Strona 14 z 19 PierwszyPierwszy ... 4 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 186

Wątek: Skitury w Bieszczadach

  1. #131

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez tsa Zobacz posta
    Dzięki, wincy! :)
    Wincy -> ale się trochę zmachasz.

    Z Przysłupia Caryńskiego na połoninę do węzła i zjazd tą samą drogą. Na początku trochę stromo (ale bez drzew i szeroko), potem polankami prawie po szlaku, końcówka lasem. Herbata u Jędrusiaka (w schronisku Koliba). Trasa widokowa i fajny zjazd ponad 1,5km. O ile jest pogoda.

    Jak się dostać do Przysłupia? Z buta/nartami z Bereżek, autem 4x4 od Nasicznego (ale nie wiem czy dojedziesz - dzwonić do Koliby ->134611848 i pytać). Powrót na nartach do Bereżek, jeśli PRZESZKADZA ci jazda w lesie, będzie emocjonujący ;-)

    Obecnie tyle widać z Przysłupia -> http://www.bieszczady.pl/images/webcam/pryslip/pryslip_last.jpg

    Ciekawie też zapowiada się pętelka z Wetliny zielonym szlakiem na Jawornik i zjazd żółtym. Zaznaczam, że na nartach tam nie jechałem, tylko z buta. Jak pamiętam dość szeroko. No ale po lesie. Co niektórym może przeszkadzać.

    Fajna wycieczka jest (ale zaznaczasz, że Rawkom mówisz stanowcze - raczej nie) na Krzemieniec. Zjazd szlakiem z Wielkiej Rawki i z Krzemieńca są bardzo przyjemnie nawet końcem marca. Czasem SG (Straż Graniczna) przygotuje trasę skuterem

    Z takich krótszych to nie przypominam sobie więcej. Dłuższe by się znalazły.

  2. #132
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2013
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Podchodziłem żółtym na Jawornik zimą kilka lat temu i zjazd w przybliżeniu ta sama drogą w głębokim śniegu, bardzo upierdliwy odcinek płaski u góry, na ostatnim odcinku na dole raczej ominąć szlak, jak to robiłem była tam masa nawianego śniegu przykrywająca zwalone drzewa, a las po bokach dość gesty iglasty.

  3. #133

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Dzięki.
    We wtorek postaram poplątać się sam w okolicy Dwernika-Kamienia i przełęczy Nasiczniańskiej (poszukać jaskiń itp). Ma dość mocno wiać, to na górę (połoniny) się nie będe pchał.

  4. #134
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2013
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Daj znać jakie warunki, może uda się chociaż raz w tym sezonie pofoczyć.

  5. #135
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Okolice Jasła i Rawek w ten weekend jeszcze ze śniegiem (ok 1m w wyższych partiach), w niższych też leży warstwa śniegu ale wszędzie zmrożony tak że kijek ciężko wbić.

  6. #136

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    Dzięki.
    We wtorek postaram poplątać się sam w okolicy Dwernika-Kamienia i przełęczy Nasiczniańskiej (poszukać jaskiń itp). Ma dość mocno wiać, to na górę (połoniny) się nie będe pchał.
    Z Dwernika-Kamienia nic nie wyszło, bo za mało śniegu. Przynajmniej tak oceniłem z okna samochodu. Do podchodzenia jeszcze ok, ale zjazdu bym nie ryzykował. Południowe zbocza połonin są mocno wątpliwe co do zjazdu (wytopione słonkiem).
    Północne zbocza (Rawka) ok, w lesie na 950m ok 50cm śniegu, wyżej więcej (barierki przykryte albo zaczynają dopiero wyłazić), myślę że metr albo i więcej.
    Temperatura +3 wieczorem (poniedziałek), w dzień +5 (wtorek)
    Chciałem pójść na Krzemieniec, ale tak wiało, że na szczycie M.Rawki byłem zmuszony zmienić plany i dokonać odwrotu. Po prostu wywracało. Z podsłuchanego raportu GOPR o 15:00 w Cisnej wiało 27m/s. Na dole.
    Śnieg w lesie fajny, ale mokry. Jeszcze chwilę takich temperatur (plus w dzień, minus w nocy) i słonka i zaczną się firny. Dużo śmieci (połamanych gałązek itp) w lesie. No bo wiało.

    W środę miało padać cały dzień, więc zawinąłem się we wtorek po południu do domu. No i padało. Wiatry skutecznie popsuły prąd w Bieszczadach we wtorek. Pod Rawką nie było go 8h.
    Dużo połamanych drzew po drodze (wracałem przez Cisną), ale droga przejezdna. Śnieg na polach skończył się w Baligrodzie. Potem już wiosna.

    Zdjęcia tu http://forum.bieszczady.info.pl/show...l=1#post170098
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 01-03-2017 o 22:01

  7. #137
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Szkoda, że się wypad nie całkiem udał. Podobno na górze wiało nawet 120 km/godz czyli jakieś 33 m/sek. To faktycznie trudno ustać.
    Nigdy nie myślałem o Dwerniku Kamieniu jako celu skiturowym. No może na wyjście tak ale zjazd - którędy? Od samej góry kawałek jest w porządku, dół też , gorszy jest środek na tym ostrym, wąskim podejściu. Chyba żeby ten odcinek jakoś objechać ale tylko przy ustabilizowanej , sporej ( metrowej ?) pokrywie śnieżnej.
    Wiosna puka głośno do drzwi i trochę się obawiam, że firn może być tylko na większych płatach a nie na pokrywie ciągłej. Najgorszy będzie opad deszczu i brak temperatur minusowych w nocy. Co prawda dzisiaj dopadało górą 10 cm
    świeżego ale niestety mokrego śniegu a taki pod nartą sprawia się paskudnie.
    Ale zdjęcia i tak wyszły - atrament na niebie pierwsza klasa
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  8. #138

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez mercun Zobacz posta
    Szkoda, że się wypad nie całkiem udał. Podobno na górze wiało nawet 120 km/godz czyli jakieś 33 m/sek. To faktycznie trudno ustać.
    Nigdy nie myślałem o Dwerniku Kamieniu jako celu skiturowym. No może na wyjście tak ale zjazd - którędy? Od samej góry kawałek jest w porządku, dół też , gorszy jest środek na tym ostrym, wąskim podejściu. Chyba żeby ten odcinek jakoś objechać ale tylko przy ustabilizowanej , sporej ( metrowej ?) pokrywie śnieżnej.
    Wiosna puka głośno do drzwi i trochę się obawiam, że firn może być tylko na większych płatach a nie na pokrywie ciągłej. Najgorszy będzie opad deszczu i brak temperatur minusowych w nocy. Co prawda dzisiaj dopadało górą 10 cm
    świeżego ale niestety mokrego śniegu a taki pod nartą sprawia się paskudnie.
    Ale zdjęcia i tak wyszły - atrament na niebie pierwsza klasa
    Myślałem zjechać mniej więcej do przełęczy 825 (między D-K a Jawornikiem) objeżdżając od zachodu drugi, południowy wierzchołek D-K. Dość po płaskim, ale teoretycznie się da (mapa i poziomice nie kłamią). Las nie jest przeszkodą. Tam jest teren poza PN.
    Jeszcze nart nie chowam, bo jak pokazują wieloletnie doświadczenia pogodowe, w marcu, koło połowy potrafi przywalić nieźle śniegiem. Co mi szkodzi poczekać miesiąc ;-) A na granicznym to do końca marca to na pewno.
    Co do wiatru, to nawet na Babiej Górze, gdzie (prawie) zawsze wieje, takiego wiatru nie doświadczyłem.

  9. #139
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    Myślałem zjechać mniej więcej do przełęczy 825 (między D-K a Jawornikiem) objeżdżając od zachodu drugi, południowy wierzchołek D-K. Dość po płaskim, ale teoretycznie się da (mapa i poziomice nie kłamią). Las nie jest przeszkodą. Tam jest teren poza PN.
    Muszę to prześledzić z mapą w wolnej chwili a w bezśnieżnym czasie przejść z buta. Lubię wiedzieć co czyha za rogiem
    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    Jeszcze nart nie chowam, bo jak pokazują wieloletnie doświadczenia pogodowe, w marcu, koło połowy potrafi przywalić nieźle śniegiem. Co mi szkodzi poczekać miesiąc ;-) A na granicznym to do końca marca to na pewno.
    Ja też nart nie chowam przez cały rok aby mieć je pod ręką i w razie czego wsadzić szybko pod buta. Tu i ówdzie w prognozach pojawia się nieśmiałe ochłodzenie w okolicach 10 marca ale na krótko. Więcej jest w prognozach opadów i temperatur plusowych ze wskazaniem anomalii temperaturowych na wschodzie Polski - niestety odchył na plus.
    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    Co do wiatru, to nawet na Babiej Górze, gdzie (prawie) zawsze wieje, takiego wiatru nie doświadczyłem.
    Z moich doświadczeń - na Królowej Niepogód wieje mocno raz na 10 wejść. Nie zdarzyło mi się jednak abym nie ustał, raz mi tylko kanapkę wywiało - pewnie lis miał radochę ( to taki miejscowy rudy rezydent ).
    Natomiast na wysokości Suchych Czub w Tatrach , przy nartach przytroczonych na husarza , trafiło mnie załamanie pogody z huraganowym wiatrem, który mało nie zdmuchnął mnie z grani. Przez ponad pół godziny leżałem plackiem z czekanem wbitym w skały. Nie wiem ile tego było ale oddychać nie szło. Sama radość
    Z Babią jest ostatnio ten problem, że nie ma śniegu w ilości odpowiedniej do turowania czyli jakieś pół metra ponad kosówkę. Ale jak widać
    problem jest i w Bieszczadach bo jak na koniec lutego to jego ilość jest de facto znikoma.
    Ale cóż - In God We Trust ( cała reszta płaci gotówką). Może nie całkiem na temat ale miejmy nadzieję na jakiś rozsądny przebieg pogody.
    I jeszcze udane tury.
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  10. #140
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    Przyjemne podejście po lesie, zjazd z Jasła (w niedzielę 12.02) wyszedł ponad 2,5km z czego przynajmniej 1km połoninami. Ostatnie 800m trzeba było się zafoczyć...
    Nie bardzo uczęszczany, ale brać skiturowa lubi zjazdy z Jasła.. co widać było po śladach.
    Lubi, lubi Na początku lutego byłem.
    DSCF5951.jpgDSCF5959.jpgDSCF5964.jpgDSCF5966.jpgDSCF5970.jpgDSCF5973.jpg

    Na marzec jeszcze miałem plany, bo o tej porze roku bywały bardzo fajne warunki, ale wiosna wkroczyła ostro i narty poszły już w odstawkę.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Góry Mescheckie - skitury w Gruzji styczeń 2012
    Przez Petefijalkowski w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 07:03
  2. potrzebuje Ktos moze skitury??
    Przez extremarcin w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2003, 18:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •