Strona 7 z 19 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 17 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 186

Wątek: Skitury w Bieszczadach

  1. #61
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    No to mnie pocieszyliscie ze mozna jeszcze gdzies upolowac biegowki- z giełdy staroci w Bytomiu i na dworcu świebodzkim je jakos wymiotlo ostatnimi laty..

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    Bubo ! skitury to troszkę co innego niż biegówki . Dziś , np. na giełdzie w W-wie można kupić dechy z wiązaniami + buciki za ok 100 zet. Zarówno jakieś szwedzkie czy litewskie. Choć zima się już kończy - POLECAM !!!!
    moze sie uda kiedys takie upolowac, na podolawskie lasy i inne dolnoslaskie rowniny wystarczy (choc u nas bardzo rzadko snieg lezy )

    A co do skiturowego lansu to wracajac kiedys z Chatki Gorzystow szlismy sobie do Jakuszyc przez Orle i wpakowalismy sie w mrowisko biegowych narciarzy w obcislych wdziankach, obwieszonych sprzetem jakby zdobywali biegun (to nie byl zaden rajd wyczynowy, ot weekendowe rodzinki). Odkladajac na bok wzgledy estetyczne (mozna ignorowac)-to wiekszosc z nich byla bardzo agresywna wzgledem piechurów, a jeden gosc gdy kijkiem przyhaczylam slad to chcial mnie pobic.. normalnie jakas MASAKRA!! kilka krotnie jeszcze spotykalam zima w polskich gorach takich niesympatycznych, wrogo nastawionych do otaczajacego swiata szpanerow w rajstopkach


    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta

    a slad zostawiany za soba gdy Twoj slad to jedyny slad... bezcenne
    Twoje zdjecia z ukrainskich gor czy zdjecia wycieczek narciarskich Klubu Karpackiego zawsze wywoluja umiech na moim pysku. A porownujac z tymi wojskami lansujacych sie klonow mozna podsumowac tylko tak, ze wszystko mozna robic zarowno w sposob piekny i klimatyczny jak i beznadziejny i odrazajacy!!

    Pete- a zdjecia z tego roku z zimy gdzie? i relacja? hę?
    Ostatnio edytowane przez buba ; 23-02-2012 o 20:44
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #62
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    spoko, upolujesz dechy. Używane to naprawdę nie wielka kasa. Często jest też tak, iż ktoś kupuje / bo Kowalczyk.../ a póżniej stwierdza-eeee, nuuudne to....i sprzedaje. W zimie fajnie jest pomykać po okolicy, też bliskiej i dalszej. Nauczysz się sama w ciągu paru godzin. Z jakiegoś forum np. Tam też znajdż jak dopasować dechy do swego wzrostu. I na co zwrócić uwagę. przy kupnie.

  3. #63
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    No to konkretnie.
    Zbieg okoliczności, znajomych itd, i wytargałem tury za 100! Decha, wiązania Fritchi (!), oraz foki. Wiązania są hmmm no dość nietypowe, ale pasuje wszystko do buta i muzyka gra. W serwisie gdzie kupowałem buty, pan się za głowę złapał patrząc na wiązania, ale stwierdził że dechy polatają jeszcze wiele długich sezonów. Tak więc nowe tury to nadal drogi lans, ale można wytargać sprzęt w serio bardzo dobrej cenie. Należy jednak pamiętać, że buty narciarskie, a turowe to dwie różne kwestie, także w kwestii wiązań.

    Bazyl, jeśli nie jesteś przekonany, po prostu pozwól sobie przypiąć dechy do nóg:) Świetna sprawa!
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  4. #64
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    ...
    Bazyl, jeśli nie jesteś przekonany, po prostu pozwól sobie przypiąć dechy do nóg:) Świetna sprawa!
    Jestem mocno przekonany :) , tym bardziej, że słowa zachęty płyną z różnych stron. Już rozesłałem wici w świat z prośbą o namierzenie używanego sprzętu...
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #65
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Barnaba, Ty mówisz o tych szwajcarskich fritschi(z armii)?
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  6. #66
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Już rozesłałem wici w świat z prośbą o namierzenie używanego sprzętu...
    Zobacz w Rzeszowie na ulicy Dojazd Staroniwa, tam widziałem kilka par, ale nie wiem czy mają buty, foki to chyba lepiej będzie kupić nowe, ale to możesz zrobić przez internet. W Besku koło Rymanowa też powinien być jakiś sprzęt. To tyle co mi wiadomo o okolicy. Żeby mieć lepszy wybór to trzeba jechać w Małopolskę - Nowy Targ, Zakopane, Mszana Dolna, Kraków.

  7. #67
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Na internecie wyczytałem, że Rosjanie prognozują nam srogą zimę. Czy to będzie kolejna porządna zima, gdzie nie zabraknie śniegu pod nartami? Pożyjemy, zobaczymy.

  8. #68

    Na forum od
    08.2010
    Rodem z
    Bieszczady, Wołkowyja
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    gdyby ktoś chciał na skiturach pośmigać i brak mu towarzystwa, to ja jestem :)

  9. #69
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    Na internecie wyczytałem, że Rosjanie prognozują nam srogą zimę.
    Póki co, to srogiej zimy nie ma. Śniegu mniej niż rok temu o tej porze, ale jest. Jest wystarczająco, żeby móc założyć własny ślad, nieźle spocić się na podejściu, ale potem sycić wzrok takimi widokami:






  10. #70
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2007
    Rodem z
    Puławy (te lubelskie)
    Postów
    265

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Pięknie tam teraz.Marzę by kiedyś spróbować turów na bieszczadzkich połoninach.
    Marzenia się spełniają

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Góry Mescheckie - skitury w Gruzji styczeń 2012
    Przez Petefijalkowski w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 07:03
  2. potrzebuje Ktos moze skitury??
    Przez extremarcin w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2003, 18:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •