Strona 13 z 19 PierwszyPierwszy ... 3 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 186

Wątek: Skitury w Bieszczadach

  1. #121

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta


    Przepisy się w kwestii turystyki narciarskiej nie zmieniły od co najmniej trzech lat.
    Parkowcy mogą działać odkąd istnieje Park i są ku temu odpowiednie przepisy. Zadałem tylko pytanie, czy dotychczas zaobserwowaliście jakąś zimową aktywność Parku. Po prostu jestem ciekawy.
    Przypomnę, jakie szlaki narciarskie (i do wędrówek na rakietach śnieżnych), jako JEDYNE na terenie Parku, są akceptowane:

    Trasy wędrówek na nartach śladowych, ski-tourowych i rakietach śnieżnych

    1. Odcinki wzdłuż szlaków pieszych
    a) Ustrzyki Górne-Szeroki Wierch-Siodło pod Tarnicą–Tarnica-Wołosate,
    b) Przełęcz Wyżna-Połonina Wetlińska (schronisko)- Brzegi Górne,
    c) Wetlina-Przełęcz Orłowicza-Połonina Wetlińska (schronisko).

    2. Inne trasy

    a) spacerowe narciarskie trasy biegowe wokół Wetliny (oddziały: 2/191, 2/188, 2/185, 2/182, 2/279)
    b) spacerowa trasa narciarska w Wołosatem (oddział 180)
    c) spacerowe trasy narciarskie w obwodzie ochronnym Tarnawa (oddziały 1/262-1/268 )

    (Regulamin BdPN, zał.1, tabela 3, pkt.9 oraz zał.2 pkt.6 http://www.bdpn.pl/dokumenty/regulam...amin2015v2.pdf)

    Stawia to trochę w innym świetle dotychczasowe wędrówki forumowiczów na rakietach, prawda?

    No więc przepisy się zmieniły, a konkretnie chyba ktoś poszedł po rozum do głowy i w obowiązującym regulaminie na 2016 rok (http://www.bdpn.pl/dokumenty/regulam...in2016.pdf?v=2) Park wycofał się z tych trzech tras wędrówek na nartach. Obecnie oficjalnymi są WSZYSTKIE oznakowane szlaki piesze - załącznik 2 punkt 6. (Hura, można legalnie pójść w zimie na nartach na Halicz)...
    No i chłopcy-rakietowcy i dziewczyny-rakietnice nie muszą ubierać rakiet li tylko do zdjęć
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 25-03-2016 o 14:25

  2. #122
    Bieszczadnik Awatar marmota_m
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    371

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Zapomniałeś dodać, że połoniny nadal są agresywne....
    Bezwzględnie zabrania się dokonywania zjazdów z grzbietów połonin w dół stoków. Takie zachowanie grozi ciężkimi kontuzjami. Nakazuje się odpinać narty na stromych odcinkach stoków.
    (z tego samego regulaminu)
    idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że spotyka się ich na każdym kroku

  3. #123

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez marmota_m Zobacz posta
    Zapomniałeś dodać, że połoniny nadal są agresywne....
    (z tego samego regulaminu)
    Ale zauważ, że jest mowa o zjazdach z połonin (tylko). Więc zjazd w lesie....
    Dwa - co jest rozumiane przez "stromy odcinek stoku" ?

  4. #124
    Bieszczadnik Awatar marmota_m
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    371

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    ...zjazd w lesie może być bardziej agresywny
    Dwa - widziałeś stromy odcinek stoku w Bieszczadach? Bo ja nie To chyba nie musimy odpinać nart....
    idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że spotyka się ich na każdym kroku

  5. #125

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Gdyby ktoś szukał informacji na temat śniegu w Bieszczadach, to informuję że w czasie świąt było go wystarczająco aby zjechać z Wetlińskiej... A przedtem asfaltem z Wyżniańskiej do Berehów...
    A potem tylko dopadało

  6. #126

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    Gdyby ktoś szukał informacji na temat śniegu w Bieszczadach, to informuję że w czasie świąt było go wystarczająco aby zjechać z Wetlińskiej... A przedtem asfaltem z Wyżniańskiej do Berehów...
    A potem tylko dopadało
    Po pobycie 10-11.01.2017 mogę napisać tyle, że ilość śniegu na północnych stokach M.Rawki oceniam na 0,8-1m, na południowych stokach Caryńskiej mniej, ale co najmniej 0,5m. Przy schronisku (M.Rawka) 80cm.
    Śnieg przewiany, twardy, bliżej grani trochę lodoszreni, ale do przeżycia. Nie ma problemu ze zjazdem zarówno z Caryńskiej jak i z M.Rawki do samego asfaltu (a nawet do Brzegów Górnych ).
    Na drodze do schroniska (z przełęczy Wyżniańskiej) są dwie nawiane zaspy, którym zmierzyłem grubość. Wynik - 200cm na środku drogi.

    Tak to wyglądało na żywca -> http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/1905-A-moze-jakies-aktualne-fotki?p=169389&viewfull=1#post169389

    Droga dojazdowa, jak to w Bieszczadach, biała, ale bezproblemowo się daje dojechać. Zarówno przez Ustrzyki G, jak i przez Dwernik. Droga do Wetliny także biała, ale odśnieżana. Trochę ślisko, ale bywało już gorzej.
    Jak wracałem 11.01, to jednolicie biała droga skończyła się mniej więcej w Lutowiskach. Potem mix białej i czarnej. Od Ustrzyk D. czarna, w większości sucha (droga przez Równię biała i śliska, myślę, że gorsza niż za Ustrzykami Gónymi).

  7. #127

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Nie wierzę, że nikogo nie zaniosło od stycznia w Bieszczady na skitury. No, ale skoro od pewnego czasu skrobię coś o warunkach, to i napiszę jak było 9-12.02.2017.

    Śniegu pod dostatkiem, jak widać zresztą na zdjęciach (http://forum.bieszczady.info.pl/show...l=1#post169983) wszędzie. Tylko jechać i łazić. Połoniny miejscami wytopione (na Caryńskiej wystawały kamienie na szlaku), najprzyjemniejsze do wędrówki były Jasła. Śniegu dość dużo (do metra), dość twardo, warunki wiosenne, prawie firnowate. Jako, że opadu ostatnio (śniegu) jakoś nie było, a słonko operowało, to zagrożenie lawinowe minimalne (oczywiście 100% pewności nigdy nie ma).

    Zaspy na drodze po bokach zacne, twarde, zalodzone, wysokie, ale sam asfalt czarny, czasem jak słoneczko roztopi a nocka przymrozi - śliski.
    Szlaki przedeptane (tam, gdzie byłem).
    Ja to bym sobie życzył takiej zimy PRZYNAJMNIEJ do końca marca.

  8. #128

    Na forum od
    12.2008
    Rodem z
    racjonalista.pl
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Czy mógłby ktoś podpowiedzieć krótkie trasy na skitury odpowiadające mniej więcej długością i trudnością trasie Muczne-Bukowe Berdo-Muczne?
    Pytam pod kątem wyjazdów jednodniowych (zależy mi żeby się przesadnie nie umordować przy wejściu i nie zabić podczas zjazdu) :)

    p.s. na Wetlińskiej i Rawkach wydaje mi się jednak dla mnie ciut za stromo :)

    pzdr.
    Tomek

  9. #129

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez tsa Zobacz posta
    Czy mógłby ktoś podpowiedzieć krótkie trasy na skitury odpowiadające mniej więcej długością i trudnością trasie Muczne-Bukowe Berdo-Muczne?
    Pytam pod kątem wyjazdów jednodniowych (zależy mi żeby się przesadnie nie umordować przy wejściu i nie zabić podczas zjazdu) :)

    p.s. na Wetlińskiej i Rawkach wydaje mi się jednak dla mnie ciut za stromo :)

    pzdr.
    Tomek
    Za stromo, za stromo.. Nie ma za stromo, jest co najwyżej za mało śniegu

    Polecam trasę Przysłup (od skrzyżowania drogi od Biesiska ze stokówką)-(droga leśna)-Małe Jasło-(czerwony szlak)-Wielkie Jasło-(nowy żółty szlak)-stokówka-powrót do Przysłupia.
    Przyjemne podejście po lesie, zjazd z Jasła (w niedzielę 12.02) wyszedł ponad 2,5km z czego przynajmniej 1km połoninami. Ostatnie 800m trzeba było się zafoczyć...
    Nie bardzo uczęszczany, ale brać skiturowa lubi zjazdy z Jasła.. co widać było po śladach. W lesie biegające sarenki, ślady wilków etc..
    Ślad -> https://www.endomondo.com/users/1998...outs/872091088

  10. #130

    Na forum od
    12.2008
    Rodem z
    racjonalista.pl
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Dzięki, wincy! :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Góry Mescheckie - skitury w Gruzji styczeń 2012
    Przez Petefijalkowski w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 07:03
  2. potrzebuje Ktos moze skitury??
    Przez extremarcin w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2003, 18:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •