Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 102

Wątek: Osobliwości dendrologiczne

  1. #21
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: offtopiczno-dentrologicznie

    Gdzies tam wśród zakurzonych fotek znalazłem takiego przystojniaka:



  2. #22
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: offtopiczno-dentrologicznie

    Jeśli pamięć mnie nie myli to jest to drzewo, które przypomina łosia/jelenia. Zbliżenia nie mam.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Marcin

  3. #23
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: offtopiczno-dentrologicznie

    Dzięki Marcin! Może to jest to drzewo o które mi chodzi, byłam tam ale chyba to przegapiłam.
    Napiszę tutaj to może wiecej osób przeczyta - widziałam tu kiedyś takie czarno białe zdjęcie korzenia drzewa albo gałęzi (nie pamiętam dokładnie) w kształcie głowy jelenia. Nie pamiętam w którym to było wątku. Jeśli ktoś skojarzy to prosze - niech wklei tu link. Z góry dzięki.

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: offtopiczno-dentrologicznie

    Ten okaz u Vm2301 to cały jeleń.
    Zbieram takie dziwadła na fotkach.

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar Małgocha
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    Rymanów
    Postów
    139

    Domyślnie Odp: offtopiczno-dentrologicznie

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    Napiszę tutaj to może wiecej osób przeczyta - widziałam tu kiedyś takie czarno białe zdjęcie korzenia drzewa albo gałęzi (nie pamiętam dokładnie) w kształcie głowy jelenia. Nie pamiętam w którym to było wątku. Jeśli ktoś skojarzy to prosze - niech wklei tu link. Z góry dzięki.
    Asiu, może ten ? http://forum.bieszczady.info.pl/show...sobliwe&page=4 - post 34

  6. #26
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: offtopiczno-dentrologicznie

    Małgosia - dzięki , tak o to zdjęcie mi chodziło!!
    I to chyba jednak jest to samo miejsce i ten sam jeleniowaty, o którym wspominał Marcin. Marcin - czy ten na czarno-białej fotce to ten z Sinych Wirów?
    http://www.lasypolskie.pl/multimedia...2-96242700.jpg

  7. #27
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: offtopiczno-dentrologicznie

    Trwa usuwanie szkód od okiści w lasach
    (16-11-2009 )



    PODKARPACIE. Potwierdziły się wstępne szacunki mówiące o znacznych szkodach w lasach Podkarpacia, wyrządzonych przez okiść w połowie października tego roku.

    Obecnie w nadleśnictwach trwa usuwanie szkód i porządkowanie zniszczonych powierzchni. Do wyrobienia i wywozu z lasu pozostaje jeszcze ponad 200 tysięcy metrów sześciennych drewna pochodzącego z drzew powalonych śniegiem. Największe szkody zanotowano w nadleśnictwach: Komańcza (prawie 49 tys. m. sześć.), Lutowiska (ok. 16 tys .) i Baligród (13 tys.).

    Do naprawy leśnicy mają uszkodzenia w ogrodzeniach szkółek i upraw leśnych na łącznej długości 290 kilometrów. Mokry śnieg spowodował też zniszczenia w uprawach i młodnikach na powierzchni 5,5 tysiąca hektarów. Wiele młodych drzewek, zwłaszcza liściastych, jest połamanych lub trwale odkształconych.
    - Trzeba pamiętać, że szkody w uprawach i w starszych drzewostanach mają przed wszystkim charakter ekologiczny i nie da się ich do końca wycenić – mówi Edward Balwierczak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie
    - Szacunkowe koszty usuwania szkód w samej hodowli lasu zamykają się kwotą prawie czterech milionów złotych.


    Najpilniejszą sprawą jest naprawa ogrodzeń upraw, by wieloletnie wysiłki leśników nie zostały zniweczone przez żerującą na pędach młodych drzewek zwierzynę. Udrożnione zostały już wszystkie trasy komunikacyjne na terenach leśnych, przejezdne są również szlaki zrywkowe do powierzchni, na których zalega największa masa powalonych drzew.


    Oszacowana ilość drewna, pochodzącego z tegorocznych szkód, stanowi jedną ósmą rocznego pozyskania na terenie RDLP w Krośnie i może znacząco wpłynąć na układ sortymentów drzewnych w obrocie handlowym w roku przyszłym.


    Edward Marszałek
    rzecznik RDLP w Krośnie
    portal e-sanok ...oryginał : http://www.esanok.pl/?ak=news_c&pan=...161&wroc=index

    ..teraz dopiero rozjeżdżą koleinki

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Osobliwości dendrologiczne

    Zawahałam się, czy to monstrum czy to tylko dziwak...?
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  9. #29
    Fotografik Roku 2013
    Fotografik Roku 2012
    Fotografik Roku 2011
    Awatar Pierogowy
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Tarnowskie Góry Wysokie
    Postów
    1,010

    Domyślnie Odp: Osobliwości dendrologiczne

    wreszcie chwila dla siebie...
    taak,ale skąd to poczucie czyjejś obecności...
    i wpatrzonych ślipek...

    ostatnio widziałem coś podobnego w amerykańskim filmie i było to przykryte prześcieradłem i latało ... na rowerze...na tle księżyca...
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    "Najlepsze miejsce na namiot .jest zawsze troszkę dalej..."

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar olgaa
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    721

    Domyślnie Odp: Osobliwości dendrologiczne

    Wprawdzie Paszczaka nigdy nie poznałam ale jak zobaczyłam to cudo to pomyślałam że tak oto powinien wyglądać
    Załączone obrazki Załączone obrazki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •