Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Weekend 30.01 - 01.02

  1. #1

    Domyślnie Weekend 30.01 - 01.02

    Witam,

    planuję wybrać się w najbliższy weekend w Bieszczady, zakwaterować się w Bacówce pod Rawkami a jako że jest to mój pierwszy zimowy wyjazd proszę o kilka wskazówek:

    1. Czy jest to optymalna lokalizacja, czy też jest jakieś ciekawsze miejsce
    2. Czy pozostawienie samochodu na parkingu na przełęczy jest bezpieczne, czy sam parking jest odśnieżany tak żeby można wjechać i wyjechać z niego osobowym samochodem
    3. Czy przy aktualnej pogodzie możliwe jest wejście na połoninę Wetlińską lub Krzemieniec lub Tarnicę?
    4. Ile czasu trzeba zaplanować na trasę: Bacówka - Brzegi Górne - Chatka Puchatka - Przełęcz Wyżnia - Bacówka i czy taka trasa jest w ogóle polecana na "pierwszy raz"?

    Po Bieszczadach chodziłem i jeździłem rowerem ale nigdy o tej porze roku

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Weekend 30.01 - 01.02

    Cytat Zamieszczone przez Zbycholek Zobacz posta
    2. Czy pozostawienie samochodu na parkingu na przełęczy jest bezpieczne, czy sam parking jest odśnieżany tak żeby można wjechać i wyjechać z niego osobowym samochodem
    Dla gości jest osobny parking, kawałek wyżej. Jak był śnieg to był odsnieżony, więc teraz tym bardziej problemu nie będzie, choć ma coś sypać chyba.
    Cytat Zamieszczone przez Zbycholek Zobacz posta
    3. Czy przy aktualnej pogodzie możliwe jest wejście na połoninę Wetlińską lub Krzemieniec lub Tarnicę?
    Zacznij od Wetlińskiej, bo najkrócej, ocenisz warunki i siły, to zdecydujesz co do Tarnicy czy Kremenarosa. To nie tylko kwestia śniegu, np. dziś na Wetlińskiej GOPR podaje widzialność 50m i nieprzetarte szlaki.
    Cytat Zamieszczone przez Zbycholek Zobacz posta
    4. Ile czasu trzeba zaplanować na trasę: Bacówka - Brzegi Górne - Chatka Puchatka - Przełęcz Wyżnia - Bacówka i czy taka trasa jest w ogóle polecana na "pierwszy raz"?
    Odpuść odcinek bacówka - Brzegi skoro masz samochód i wyjdź z Brzegów. Czas conajmniej x2 w stosunku do letniego a letni to będzie 1,5h (do schroniska) + 45min. (zejście na Wyżną) + 20-25min. (zejście szosą do Brzegów).
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3

    Domyślnie Odp: Weekend 30.01 - 01.02

    Najbardziej boję się zgubienia na szlaku we mgle więc jeżeli nie będzie zanosiło się na ładniejszą pogodę to chyba sobie odpuszczę wyjazd, szkoda bo akurat teraz mam wolny weekend i chciałbym go w ten sposób spędzić.

    A może lepszą opcją byłoby zajechać rano bezpośrednio do brzegów, zostawić tam samochód, wejść na Wetlińską, tam nocleg i powrót na drugi dzień przez Wyżną?
    Tylko czy w Chatce mogę liczyć na ciepły posiłek i ciepły kąt do spania?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. weekend we Lwowie
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-11-2010, 22:36
  2. październik Weekend
    Przez arizona w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-10-2009, 23:55
  3. Weekend w Bieszczadach
    Przez asienka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2005, 16:02
  4. Gdzie na weekend?
    Przez Michał Zajac w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-10-2004, 08:13
  5. Weekend
    Przez bass w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-06-2003, 19:31

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •