Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60

Wątek: Loty nad Bieszczadami

  1. #31
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Loty nad Bieszczadami

    Całkiem inny punkt widzenia i powiem, że ładne.
    pozdrawiam
    Marek

  2. #32
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Postów
    38

    Domyślnie Odp: Loty nad Bieszczadami

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    Ja też dorzucam kilka fotek z nad Wysokich Bieszczadów i Soliny.
    U mnie trochę inne klimaty, wyżej, szybciej, zimniej, ale jak widac również super widoki.
    a ja latam za free :P
    oj dzisiaj mi sie warun zmarnowal - siedze w robocie i tylko na niebo patrze

    pozdrawiam

  3. #33
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Loty nad Bieszczadami

    Oj żebyś wiedział, że się warun zmarnował. na samolocie socata noszenie od cumulusa dochodziło do 500ft/min, a do chmury było jeszcze sporo, tak ze 400 do 500m, więc coś lekkiego jak szybowiec czy paralotnię to by wciągało jak odkurzacz. Widocznośc dziś również była super, lekko 50km.

  4. #34
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Postów
    38

    Domyślnie Odp: Loty nad Bieszczadami

    wszyscy glaciarze ci to powiedza ze pod CeBekiem fajnie "nosi" ale tylko raz


    ostotnio jak latam to co chwile rozgladam sie zeby niechcaco nie spotkac sie z Toba hyhyhy ale bardzo bym chcial - to dopiero byly by foty

    a na przyszlosc jak nas zobaczysz to za blisko nie podlatuj bo Twoj latacz takie rotory robi ze hej :)

    pzdrw

  5. #35
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Loty nad Bieszczadami

    Nie martw się. dobrze się rzoglądam, z resztą paralotnie dosyć dobrze widać. Dziś rano tak koło 7 było ładnie nad Bieszczadami i spokojnie, nic nie nosiło, więc możesz być w pracy bez wyrzutów sumienia

    Słuchaj, ci z parku dalej się o paralotnie czepiają ? bo może by się udał grupą lotników do dyrektora bieszczadzkiego PN w któryś dzień i pogadał. w karkonoszach zrobili tak że aeroklub dogadał się z PN i wysyłają pracownika który objaśnia lotnikom co i jak w parku i każdy kto chce normalnie lata nad Karkonoszami na fali, szybowce, paralotnie czym kto chce byle bez napędu na małej wysokości.

    Tak jak jest dzisiaj to tylko bezsensowne "darcie kotów". Szkoda żeby się takie piękne góry marnowały przez bezsensowną upartośc i złą interpretację lub nieznajomośc przepisów.

    tak na marginesie - ciekawe kiedy wreszcie otworzy się normalne latanie na Ukrainę, bo granica to dosłownie na rozpiętość skrzydeł czy paralotni, a też się marnuje.

  6. #36
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Postów
    38

    Domyślnie Odp: Loty nad Bieszczadami

    Latanie w ukrainskich bieszczadach piekne. az lezka sie w oku kreci jak pomysle ze kiedys to byly nasze gory... a moze to i lepiej bo by i tam zabronili latac a tak mozna ile sie chce - np Borzawa

    Sa takie dni, ze az kusi zeby tam poleciec - mam nawet taka traske zaplanowana Smerek - Tarnica - Halicz- Pikuj - Borzawa. Moze kiedys zaryzykuje przeskoczyc - wkrece sie w chmure nad Haliczem - potem przeskok 10 km nad przelecza Uzok do pasma Pikuja. Tylko z pieczatka w paszporcie bedzie problem - da sie piatku na granicy i bedzie ok

    Co do latania nad naszymi gorami to nie potrzebnie koledzy rozpoczeli glupie pyskowki. Latac wolno nam i tobie. Zeby byla jasnosc - poszlo glownie o startowanie i ladowanie na terenie parku. Osobiscie zrezygnowalem ze startow w miejscach lezacych w granicach BdPN. Choc wiem ze mozna bylo dojsc do konsensusu w tej sprawie.
    Jezeli chodzi o ladowanie w parku to nigdy nie zdarzylo mi sie abym wyladowal w miejscu "zakazanym" tzn poza wyznaczonymi szlakami oraz tam gdzie wszyscy moga przebywac np tereny prywatne, pas drogowy czy parkingi.

    Na stronie www.xcc.paragliding.pl mozna sprawdzic wszystkie loty wykonane nad BdPN jak i nad wszystkimi innymi parakami narodowymi w Polsce.

    Na szczescie w naszym parku pracuja normalni, przyjazni ludzie i do tej pory nie bylo zadnych nieprzyjemnych sytuacji :)

    Dobrze ze pogoda kiepska - przynajmniej mam spokojna glowe i moge skupic sie na robocie :) Przechodzi front i 2 - 3 dni nielotne

    pozdrawliaju
    Ostatnio edytowane przez payonk ; 27-05-2009 o 13:45

  7. #37
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Talking Odp: Loty nad Bieszczadami

    Wiesz co, ale ze startem z PN nie ma problemu, bo przecież można się podwieśc się pod samą granicę PN samochodem i wystartowac, do Tarnicy jest rzut beretem. Potem sobie napęd wyłączysz i po sprawie.

    Jak mam takie "śliskie" loty to zabieram GPS i rejestruję ślad. Takie coś zamyka usta każdemu, bo nikt nie chce się wychylic i wyjśc na błazna. Ze swojej strony nie wlatuję nad park, nie przekraczam granicy państwa więc luzik
    Natomiast że jestem 2m od granicy państwa i 5m od granicy Parku - to mi wolno.


    пока

  8. #38
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Postów
    38

    Domyślnie Odp: Loty nad Bieszczadami

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    . Potem sobie napęd wyłączysz i po sprawie.
    ja nie latam z napędem!!
    tylko swobodne loty

  9. #39
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Loty nad Bieszczadami

    W tym układzie to komplikuje sprawę.

  10. #40
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Loty nad Bieszczadami

    Temat rozpoczęłem pytaniem w lutym 2009, a 24 lipca nastąpiła praktyczna odpowiedź z realizacją. Dzięki Trzykropkiinicwięcej doszło do lotu. Piotr Bobula to niezwykle sympatyczny gość i super się z nim latało. Jak tylko się pozbieram dam kilka fotek i film z... dołu i z góry :)
    Naprawdę warto i nie są to żadne tam fanaberie tylko... a zresztą co pomyślicie to Wasze, bo moje to było tylko zaspokojenie ciekawości jak Bieszczady wyglądają z lotu ptaka. I zaczynam zazdrościć czasami ptakom, chociaż z dołu też piękne są Bieszczady
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zorza polarna nad Bieszczadami!
    Przez Łaziki w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 09:44
  2. Paralotniowy wyscig nad bieszczadami
    Przez freebies w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-04-2007, 22:56
  3. paralotniarze nad Bieszczadami
    Przez QSQS w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2007, 23:21
  4. Wschód słońca nad Bieszczadami
    Przez Lupino w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-11-2004, 22:40
  5. Zacmienie Ksiezyca nad Bieszczadami
    Przez Stachu w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-10-2004, 16:18

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •