Strona 8 z 19 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 18 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 186

Wątek: Skitury w Bieszczadach

  1. #71
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Polecam, aczkolwiek często warunki na połoninach są kiepskie do poruszania się na nartach. Mało śniegu, bo wywiany i twardo, ale za to w lasach i na polankach jest super. Z dostępnością sprzętu jest o niebo lepiej niż jak zaczynałem 6 lat temu. Duży wybór nowego sprzętu, ale ceny jego są bardzo wysokie, jest też coraz więcej używanego.

  2. #72
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    No i zasypało bieszczadzkie lasy. W dotarciu do celu nie pomogły znaki szlaku niebieskiego, które i tak trzeba było co chwilę szukać, nie pomógł by też marsz na jakże popularny ostatnio azymut 30. Pomogłaby współpraca jak w przypadku uczestników wycieczki pod Płaszę, ale jako, że nie było z kim współpracować, nie było zmienników do przecierania to zrezygnowałem, twardzielem nie jestem.


    Wycofałem się na łąki nad dawną wsią


    i wtedy obrałem nowy cel
    a południowo-zachodni niezalesiony stok tej góry z przekaźnikiem na szczycie okazał się doskonałym terenem narciarskim

  3. #73
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Suliła?

  4. #74
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Zgadłeś

  5. #75
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    okolice Warszawy
    Postów
    51

    Domyślnie warunki skiturowe

    Witajcie,

    Miałem tego nie robić, ale strasznie mnie nosi i może jednak udałoby mi się w najbliższy weekend podjechać w Bieszczady celem spróbowania skituringu.

    Czy ktoś zorientowany mógłby powiedzieć czy (ewentualnie gdzie) są warunki do narciarstwa skiturowego? Mam jakoś ograniczone zaufanie do info z internetu i kamerek internetowych, a mam 400 km w jedną stronę... Jeżeli warunki są żadne, to jednak poczekam do stycznia.

  6. #76

    Domyślnie Odp: warunki skiturowe

    Powiem tak.
    W sobotę (14.12) próbowałem zjeżdżać z Wetlińskiej. Nie bardzo. Do podchodzenia warunki wystarczające. Na grani za mało śniegu aby iść na turach. Caryńska wygląda podobnie.
    Podobno z Rawki już od jakiegoś czasu jeżdżą, ale proponuję pytać bezpośrednio w schronisku.

  7. #77
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    okolice Warszawy
    Postów
    51

    Domyślnie Odp: warunki skiturowe

    Hej. Dzięki za wpis. Miałem pierwotnie jechać własnie w weekend 14-15 grudnia, ale jednak będę 3-6 stycznia. Może trochę jeszcze dosypie! Pozdrawiam.

  8. #78
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: warunki skiturowe

    Póki dobrze nie sypnie to szkoda nart. Myślę, że warto kontynuować temat skiturów i warunków tu: http://forum.bieszczady.info.pl/show...zczadach/page8

  9. #79
    barabasz
    Guest

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    witam, poleci ktoś łatwą skiturę dla początkujących w Bieszczadach ? najlepiej taką na 3-4 h, i wystarczającymi warunkami w czasie świąt. Ja wybieram przewasnie trasy z fajnymi zjazdami np. rawki, hyrlata. Chce zabrać kilku znajomych pierwszy raz na skitury i szukam trasy z łatwym zjazdem, najlepiej po szlaku. byłem juz dwa razy na malej rawce w tym roku. ostatnio wczoraj i śniegu jest duzo. ale połoniny gołe. moze wie ktoś czy da się dojśc na nartach do chaki puchatka ?

  10. #80

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Wetlińska - od Berehów 14.12 się nie dało dojść. Końcówka - narty na grzbiecie.
    Czytaj parę postów niżej.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Góry Mescheckie - skitury w Gruzji styczeń 2012
    Przez Petefijalkowski w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 07:03
  2. potrzebuje Ktos moze skitury??
    Przez extremarcin w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2003, 18:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •