Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: nocleg pod Pikujem --Husne

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie nocleg pod Pikujem --Husne

    Czy ktoś coś może doradzić odnośnie miejsca do spania pod Pikujem , najlepiej w okolicach Husne.Nigdy tam, do tej pory nie korzystałem z noclegów, ale teraz jest taka potrzeba.
    Słyszałem coś o Turbazie w Husnem , może być też ich "agro" ,lub coś podobnego.
    ps.ale i tak na wszelki wypadek, bierzemy "pełne" własne wyposażenie do spania
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: nocleg pod Pikujem --Husne

    Z tym "agro" - to ciemno to widzę. Nie te wioski, nie ten rejon.
    Turbaza figuruje w rejestrach (i mapach) ale wcale bym się nie zdziwił jakby o tej porze była zamknięta na cztery spusty.
    Pozostaje rozmowa z miejscową ludnością. Kiedyś nieopodal tej głównej cerkwii zagadując tubylców natknąłem się na starszego gościa, który dobrą polszczyzną już na początku walnął historię swojego życia o swoim bracie pod Zieloną Górą.
    Bardzo chciał nam pomóc.
    Ale wracając do sedna, czyli noclegu to jest jeszcze informacja o tej chacie
    http://noclegi.karpatywschodnie.pl/o...o_zastawa.html

  3. #3
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: nocleg pod Pikujem --Husne

    W 2001 próbowałem ze znajomym odnaleść huśniańską turbazę... Okazało się, że jest to w dość poważnym stadium rozkładu starszawa chałupa zamknięta na wszystkie spusty. Nocleg bez problemów znaleźliśmy we wsi, jeszcze na wesele nas zaprosili tubylcy, ale to było osiem lat temu...
    Marcin

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie Odp: nocleg pod Pikujem --Husne

    Marcin ma rację w 2006 szukaliśmy jej i wyglądała nieciekawie, podobnie jak w Libuchorze. Ale prywatnie można się przespać. Od strony Niżnych Worot w Biełaszowicach jest turbaza ale ja tam nie spałem.
    pozdrowieniazbyszekj

  5. #5

    Domyślnie Odp: nocleg pod Pikujem --Husne

    Dwa lata temu byłem tam jakoś i gościu dał mi wizytówkę... istnieje turbaza do której link dał Henek:

    Schronisko turystyczne "Zastawa"
    Uroczysko Pagórek Myniata
    wieś Husne Wyżne

    Schronisko prowadzi Myrosław Toporowycz +38 067 371 66 26

    Niech Matka Inwersja będzie z Wami

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: nocleg pod Pikujem --Husne

    Jest schronisko o którym napisał Machoney. Jest to żółty budynek na końcu wsi. Zdjęcie: http://picasaweb.google.pl/krz.proro...54160680487698Byłem tam początkiem marca 2008, było zamknięte. Najlpiej zadzwonić i zapytać kiedy czynne, ewntualnie czy gospodarz specjalnie otworzy dla kilku osób, bo dla jednej czy dwóch to wątpie. Takie coś jak agroturystyka w Husnem raczej nie istnieje, chociaż zaczynaja powstawać gospodarstwa agroturystyczne w karpatach ukraińskich. Na stronie www.karpatywschodnie.pl o tym pisze.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: nocleg pod Pikujem --Husne

    Kilka lat temu korzystałem z pomocy dyrektora szkoły, który przenocował nas w klasie :)
    A o nocleg zapytaliśmy w barze koło "pętli" ( ostatniego przystanku autobusu).
    Spoko. W Bieszczadach UA wystarczy we wsi zapytać o pomoc w znalezieniu noclegu. Mnie zawsze pomagano i Wam pomogą.
    pozdrówka :-)

  8. #8
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: nocleg pod Pikujem --Husne

    i biłasowicji spalam w turbazie w 2004 roku, niedrogie i cieple miejsce, ale malo klimatyczne z wygladu bo to taki betonowy komunistyczny moloch, acz ja tam trafilam na impreze słoweńcow ktorzy naprawiali obok most i wspominam to przefajnie. W husnem turbazy nie znalazlam otwartej(2003), tam gdzie mi wskazywano byla jakas zamknieta chalupa.. a z noclegiem u miejscowych to nie powinien byc problem, chyba ze wam zalezy na tym by sie wyspac, wypoczac i wczesnie rano ruszyc w gory to rzeczywiscie problem jest duzy i lepsza turbaza
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: nocleg pod Pikujem --Husne

    Ja też spałem u ludzi, kiedy zapytałem nigdy mi nikt nie odmówił. Ja wole takie noclegi w lecie, czy w jesieni, kiedy jest długi dzień. Przychodze wieczorem, pytam o nocleg, ide odrazu spać i wcześnie rano spadam. Jak jest krótki dzień to wole o noclegi nie pytać. Kiedyś w listopadzie szukaliśmy noclegu w Libuchorze, koło godziny 16 i znaleźliśmy, ale gospodarz by pijany i do godziny 22 musieliśmy go słuchać co było bardzo męczące...

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: nocleg pod Pikujem --Husne

    Dzięki Wam Dobrzy Ludzie za odzew i praktyczne rady, na pewno skorzystamy.Będzie nas czwórka.Mam nadzieję ,że otworzą nam turbazę ,bo rozbijać namiot na dole na jedną noc to trochę się nie chce. Jak nie otworzą to może w szkole??? Po powrocie (niedziela wieczorem) podzielę się bieżącymi informacjami w tym temacie.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pod Jawornikiem i Dybasiówka
    Przez makciook w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-03-2010, 10:20
  2. Baza pod Żebrakiem?
    Przez Lech Rybienik w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 11:06
  3. Pod namiotem
    Przez wojtek legionowo w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-08-2006, 01:48
  4. Bacówka pod Rawką
    Przez Browar w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-08-2006, 22:51
  5. Jestem pod wrażeniem ...
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-10-2003, 18:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •