkownik - powitanie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Czy to był ten obiekt ?

    Solinka.jpg
    Po tym 1978 roku ok. 10 lat nie byłem w Dołżycy. Gdy ileś lat temu analizowałem, to też tak wytypowałem, ale pewności nie miałem.

  8. #808
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Nowy użytkownik - powitanie

    To bar u Kowalskich w Dołżycy, dobre domowe jedzonko. Pierwszy raz byłem bodaj w 85 a ostatni początkiem lat dziewięćdziesiątych. Póżniej zmotoryzowałem się i wtedy jakoś nie rzucał mi się w oczy a ja o nim zapomniałem.

  9. #809
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Nowy użytkownik - powitanie

    Cześć tadeks ! Miło Cię tu widzieć !

  10. #810
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2018
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: Nowy użytkownik - powitanie

    Cytat Zamieszczone przez Gar Zobacz posta
    Cześć tadeks !
    O! Kolejny znajomy zakapior! Cześć.
    Widzę Gar, że na tym forum jesteś weteranem, masz kilkunastoletni staż. Po tym, że tu tak długo jesteś wnioskuję, że jest tu ciekawie.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 4 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 4 gości)

Podobne wątki

  1. Na powitanie wiosny!
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 22:22
  2. Nowy Łupków
    Przez Gar w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 16:43
  3. Powitanie Nowego Roku w Bieszczadach
    Przez Małgocha w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-01-2007, 13:31
  4. nowy link
    Przez długi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-09-2004, 21:39

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •