Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wetlina - Marzec

  1. #1
    Arzahel111
    Guest

    Domyślnie Wetlina - Marzec

    Witam Wszystkich

    Jestem początkującym forumowiczem, ale jestem przekonany że na stałe zawitam do Waszej społeczności

    Bieszczadami interesuję się od jakiegoś czasu, a mieszkam na Roztoczu, o którym zwykło się mówić "Małe Bieszczady" Stąd więc nieodparta pokusa, aby w końcu je odwiedzić :)
    Planuję kilkudniowy wypad z dziewczyna za dwa miesiące (w marcu)m w okolice Wetliny, Smerka. Przejrzawszy forum jednak mam pewne wątpliwości, czy ta pora roku jest odpowiednia na tego typu wyprawę. W zasadzie niepokoi mnie jedna rzecz - czy obierając sobie szlak do pokonania, nie ugrzęźniemy gdzieś w błocie, i cali z niego zejdziemy. Nie chcemy jechać na weekend majowy, gdyż to wiąże się z natłokiem ludzi. Zakładam, że w tym okresie nie będzie problemów z bazą noclegową i ewentualnie gastronomiczną. Proszę o radę, czy w tym miesiącu jest możliwy taki spacer i jeśli tak, to który szlak wybrać

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Arzahel111 ; 23-01-2009 o 23:24

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Wetlina - Marzec

    Cytat Zamieszczone przez Arzahel111 Zobacz posta
    Planuję kilkudniowy wypad z dziewczyna za dwa miesiące (w marcu)m w okolice Wetliny, Smerka. Przejrzawszy forum jednak mam pewne wątpliwości, czy ta pora roku jest odpowiednia na tego typu wyprawę. W zasadzie niepokoi mnie jedna rzecz - czy obierając sobie szlak do pokonania, nie ugrzęźniemy gdzieś w błocie, i cale z niego zejdziemy.
    W błocie jak w błocie, powyżej 700-1000 m npm to o tej porze roku bywa jeszcze mnóstwo śniegu i to takiego bardzo mokrego.
    Oczywiście to zależy od pogody w danym roku, ale statystycznie tego się można spodziewać.

    B.

  3. #3
    Arzahel111
    Guest

    Domyślnie Odp: Wetlina - Marzec

    Czyli wędrówka może okazać się dość ciężka, Sugerując się dodatkowo dotychczasową pogodą, odnoszę wrażenie, że lepiej pogodzić się z tłumami turystów i przyjechać tutaj np na weekend majowy :)

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Wetlina - Marzec

    Proponuję pojechać w weekend po .... weekendzie majowym
    Majówkowicze wrócą już do domów, luźno się zrobi na szlakach i w schroniskach, a do tego dni będą kilka minut dłuższe i jest szansa, że z każdym dniem będzie coraz cieplej, bardziej zielono a śnieg to znajdziesz pewnie tylko w najwyższych partiach. Same plusy
    A długie weekendy to porażka. Tym bardziej w tym roku - weekend majowy ma tylko 3 dni.
    Ostatnio edytowane przez peterix ; 24-01-2009 o 00:18

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Pawelk
    Na forum od
    12.2008
    Rodem z
    Zamość
    Postów
    89

    Domyślnie Odp: Wetlina - Marzec

    Hej Arzahel111 nie jesteś jedyny z Roztocza
    może kontakt - bo tez planuje "pi razu drzwi" wyjazd na przełomie marzec/kwiecień

    Basiu.. bieszczadzkie błoto ....sama przyjemność buty raz zabrudzone prze kolorowałem na czarno a spodnie do tej pory mają "błotne" plamy....

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wetlina
    Przez great*dane w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2009, 05:53
  2. Ustrzyki Górne marzec
    Przez janesko w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-03-2007, 10:52
  3. Wetlina
    Przez Julia w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2005, 01:22
  4. Wetlina
    Przez Piotr Sroka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-04-2005, 14:27

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •