Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 112

Wątek: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

  1. #11

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Rozumiem jak zwykle kombinowanie aby zaoszczędzić kilka groszy.
    Lucyna, jestem temu przeciwny. Lepiej wydać "kilka groszy" więcej, ale jechać bez stresów w przyzwoitych warunkach.

  2. #12
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Lucyna, jestem temu przeciwny. Lepiej wydać "kilka groszy" więcej, ale jechać bez stresów w przyzwoitych warunkach.
    Oczywiście, ża masz Andrzeju 100% racji. A Lucyna - nawet 200%.
    Ja mogę się tu, na Naszym Forum, zająć wirtualną koordynacją przygotowań do takiej wyprawy, ale nie zamierzam (nie posiadając stosownych uprawnień, licencji, nie prowadząc działalności w obsłudze turystyki) występować w roli organizatora wycieczki. Będę tylko zwykłym jej uczestnikiem.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Zrobiłem mały rekonesans i wychodzi na to, że jednak lepiej skorzystać z oferty kompleksowej. Dla 20-30 osób wynajęcie samego busa z kierowcą wyniesie ok 50/60 zł osoba + 20hrywien w razie problemów na granicy.
    Daniel z tak tu reklamowanej firmy zaproponował mi 70/80zł i być może dodatkowo jakąś promocje. W tej cenie mamy przejazd, przewodnika, bilety wstępu, i sprawy graniczne. Uważam, że KW ma w tym temacie największe doświadczenie i z ich usług bym skorzystał ? A od przybytku głowa nie boli najwyżej będziemy mieli dwójkę przewodników. I chyba nie ma co sępić 20 czy 30 zł i potem się np. gimnastykować na granicy, oni już tam mają swoje sposoby na szybkie przekraczanie.
    Co do organizacji to co tu organizować, zrobić listę chętnych po zamknięciu listy niech wszyscy dokonają przedpłaty na konto prezydenta i tyle. Jak komuś się odwidzi to traci 70 czy 80 zł. Bo na "gębę" to może się skończyć tak, że zapisze się 30 osób a sfinalizuje i dotrzyma obietnicy 15 osób i koszty wzrosną. Rozpieprzy się organizacja bo do każdego przedziału ilości osób jest inny pojazd.
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Rozumiem jak zwykle kombinowanie aby zaoszczędzić kilka groszy. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Przewoźnik nie jest organizatorem, nie może wykupić ubezpieczeń przeznaczonych dla organizatorów. On odpowiada tylkoza przejazd. W razie wypadku kto odpowie, kto pokryje koszty opieki medycznej?
    Ale każdy może się ubezpieczyć na własny rachunek i w czasie takich prywatnych wycieczek tak właśnie robiliśmy.
    Zresztą ubezpieczam się również wtedy kiedy jadę sobie prywatnie na jeden dzień na Słowację.

    Moim zdaniem taka wycieczka różni się od planowanego przez Irka wyjazdu do Rumunii tylko tym, że tam jedziecie własnymi samochodami a tutaj wynajmuje się środek transportu.

    Oczywiście chętnie porównam ceny wyjazdu "kompleksowego" i samego transportu.

    Pozdrowienia

    Basia
    Ostatnio edytowane przez Basia Z. ; 13-02-2009 o 16:24 Powód: Sorry, pomyliłam Lucynę z Irkiem, jak mogłam !!!

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Cytat Zamieszczone przez irek Zobacz posta
    Co do organizacji to co tu organizować, zrobić listę chętnych po zamknięciu listy niech wszyscy dokonają przedpłaty na konto prezydenta i tyle. Jak komuś się odwidzi to traci 70 czy 80 zł. Bo na "gębę" to może się skończyć tak, że zapisze się 30 osób a sfinalizuje i dotrzyma obietnicy 15 osób i koszty wzrosną. Rozpieprzy się organizacja bo do każdego przedziału ilości osób jest inny pojazd.

    Co do tego, to nauczona doświadczeniem zgadzam się w 100 %.
    Trzeba tylko wyznaczyć jakiś deadline na wpłaty (nie za wcześnie, bo trudno, przynajmniej mi planować wyjazd na 4 miesiące do przodu) i tyle.

    Pozdrowienia

    Basia

  6. #16
    Satyryk Roku 2009
    Satyryk Roku 2008
    Awatar Pastor
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Nowe Rybie
    Postów
    466

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    A jest jakiś limit miejsc albo coś?bo ja nie wiem, chciałabym , ale musze policzyć pieniądze, za dużo mam tych wyjazdów i to akurat wszystko na maj
    Zobowiązuje się do pokrycia kosztów wycieczki do Lwowa dla P-y 2009- Malkontenta Roku, tj. Orsini w ramach expiacji! W pakiecie również kieszonkowe. To w ramach odszkodowania za ciupagę i wynikłe z tego powodu zamieszanie!

    Również deklaruje udział. Pozdrawiam!
    .................................................. + Pastor ręką własną
    "Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest i pełen kłopotu" Hi 14.2

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Cytat Zamieszczone przez Pastor Zobacz posta
    Zobowiązuje się do pokrycia kosztów wycieczki do Lwowa dla P-y 2009- Malkontenta Roku, tj. Orsini w ramach expiacji! W pakiecie również kieszonkowe. To w ramach odszkodowania za ciupagę i wynikłe z tego powodu zamieszanie!

    Również deklaruje udział. Pozdrawiam!
    .................................................. + Pastor ręką własną
    Kobitki to zawsze mają lepiej w życiu, dobrze, że przynajmniej my możemy sobie sikać na stojąco
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  8. #18
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Irek ma rację. Koszt zorganizowania imprezy w www.krainawilka.pl jest niższy niż gdybyście usiłowali sami to ogarnąć. W pakiecie macie: komfortowy autobus, ubezpieczenia OC i przeciwypadkowe, wstępy,nieformalne opłaty graniczne, usługę pilota i usłupę przewodnika lwowskiego (przy negocjacjach zastrzeżcie sobie aby Was oprowadzała sama Irenka). Program standardowy: Cmentarz Łyczakowski, Katedry: ormiańska, św. Jura i łacińska, stare miasto, jak czas pozwoli to Kopiec. Osobiście proponuję Wam dopłacić 10 zł i pójść do lwowskiego browaru. Bardzo dobry jest mój program zwany VIP 100 zł/os. To standard i : obiad w restauracji połączony z koncertem muzyki lwowskiej, a na zakończenie spektakl w Teatrze Opery i Baletu.

  9. #19
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Lucy Ty chyba nie znasz przepisów, Basia napisała jak jest taniej, natomiast kazdy z uczestników wykupi sobie jednodniową polisę , i to w zupełności wystarcza. Ciekawią mnie te ubezpieczenia dla organizatorów, wszystkich czyli biura podróży czy turystów indywidualnych obowiązują te same ubezpieczenia przy wyjeździe za granicę. Ubezpieczenie grupowe może być ciut tańsze ale są to groszowe sprawy. Sprawa jest prosta wynajmujecie busa który ma zezwolenie na wyjazdy zagraniczne /koncesję/ ubezpieczacie się każdy we własnym zakresie można to zrobić przed wyjazdem w Bieszczady w swoich miejscowościach i sprawa prosta. Jeżeli chcecie przewodnika to wystarczy wejść na stronę lwowską i znajdziecie namiary, koszt przewodnika około 50 dolarów. Biura które organizują wyjazdy zdzierają z klientów skórę. Powiedzmy 250 kmx2.80 =700 zł tyle u nas kosztuje bus na Śląsku jeżeli umiecie taniej to z korzyścią dla wszystkich. Im więcej osób tym taniej .Ostatnio w Krościenku zero aut, odprawili nas w ciągu 45 minut Polacy i Ukraińcy.Jak nazbiera się 18 czyli na większy bus to macie taniej. A jak nie to prywatnymi autami i jest o wiele tanie a po drodze kilka rzeczy do zobaczenia nie tylko w Lwowie.
    pozdrowieniazbyszekj

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Zbyszku ale chyba nie myślisz, że ktoś pojedzie busem po kosztach paliwa i będzie czekał na nas 10 godzin. Niestety takie oszczędności jakie proponujesz finalnie wychodzą często drożej. Własnymi samochodami bym odradzał wycieczkę do Lwowa co to za przyjemność zwiedzać i myśleć czy auto jeszcze stoi albo czy je już obrobili czy nie. W Bieszczadach nikt ci nie pojedzie busem taniej niż 1400 zł. A kombinować żeby zaoszczędzić 20 zł zupełnie bez sensu. Więcej wart jest komfort że masz wszystko załatwione wsiadasz i nic cie nie interesuje. Co do granicy to do maja różnie może być z kolejkami ale też nie tylko o kolejki chodzi. Ukraińscy pogranicznicy i celnicy są już nauczeni że na wycieczkach się zarabia i jak na tym będziesz chciał zaoszczędzić to uwierz mi mają takie sposoby by ci umilić i wydłużyć czas na granicy, że ci go mało zostanie na zwiedzanie.
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Do uczestników VIII KIMB. Atrakcja większa niż wyprawa na Pikuj !
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 07:20
  2. KIMB VIII a.d. 2009
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 19:28
  3. Lista uczestników KIMB V 2006
    Przez Lupino w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 24-05-2006, 11:31
  4. KIMB IV - Lista uczestników
    Przez admin w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-05-2005, 08:02
  5. JEDNODNIOWA WYCIECZKA DO LWOWA!
    Przez Anonymous w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-05-2001, 10:23

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •