Strona 1 z 22 1 2 3 4 5 6 7 8 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 217

Wątek: hipokryzja?

  1. #1

    Domyślnie hipokryzja?

    Czytając forum przebija z niego niesamowita troska o dobro przyrody.
    Jednak jak to jest, że już prywatnie jak wchodzą w grę pieniądze użytkownicy z pewnością nie wszyscy promują to co potępiają na tej stronie.
    Wchodząc na strony przewodników znajdziemy zachętę do rozjeżdżania Bieszczadów wszelkiej maści sprzętem mechanicznym, znajdziemy też wszystko to, co było w wątku pt. bieszczadzki obciach. Jak to jest?

  2. #2
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: hipokryzja?

    Cytat Zamieszczone przez oligocenmaster Zobacz posta
    Czytając forum przebija z niego niesamowita troska o dobro przyrody.
    Jednak jak to jest, że już prywatnie jak wchodzą w grę pieniądze użytkownicy z pewnością nie wszyscy promują to co potępiają na tej stronie.
    Wchodząc na strony przewodników znajdziemy zachętę do rozjeżdżania Bieszczadów wszelkiej maści sprzętem mechanicznym, znajdziemy też wszystko to, co było w wątku pt. bieszczadzki obciach. Jak to jest?
    Acha, następny "wielbiciel" lucyny.
    Prosta odpowiedź. Współpracowałam z niejakim Danielem Wojtasem szefem www.krainawilka.pl Nadal będę w to robić w sprawach związanych z promocją Bieszczadów. Baner pozostanie.
    Powiem więcej. Dziś jadę na spotkania z szefami kilku ośrodków w sprawie reklamy i promocji naszego regionu. Chcę nawiązać ścisłą wspólracę z www.twojebieszczady.pl Oprócz tego mam spotkanie z Danielem. Adam Radwański z Oberży Zakapior w Polańczyku www.zakapior.pl od lat współpracuje z TVN. W ubiegłym roku dostał dobrą propozycję promocji Bieszczadów czyli możliwość zainstalowania kamery on line w Polańczyku. Pomagam mu zdobyć poparcie i kasę na to przedsięwzięcie. Dzięki swoim kontaktom Adam doprowadzi do realizacji tu jednej z cyklicznych audycji TVN promujacej turystykę najprawdopodobniej w Polańczyku. Prosił abym mu pomogła więc pomagam popracować nad doborem gości, plenerów i oczywiście tego co należy promować w gminie Solina i Bieszczadach. Przedwczoraj Koledzy spotkali się w Polańczyku aby umówić szczegóły. Na spotkaniu był m.in Grzesiek Sitko, Andrzej Niepołomski, Marcin Scelina. Panowie ustalili, że będziemy promować turystykę przyrodniczą. Adam i ja chcemy dodać do tego turystykę aktywną w wydaniu www.krainawilka.pl Daniel jest jednak przeciwny uczestnictwu więc jadę go przekonać.
    Co będzie promowane? Wyboru dokonają dziennikarze. Moje sugestie to: turystyka przyrodnicza-warsztaty botaniczne, obserwacje bytności zwierzaków na rakietach lub ski-turach w wykonaniu Marcina, wycieczki ski-turowe lub na rakietach Grzesiek Sitko i Janusz Demkowicz www.demkowicz.pl , konie huculskie czyli wizyta u Karoliny Smoleńskiej w stadninie w Seredniem www.sredenie.pl lub Karino www.pensjonatkarino.pl , Łysy jako przedstawiciel bieszczadzkiej bohemy, Wacław Kuzło i jego ekipa paralotniarsko-żagiel na nartach, wędkarstwo podlodowe w wykonaniu Adama Niepołomskiego, Ksiądz Bartnik i Górzanka i turystyka aktywna o ile zdanie zmieni Daniel Wojtas. Ponad to będę chciała pomóc Izie z PROT i poproszę osoby zarządzające ośrodkami w Bieszczadach aby sprzedwali dotowane przez UM przewodniki i informatory m.in. : Błękitny San" i "Wędrówki podkarpackie".Goście będą mogli kupić za grosze książki 5-8 zł, a PROT będzie miał więcej kasy na działalość. Poza tym w tych wydawnictwach promują się min. www.poloniny.pl więc mam nadzieję, że ta reklama dotrze do ludzi.
    Tym jesteśmy. Gronem ludzi, którzy pracują społecznie aby turyści przyjeżdżali w Bieszczady. Staramy się coś zmienić w naszym regionie. Promujemy i reklamujemy Bieszczady za własne pieniądze. Przedwczoraj właściel ośrodka Olimp w Ustrzykach Dolnych Jacek Wojtas powiedział iż my tracimy kasę na promocję, a korzystają z tego inni w Bieszczadach. Być może z 10% naszych pieniędzy idzie na reklamę naszych firm, reszta to reklama Bieszczadów. Już nie mówię o tym, że swój czas prywatny, który moglibyśmy przeznaczyć dla bliskich wykorzystujemy pro publico bono.
    A ty co zrobiłeś oprócz zalogowania sie na tym forum i szerzenia tu swoich obsesji? Nie masz nawet na tyle odwagi cywilnej aby się podpisać imieniem inazwiskiem.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 31-01-2009 o 04:57

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: hipokryzja?

    Oligocenmaster Lucyno, nie chce Bieszczadów promować, więc nie pytaj go co w tym temacie zrobił.

    Po drugie, skąd masz takie przekonanie, że do Ciebie pije? ...chociaż w sumie to jestes naczelną promotorką....

    Widzę w nim poniekąd bratnią duszę, bo podobnie nie chcę tu więcej turystów i nie lubię sportów motorowych, tylko trochę dziwnie pogrywa....


    Oli drogi, rozgość się, przywitaj się w oftopiku, napisz coś o sobie (nie musisz ujawniać prawdziwych danych, w końcu to internet, a nóż trafisz na Wojtka, lat 12), czym się zajmujesz i jak bardzo Bieszczady kochasz, o ile to pod obciach nie będzie podpadać.

    POzdrawiam:)

  4. #4
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: hipokryzja?

    Witamy nowego forumowicza! (Oligocenmaster - przywitanie się to taki starodawny zwyczaj, ale to kwestia chyba kultury, taktu, wychowania itd.).
    Co do hipokryzji to właśnie świetnie obrazuje ją powyższy post Lucyny. Moim zdaniem ta wyliczanka powinna zostać skasowana jako nachalna reklama.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #5
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: hipokryzja?

    Nie nie, absolutnie nie, powinna zostać, tzn można adresy www pokasować, ale reszta niech zostanie. To jest bardzo ciekawe. Raz się jest ekologiem innym razem nie...wychodzi na moje dlaczego ekologów nie za bardzo lubię
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Węgorzewo
    Postów
    159

    Domyślnie Odp: hipokryzja?

    "Tym jesteśmy. Gronem ludzi, którzy pracują społecznie aby turyści przyjeżdżali w Bieszczady. Staramy się coś zmienić w naszym regionie. Promujemy i reklamujemy Bieszczady za własne pieniądze. Przedwczoraj właściciel ośrodka Olimp w Ustrzykach Dolnych Jacek Wojtas powiedział iż my tracimy kasę na promocję, a korzystają z tego inni w Bieszczadach. Być może z 10% naszych pieniędzy idzie na reklamę naszych firm, reszta to reklama Bieszczadów. Już nie mówię o tym, że swój czas prywatny, który moglibyśmy przeznaczyć dla bliskich wykorzystujemy pro publico bono"

    ale się wzruszyłem..... łzy w oczach... a przy tym jaka skromność !!!

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar elaslob
    Na forum od
    08.2007
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne
    Postów
    76

    Domyślnie Odp: hipokryzja?

    Cytat Zamieszczone przez Jurko Zobacz posta
    ale się wzruszyłem..... łzy w oczach... a przy tym jaka skromność !!!

    ja też się wzruszyłam.... a koleżanka Lucyna faktycznie niezłą reklamą pojechała. No i kto rządzi w Bieszczadach ?
    "Dlaczego są takie piękne Dlaczego tak złe dla ludzi Dlaczego moje Bieszczady Tak kocham i nienawidzę" KSU

  8. #8

    Domyślnie Odp: hipokryzja?

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Moim zdaniem ta wyliczanka powinna zostać skasowana jako nachalna reklama.
    Dlaczego nachalna? Mnie ta wyliczanka zupełnie nie przeszkadza. Przeciwnie, dzięki niej poznałem parę, dotychczas nieznanych mi, ofert turystycznych rekomendowanych przez Lucynę.

  9. #9
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: hipokryzja?

    Podobnie jak Wojtek uważam, że im wiecej ludzi tym większy syf... a promocja turystyki jest czymś całkowicie niepotrzebnym, zwłaszcza tej w tak zwanym stylu aktywnym, a często nielegalnej. Niestety każdy kto przegląda internet to spotyka się z tą hipokryzją. Nawet niektóre państwowe jednostki z założenia zwalczające pewne "sporty" na swoich stronach je reklamują. Można promować Bieszczady i nie koniecznie trzeba szkodzić. A czy taka promocja będąca w istocie reklamą jest w ogóle potrzebna? Myślę, że im ciszej tym lepiej. Kto chce to i tak przyjedzie, a kto nie chce niech nie przyjeżdża, bo po co ma się rozczarować.
    Ostatnio edytowane przez marcins ; 31-01-2009 o 10:25
    Marcin

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: hipokryzja?

    @Andrzej,

    Między Bogiem a prawdą, to Ty nie potrzebujesz takich ofert, bo sam doskonale potrafisz sobie czas w Bieszczadach zorganizować.


    No ale wracając do "hipokryzji", czy innej "sprzeczności w działaniach", jak napisał Marcin, to rzecz zupełnie normalna i często spotykana.

    I nie ma co się oszukiwać.

    Jestem za tym, by ludzi od Bieszczadów odstraszać -podobnie jak Oli - ale pewnie głównie dzięki temu, że w nich nie mieszkam.

    Żyjąc tam, trza by znaleźć sobie źródło utrzymania - może w turystyce?
    No a wtedy sentymenty trza odłożyć na bok.

    @Marcin

    Masz rację, że "turystyka" promocji nie potrzebuje - turystyka, czyli aktywne spędzanie czasu w terenie - czy dobrze rozumiem Twoje pojmowanie tego terminu?

    Kto lubi to robić, będzie to robił bez żadnych promocji.

    Ale jeśli turystyka=biznes, to już zmienia postać rzeczy.

    Promocji potrzebują ludzie i firmy, które na turystach zarabiać chcą pieniądze.

    Komercjalizacja to nieunikniony proces, popatrzmy na Tatry, okolice Zakopanego - choć tereny te zostały odkryte dla turystyki bardzo dawno temu, do dziś można doznawać szoku, gdy odwiedza się niektóre miejscowości po paru latach i osiedla domków z pokojami nie rozpoznaje w obecnym kurorcie z hotelami i pensjonatami.

    Setki tysięcy turystów rocznie, to już poziom osiągnięty, docelowo - porównując obszar Bieszczadów i Tatr, długość istniejących szlaków i tych "potencjalnych" - z 5 milionów rocznie ..że juz otuliny pod uwagę nie wezmę

    Mam nadzieję, że tego nie doczekam...a życia mi starczy by znajdować krzaczory na tyle gęste, by od klientów tych Krain i innych firm się odseparować.


    Pozdrawiam:)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Same świętoszki ? A może to ukryta hipokryzja ?
    Przez Stały Bywalec w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 09:38
  2. Hipokryzja
    Przez Barnaba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-12-2007, 09:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •