Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 112

Wątek: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

  1. #91
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Lucyna (cyt.):
    "(...) Powtarzam jeżeli będziecie zainteresowani na dwa tygodnie przed KIMB wyjazdem do Lwowa, to wtedy zaczniemy o tym rozmawiać. Wcześniej nie."

    Lucy, dwója z "socjotechniki turystycznej".
    Najpierw, z dużo większym wyprzedzeniem czasowym niż dwutygodniowe, powinna się pojawić atrakcyjna oferta wycieczki do Lwowa. Tak, aby każdy zdążył się przygotować organizacyjnie (harmonogram pobytu w Bieszczadach, ważny paszport, etc.).

    To nie czasy PRL, gdy ludzie aż podskakiwali, żeby coś dostać, na coś się zapisać. Aż tak strasznie znów nam na tej wycieczce do Lwowa nie zależy. Zależy, owszem, ale nie na tyle, aby się "w ciemno" organizować, przebierać nogami i grupowo prosić: weźcie nas.

    W końcu to koń powinien być do karety, a nie kareta do konia.

    Rozumujesz kategoriami osoby mieszkającej przy granicy z Ukrainą: większość zainteresowanych ma paszporty, a na słupach wiszą ogłoszenia o jednodniowych wycieczkach do Lwowa.
    U nas bywa inaczej. Ludzie odzwyczaili się już od paszportów, często nawet nie mają ich ważnych (np. ja). I nie będą ich sobie tylko dlatego wyrabiać, że może 2 tygodnie przed wyjazdem w Bieszczady jednak dojdzie do skutku wycieczka do Lwowa. Oni muszą mieć pewność w tym zakresie.
    A pewność mieć będą wtedy, gdy się zapiszą u wiarygodnego organizatora takiej wycieczki, potwierdzając to wpłaceniem zaliczki.
    Wtedy i z paszportem, i innymi kwestiami organizacyjnymi, pójdzie im prościej i szybciej (będą mieli dodatkową motywację).

    Przykro mi, że Ty - zawodowiec w dziedzinie turystyki - o takim aspekcie "socjologiczno - psychologicznym" w ogóle nie pomyślałaś.
    Ostatnio edytowane przez Stały Bywalec ; 16-02-2009 o 07:05
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  2. #92
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Mają pewność co do wycieczki. Ona zostanie zorganizowana jeżeli będą chętni.
    Program: Cmentarz Łyczakowski, katedry;ormiańska, łacińska, św.Jura, stare miasto. Gdy zbierze się dostateczna ilość ośób np. 25-30 to można pomyśleć o organizacji samodzielnego wyazdu w kwocie 80 zł. Ggy będzie znacznie mniej, a wszystko wskazuje na to, że będzie to kilka osób to istnieje możliwość aby je dołączyć do innej grupy.
    Tylko w sezonie letnim, kiedy przyjeżdża w Bieszczady bardzo dużo turystów indywidualnych można korzystać nazwijmy to ze "zbieranej oferty'' tzn. wziąść z plakatu zerwać kateczkę i zadzwonić do organizatora. Poza sezonem to jest raczej niemożliwe.
    Kazik ja nie wierzę, że zbierze się grupa chętnych do wyjazdu. Po tych dwóch tygodniach zostanie wybrany osrodek. Część osob będzie zdowolona, część nie. Po intensywnej wymianie postów wątek na jakiś czas wycichnie. W połowie marca będziesz musiał założyć nowy: przykro mi ale nie będę mogła/mógł wziąść udziału w KIMB itd.

  3. #93
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Mają pewność co do wycieczki. Ona zostanie zorganizowana, jeżeli będą chętni.(...)
    Ja swoje, a Ona - swoje.
    Odpowiadam Ci już skrótowo: będą chętni, jeśli wycieczka zostanie zorganizowana.

    Lucy, powiem Ci jeszcze jedno. Gdybym ja był na Twoim miejscu (tj. zawodowo zajmował się bieszczadzką turystyką), to i VIII KIMB odbyłby się w Bukowcu, a i wycieczka do Lwowa doszłaby do skutku.
    I wszyscy byliby zadowoleni. Ty również.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  4. #94
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Nic na siłę.
    To forum dyskusyjne, a nie portal turystyczny służący pozyskiwaniu klientów.
    Ma służyć informacji, a nie zarabianiu pieniędzy. Mi wystarczy, gdy umieszczę informacje typu www.poloniny.pl czy www.krainawilka.pl Informacja została Wam dostarczona ale to Wy podejmiecie decyzję co z nią robicie.
    Nie wątpię, że byłbyś skuteczny. :)) :P

  5. #95
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Skoro Lucyna nie chce tego zrobić.

    Na to ja będę bardzo bezczelna i pozwolę sobie zareklamować swój pomysł.

    Wyjazd do Lwowa "na własną rękę" bez pośrednictwa biura:
    Termin 18-19.05 miejsce - Lwów.

    Konieczne do załatwienia:

    1. Jeżeli ktoś zdecyduje się jechać, a nie posiada paszportu - konieczne już teraz złożenie wniosku na paszport (czeka się około miesiąca, czasem dłużej)

    2. Tuż przed wyjazdem - na własną rękę ubezpieczenie własnej osoby od KL i NNW - można to załatwić nawet w ostatniej chwili przez Internet. Ja się zawsze ubezpieczam w przeddzień wyjazdu przez konto Inteligo. Koszt - ok. 2-3 zł na dzień.

    3. Jeżeli planowany jest wyjazd własnym samochodem - konieczne załatwienie "zielonej karty". Najlepiej pytać w tym miejscu gdzie ma się wykupione stałe ubezpieczenie pojazdu (niektóre firmy w promocji dają tą kartę gratis).

    4. Jeżeli planujemy nocleg (a uważam ze Lwowa nie da się zwiedzić w jeden dzień) - konieczne jest jego zamówienie z około 2-tygodniowym wyprzedzeniem. Wystarczy zgłosić się do mnie najpóźniej do 5 maja, a ja zarezerwuję telefonicznie.

    Mam w ścisłym centrum dwa sprawdzone miejsca "u Polaków" gdzie można spać. Komfort taki sobie (jedna łazienka na wszystkich nocujących, brak wody poza godzinami 6.00-10.00 i 18.00-22.00), cena około 10 $.

    Teraz sposób dojazdu:

    Proponuję dojazd na przejście graniczne wynajętym w Polsce busem lub własnym samochodem a po stronie ukraińskiej przejazd busem wynajętym we Lwowie, który będzie na nas czekał zaraz za przejściem granicznym.

    Bus 15-osobowy, mało komfortowy (za to egzotyka gwarantowana). Przejazd na trasie Krościenko - Lwów - 100 $ za cały bus (niezależnie od ilości osób). Tyle samo z powrotem.
    Przejście granicy pieszo.
    Wystarczy mój telefon z około 10-dniowym wyprzedzeniem, ponieważ ten Pan (mieszkający we Lwowie) już mnie woził z grupami po Ukrainie i wiem, że jest solidny. Ja wobec niego też byłam bardzo solidna, wiec myślę ze się dogadamy.

    Po mieście proponuję poruszać się pieszo oraz komunikacją publiczną (tramwaje) ze względu na bardzo uciążliwe korki.
    Odległości są niewielkie.

    Proponowany program wyjazdu:


    18 maj (poniedziałek):

    Wyjazd z miejsca zakwaterowania wczesnym rankiem. Około godz. 7 dojazd (własnymi samochodami) na granicę w Krościenku. Pozostawienie samochodów na parkingu w pobliżu przejścia (lub lepiej u kogoś na podwórku). Pesymistycznie zakładam że przejście zajmie nam 2 godz., dalsze dwie godz. dojazd do Lwowa. Bus już powinien na nas czekać po drugiej stronie granicy. Na trasie kilka foto-stopów.

    Dojazd do Lwowa na godz. ok 12.
    Zwiedzanie śródmieścia - Rynek, Katedra Polska, Kaplica Boimów, Katedra Ormiańska, Kościół Podominikański, Cerkiew Preobrażeńska, spacer na Wysoki Zamek.

    Około godz. 15.00-16.00 (przed wycieczką na Wysoki Zamek) obiad w knajpie huculskiej (każdy zamawia co chce i płaci za siebie). W międzyczasie - pyszna kawa w jednej z licznych na Starym Mieście kawiarni.
    Polecam tą obok Katedry Polskiej, ale jest ich więcej

    Po wycieczce na wysoki zamek (jeżeli będziemy mieć ochotę) możliwość wzięcia udziału w spektaklu w Operze Lwowskiej.
    Tu uwaga - wymagałoby to o dwa tygodnie wcześniejszego zamówienia biletów (cena jest śmieszna - dosłownie kilkanaście hrywien). Bilety kupiłaby dla nas Pani u której planowany jest nocleg.
    Muszę tylko do niej zadzwonić

    Wieczorem po spektaklu spacer na mieście i odwiedziny jednej z licznych knajp (wszystkie czynne niestety tylko do godz. 24)

    19 maj (wtorek):

    Wczesna pobudka, śniadanie robimy wspólnie w mieszkaniu (są warunki).

    Alternatywnie można iść na "Śniadanie wiedeńskie" w knajpie z epoki CK monarchii (ale o ile pamiętam otwierają ją dopiero od 9.00).

    Około 8 rano wyjazd tramwajem z Rynku na Cmentarz Łyczakowski. Około 1,5 godz. zajmie spacer po cmentarzu i odwiedziny grobów kilkunastu sławnych osób (np. Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska, Stefan Banach, mogiły Powstańców Styczniowych) oraz odwiedziny Cmentarza Orląt Lwowskich.

    Może nie powinnam o tym pisać, bo zaraz mnie tu potępią, ale znam dziurę w płocie (bardzo dużą, nie trzeba się przeciskać) przez którą wchodzi się na cmentarz za darmo. Inaczej płaci się kilka-kilkanaście hrywien.

    Od około godz. 10-11 do 13-14 3-godzinny spacer po rewelacyjnym skansenie.
    Skansen jest blisko cmentarza, można przejść pieszo.
    Koszt biletu o ile pamiętam 1 $.

    Na zachętę wklejam zdjęcia kilku cerkwi z tego skansenu.

    Kolejno dwie cerkwie bojkowskie, cerkiew bukowińska i cerkiew łemkowska.

    303-ukr-krywka.jpg 307-ukr-skansen-lwow.jpg DSCN8864.jpg DSCN8873.jpg

    Bardzo ciekawa jest też część "huculska", "zakarpacka" i "bukowińska".

    Poniżej chałupa huculska i chałupa bukowińska

    DSCN8868.jpg DSCN8865.jpg

    Powrót tramwajem do centrum miasta.

    W godz. popołudniowych obiad a potem przejazd tramwajem do Cerkwi św. Jura - Katedry Grekokatolickiej.

    Powrót tym samym busem na granicę, gdzie planuję być około godz. 19.00.

    Szacowane koszty 2-dniowej wycieczki, przy założeniu że będzie ok 10 osób chętnych:

    Podaję w dolarach, bo cena hrywny jest zupełnie niestabilna.

    20 $ - przejazd z przejscia granicznego do Lwowa i z powrotem
    10 $ - nocleg
    2 $ bilet do opery
    2 x 5 $ - dwa obiady
    10 $ - wszelkie inne przyjemności (w tym wstęp do Kaplicy Boimów, do Skansenu itd.)
    3 $ - na przelew (starczy aż nadto 1/2 l Niemiroffa = 14 UAH)

    Razem koszt 2-dniowej wycieczki z noclegiem, wyżywieniem i wieloma atrakcjami - 55 $.
    Cena może być nieco niższa jeżeli zdecyduje się nieco więcej osób, gdyż koszty busu są stałe.
    Przy ilości osób < 8 przestaje się opłacać wynajęcie busa i lepiej jechać własnymi samochodami (ale to kłopot). Można by je jednak od biedy zaparkować w podwórku domu gdzie będziemy spać.

    -------------------------------------------

    Tyle mojej reklamy

    B.

    P.S. Nie jestem tu służbowo.
    Na wycieczce nic nie zarabiam, sama płacę za swoje koszty przejazdu i noclegu.
    Możecie mi postawić obiad, kawę lub piwo.Uwielbiam Lwów i chcę go odwiedzić w miłym towarzystwie.

  6. #96
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Mała uwaga w Krościenku nie da się przekroczyć granicy pieszo.
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  7. #97
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Cytat Zamieszczone przez irek Zobacz posta
    Mała uwaga w Krościenku nie da się przekroczyć granicy pieszo.

    O kurcze - to mi bardzo psuje planowany program.

    Ale zaraz coś wymyślę.
    Może pociąg ?

    Program jest wymyślony w tej chwili ad hoc ( z głowy).
    Trzeba by go doszlifować.

    Edit:


    yes, yes, yes - Jest pociąg:

    6.38 z Ustrzyk Dolnych (łatwiej zostawić samochód).
    O godz. 9.55 jest w Chyrowie.
    Bus czeka w Chyrowie.

    Z powrotem 20.05 z Chyrowa, 21.30 w Ustrzykach Dolnych.

    Do planowanego preliminarza dojdą koszty biletu kolejowego, za to bus zapewne będzie tańszy.

    I mamy szansę że nie będziemy stać na granicy kilka godzin, bo pociąg raczej jeździ punktualnie.

    Poza tym - egzotyka tego pociągu jest niesamowita, warto się nim przejechać choćby dlatego.



    B.
    Ostatnio edytowane przez Basia Z. ; 16-02-2009 o 09:18

  8. #98
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Sądzę, że jeżeli będzie chętnych tylko kilkoro to propozycja Baśki jest naprawdę bardzo dobra. Pociąg albo mozna to załatwić w ten sposób, że jeden samochód przewozi Was. Czasami za 5 zł mozna zostać przewiezionym przez granice przez handlarzy.

  9. #99
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Sądzę, że jeżeli będzie chętnych tylko kilkoro to propozycja Baśki jest naprawdę bardzo dobra. Pociąg albo mozna to załatwić w ten sposób, że jeden samochód przewozi Was. Czasami za 5 zł mozna zostać przewiezionym przez granice przez handlarzy.
    Tylko przy kilku osobach przestaje się opłacać ten bus ze Lwowa, bo facet bierze stałą kwotę za busa (15-os.) a nie od osoby.

    W roku 2007 koszt przejazdu Lwów (skąd przyjechał po naszą grupę) - Szeginia - Osmołoda - Lwów wyniósł 150 $ za busa.

    Osmołoda - Lwów - 100 $ (musiał po nas przyjechać).

    Teraz planowana trasa jest krótsza, ale też niestety wszystko tam drożeje, więc liczę ok 100 $.

    Pozdrowienia

    Basia

  10. #100
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Jednodniowa wycieczka do Lwowa 15 maja uczestników VIII KIMB

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    yes, yes, yes - Jest pociąg:

    6.38 z Ustrzyk Dolnych (łatwiej zostawić samochód).
    O godz. 9.55 jest w Chyrowie.
    Bus czeka w Chyrowie.

    Z powrotem 20.05 z Chyrowa, 21.30 w Ustrzykach Dolnych.

    Do planowanego preliminarza dojdą koszty biletu kolejowego, za to bus zapewne będzie tańszy.

    I mamy szansę że nie będziemy stać na granicy kilka godzin, bo pociąg raczej jeździ punktualnie.

    Poza tym - egzotyka tego pociągu jest niesamowita, warto się nim przejechać choćby dlatego.



    B.
    No do Chyrowa jedzie punktualnie ale z powrotem to już tyle co z Zagórza do Krakowa wiesz ile czasu zajmuje rozkręcenie i skręcenie całego pociągu . Może coś się zmieniło na lepsze po zaostrzeniu przepisów celnych ale wcześniej podroż pociągiem z Chyrowa to dopiero było przeżycie. Nie piszę tego w żadnym wypadku złośliwie.
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Do uczestników VIII KIMB. Atrakcja większa niż wyprawa na Pikuj !
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 06:20
  2. KIMB VIII a.d. 2009
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 18:28
  3. Lista uczestników KIMB V 2006
    Przez Lupino w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 24-05-2006, 10:31
  4. KIMB IV - Lista uczestników
    Przez admin w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-05-2005, 07:02
  5. JEDNODNIOWA WYCIECZKA DO LWOWA!
    Przez Anonymous w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-05-2001, 09:23

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •