Strona 11 z 19 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 186

Wątek: Skitury w Bieszczadach

  1. #101
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2013
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Zainspirowany Twoim postem dzisiaj przeczytałem regulamin parku i już posiadam wiedzę, dzięki Tobie uniknę przykrych kontaktów z filancami, pozostaje turowanie poza parkiem, za stary jestem na zabawe w berka.

  2. #102

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Tak poza tematem reglaminu BdPN, czy i kiedy i gdzie na szlaku, w zimie, widziałeś straż parku? Pomijam lato, bo mi się zdarzyło to 2x w ciągu 25 lat.

  3. #103
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    To, że straż parkowa nie była aktywna w zimie nie znaczy, że będzie tak dalej. Przepisy się zmieniły i parkowcy mogą działać tak jak w Tatrach czy na Babiej Górze. W związku z tym proponuję nie pisać na forum publicznym kto i gdzie zjeżdżał na terenie parku.

  4. #104

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    To, że straż parkowa nie była aktywna w zimie nie znaczy, że będzie tak dalej. Przepisy się zmieniły i parkowcy mogą działać tak jak w Tatrach czy na Babiej Górze. W związku z tym proponuję nie pisać na forum publicznym kto i gdzie zjeżdżał na terenie parku.
    Przepisy się w kwestii turystyki narciarskiej nie zmieniły od co najmniej trzech lat.
    Parkowcy mogą działać odkąd istnieje Park i są ku temu odpowiednie przepisy. Zadałem tylko pytanie, czy dotychczas zaobserwowaliście jakąś zimową aktywność Parku. Po prostu jestem ciekawy.
    Przypomnę, jakie szlaki narciarskie (i do wędrówek na rakietach śnieżnych), jako JEDYNE na terenie Parku, są akceptowane:

    Trasy wędrówek na nartach śladowych, ski-tourowych i rakietach śnieżnych

    1. Odcinki wzdłuż szlaków pieszych
    a) Ustrzyki Górne-Szeroki Wierch-Siodło pod Tarnicą–Tarnica-Wołosate,
    b) Przełęcz Wyżna-Połonina Wetlińska (schronisko)- Brzegi Górne,
    c) Wetlina-Przełęcz Orłowicza-Połonina Wetlińska (schronisko).

    2. Inne trasy

    a) spacerowe narciarskie trasy biegowe wokół Wetliny (oddziały: 2/191, 2/188, 2/185, 2/182, 2/279)
    b) spacerowa trasa narciarska w Wołosatem (oddział 180)
    c) spacerowe trasy narciarskie w obwodzie ochronnym Tarnawa (oddziały 1/262-1/268 )

    (Regulamin BdPN, zał.1, tabela 3, pkt.9 oraz zał.2 pkt.6 http://www.bdpn.pl/dokumenty/regulam...amin2015v2.pdf)

    Stawia to trochę w innym świetle dotychczasowe wędrówki forumowiczów na rakietach, prawda?


  5. #105
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2013
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Jak do tego dołożymy informację (https://www.bdpn.pl/index.php?option...61&Itemid=54):

    "8. W okresie zimowym parkingi w Ustrzykach Górnych (wejście na Poł. Caryńską), w Wołosatem, na Przełęczy Wyżniańskiej oraz w Brzegach Górnych są odśnieżane i nadzorowane przez Park, a za korzystanie z nich pobierane są opłaty."

    to niestety widać chęć wzmożonej kontroli szczególnie jeśli chodzi o przełęcz Wyżniańską , która jest punktem startowym na Rawki i Caryńską.
    Faktem jest że dotychczas w Bieszczadach miałem kontakt bezpośredni tylko z SG.

  6. #106
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    Zadałem tylko pytanie, czy dotychczas zaobserwowaliście jakąś zimową aktywność Parku. Po prostu jestem ciekawy.
    Nigdy

    Cytat Zamieszczone przez janusz194 Zobacz posta
    to niestety widać chęć wzmożonej kontroli szczególnie jeśli chodzi o przełęcz Wyżniańską , która jest punktem startowym na Rawki i Caryńską..
    Tak może być, pożyjemy, zobaczymy. Na szczęście Bieszczady, to nie tylko park i jest jeszcze gdzie poturować.

  7. #107
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    (...) Stawia to trochę w innym świetle dotychczasowe wędrówki forumowiczów na rakietach, prawda?
    Spoko, ja myślę, że to chodzi o wędrówki latem na rakietach, żeby zbytnio nie blokować pieszych bo przecież nie chodzi na pewno o to żeby te np. 1900 osób brnęło w rejon Halicza pieszo, po pas w śniegu, ryjąc tunele zamiast delikatnie wierzchem myknąć
    Ale jeśli czasem faktycznie jakaś chora głowa coś takiego wymyśliła na zimę, to ogłaszam, że nigdy, przenigdy poza tymi wyznaczonymi trasami nie chodziłem w rakietach po parku, a w relacjach zawsze dla splendoru ubierałem je tylko do zdjęcia i od razu je ściągałem (tropy zostawiali inni, których nie znam, nie pamiętam itd. ). Ja tu widzę znacznie poważniejszy problem - od kogo mam się dowiedzieć, czy czasem nie jestem już 101 na jakiejś trasie w danym dniu??? Bo mnie złapią i będzie draka...
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 25-01-2016 o 16:57
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  8. #108
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    .... ogłaszam, że nigdy, przenigdy poza tymi wyznaczonymi trasami nie chodziłem w rakietach po parku,
    Nic Ci takie ogłaszanie nie pomoże. Jak ktoś ma taki numer numer butów, jak Twoje, to się już za rakiety liczą;-)

  9. #109
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2013
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Spoko, ja myślę, że to chodzi o wędrówki latem na rakietach, żeby zbytnio nie blokować pieszych bo przecież nie chodzi na pewno o to żeby te np. 1900 osób brnęło w rejon Halicza pieszo, po pas w śniegu, ryjąc tunele zamiast delikatnie wierzchem myknąć
    Ale jeśli czasem faktycznie jakaś chora głowa coś takiego wymyśliła na zimę, to ogłaszam, że nigdy, przenigdy poza tymi wyznaczonymi trasami nie chodziłem w rakietach po parku, a w relacjach zawsze dla splendoru ubierałem je tylko do zdjęcia i od razu je ściągałem (tropy zostawiali inni, których nie znam, nie pamiętam itd. ). Ja tu widzę znacznie poważniejszy problem - od kogo mam się dowiedzieć, czy czasem nie jestem już 101 na jakiejś trasie w danym dniu??? Bo mnie złapią i będzie draka...
    Twoja subtelna dygresja na temat zdrowego rozsądku twórców rozważanego Regulaminu jest w pełni zasadna - chociaż nie korzystam z rakiet to nikt mi nie wmówi że rakiety są bardziej agresywne dla podłoża od piechura który niczym wataha dzików ryje śnieg. Jeśli chodzi o użycie nart to mam podobne odczucia i jak sie ma do tego ujeżdżanie szlaków i stokówek skuterami i kładami.

  10. #110

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    np. 1900 osób brnęło [...]. Ja tu widzę znacznie poważniejszy problem - od kogo mam się dowiedzieć, czy czasem nie jestem już 101 na jakiejś trasie w danym dniu??? Bo mnie złapią i będzie draka...
    Tak, to rzeczywisty problem.Ale np. uczestnicy corocznych pielgrzymek wcale się tym np. nie przejmują. A dlaczego? A dlatego, że (wg mojego subiektywnego odczucia) myślę, że 95% nie ma o tym pojęcia. A może tu działa zasada, że "w kupie siła" i "wszystkich nas nie złapiecie"... A niby wszyscy są równi wobec prawa...Naprawdę nie wiem co przyświecało twórcy wspomnianych przepisów.Myślę, że złotym środkiem będzie zachowywać się tak jak dotychczas. Znaczy odpowiedzialnie (wobec siebie, innych i przyrody).

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Góry Mescheckie - skitury w Gruzji styczeń 2012
    Przez Petefijalkowski w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 07:03
  2. potrzebuje Ktos moze skitury??
    Przez extremarcin w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2003, 18:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •