Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 76

Wątek: Jak to niektórzy korzystają z ukraińskiej gościnności :/

  1. #31
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Jak to niektórzy korzystają z ukraińskiej gościnności :/

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Buba ma rację.
    Hmm są oni i my. My jesteśmy prawdziwi ludzie gór, zasłużeni dla polskiej turystyki więc co tam. Mamy prawo zachowywać się tak jak nam się podoba, a wam wara od tego. Liczymy się tylko my i nasza chęć dobrej zabawy.
    Nie znam nowego schroniska na Otrycie. Nie przypominam sobie abym tam w ostatnich latach bywała. Być może moje słowa kogoś krzywdzą, być może jestem niesprawiedliwa ale Otryt kojarzy mi się z narkotyczno-alkoholowymi klimatami, barakiem gościnności i traktowaniem ludzi jak intruzów. Mam złe wspomnienia i skojarzenia z tym miejscem.
    Byłem w Chacie w zeszłym roku przez 2-3 dni. Był tam akurat nowy Gospodarz, Przemek - bardzo sympatyczny człowiek. Były dwie czy trzy grupki studentów, kilku pojedynczych turystów i kilka pojedynczych osób ze środowiska Otrytczyków. Nie zgadzam się z uogólnieniami, że całe to środowisko jest niegościnne i antyturystyczne (to z kolei moje uogólnienie i uproszczenie wpisów Lucyny i Buby). Wiadomo, jak w każdej grupie są różni ludzie. Choć nie zaliczam się do tej społeczności, to jednak wydaje mi się, że znam ich dość dobrze (nie tylko z Chaty) i śmiem twierdzić, że zdecydowana większość z nich to szalenie sympatyczni ludzie.
    Dlatego raz jeszcze apeluję - nie krytykujmy osoby personalnie, a tym bardziej już całego środowiska z perspektywy jednego jednak jak najbardziej nagannego zachowania. Odnosząc się do wpisu Buby: owszem, uważam że każde mordestwo zasługuje na potępienie, ale już nie każdy morderca. A może inaczej każdy morderca również, ale nie każdy za całokształt jego życia, a tylko i wyłącznie za czyn, który popełnił. Różnie w życiu bywa i to już raczej temat do dyskusji na temat szeroko pojętej etyki i różnych sytuacji losowych. Dla przykładu, głośna sprawa linczu zdaje się na Mazurach, gdzie mieszkańcy wsi zamordowali degenerata, bo latał po wsi z siekierą i wszystkim groził. Dla jednych byli bohaterami i obrońcami, dla innych mordercami. Owszem w przypadku tutaj omawianym nie widać na zdjęciach żeby coś im zagrażało. Mało tego, widać na zdjęciach że mieli ze sobą kuchenkę, więc tym bardziej bez sensu było niszczenie czegokolwiek. Jednak mój przykład miał służyć pokazaniu, że złych czynów nie dokonują jedynie źli ludzie.
    I jeszcze jedno - jak do tej pory wytłumaczył się tylko jeden z nich. Na dodatek ten, który był świadkiem (co nie czyni go niewinnym, skoro nie zareagował, a z jego wpisu wynika wręcz, że nie widzi żadnego problemu). Więc nie piszmy, że obaj tłumaczą się "trzema deskami", bo póki co zrobił to tylko jeden z nich. Ale tu znów włącza się moja nieszczęsna wiara w ludzi...

  2. #32
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jak to niektórzy korzystają z ukraińskiej gościnności :/

    Widzisz my wszyscy jestesmy bardzo sympatycznymi ludźmi. Nawet ja. Potrafimy jednak zachowywać się zgoła inaczej. Wszyscy jesteśmy obrońcami przyrody ale większość z nas nie widzi nic złego w wędrówkach pozaszkakowych na terenie objętym najwyższą ochroną, jesteśmy przeciwni stonce pchającej się na połoniny ale nie zauważamy, że sami jesteśmy częścią tej stonki, potępiamy takie zachowania ale no właśnie... ale oni są częścią nas.

  3. #33
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Jak to niektórzy korzystają z ukraińskiej gościnności :/

    Ja tylko apeluję o nie uogólnianie, bo zaczęło się od jednej/dwóch osób. Teraz już krytykuje się przy okazji całe środowisko Otrytczyków. Za chwilę nastąpi krytyka wszystkich Warszawiaków (w tym mnie) a może nawet mieszkańców województwa mazowieckiego tylko dlatego, że ta osoba tu mieszka... Oczywiście żartuję. Chodzi mi jednak o to żebyśmy piętnowali przede wszystkim takie zachowanie. Mam wrażenie, że kilka osób (piszę ogólnie o sieci, nie tylko o naszym forum) za cel postawiło sobie poszukiwanie tych ludzi "dead or alive", natomiast sam czyn schodzi jakby na plan dalszy. Lepiej napiętnujmy zachowanie, krytykujmy, ale i wyciągajmy wnioski na przyszłość. To, że być może komuś coś się gdzieś tam coś przestawiło i dostał małpiego rozumu nie znaczy zaraz, że zawsze się tak zachowuje (mam na myśli tego, który nie tłumaczył się "jedynie trzema deskami" ). Stąd moja postawa.

  4. #34

    Domyślnie Odp: Jak to niektórzy korzystają z ukraińskiej gościnności :/

    Hehhehe no tak UE i jej normy, za bardzo nie można krytykować, tym bardziej, że rozwalili jakąś budę na cuchnącej Ukrainie...

    Ludzie opamiętajcie się, Ci "bohaterowie" po pierwsze nie widzą nic złego w swoim zachowaniu a po drugie czują się już ofiarami... a my mamy się nad nimi użalać ? usprawiedliwiać ?

    Cytat z forum outdor.org.pl

    Rusolis:
    Bardzo chętnie się wytłumaczę, chociaż krótko. Nie spaliliśmy żadnej bacówki, tylko użyliśmy 3 desek z rozwalającej się szopy, która stała obok bacówki, w której spaliśmy. Tak więc nikomu potencjalnego dachu z nad głowy nie zabraliśmy.

    Bardzo pięknie po nas pojechaliście tu i na innym forum. Po ludziach których nie znacie. A dodam, że ten starszy z nas wniósł ogromny wkład w turystykę górską w Polsce i wybudował własmymi rękami pewne schronisko w Bieszczadach, w którym wielu z was, jak nie większość spała.

    Wobec takiego linczu internetowego, jakiego wyżej dokonaliście, mam nadzieję, że nikogo z Was na szlaku nie spotkam, bo mam gdzies ludzi, ktorzy sa tak zacietrzewieni. I dzieki za ostrzezenie, na zadnym zlocie tez sie nie pojawie.

    Zycze udanych wypraw i wiecej spokoju po powrocie do miasta.



    Cytat z ngt.pl

    Makbet:
    Tak, jestem w waszej bazie. Tak, wyrwaliśmy 3 deski z gnijącej szopy z przeciękającym dachem (i nie, nikt już by jej nie używał, jak chcecie to pojedźcie i sobie zobaczcie). Tak, obok stoi bacówka, w której bez problemu się schronicie i w której przy okazji naprawiliśmy drzwi i okna. Naprawdę zdarzało mi się robić gorsze rzeczy w życiu i Wam też.
    W ciągu ostatnich 24 godzin:
    - 5 osób zagroziło, że mnie zaje**e jak mnie spotkają na szlaku
    - 1 osoba oznajmiła, że powiadomi dziekana mojej uczelni
    - zostałem porównany do ludzi, którzy zabili niedźwiadka
    - kilka osób napisało, że jestem zerem, ciulem, burakiem, pier***nym chamem

    Dziękuję społeczności internetowej za te obelgi i przemyślane porównania. Skasujcie sobie moje konto, wszystkie posty i jeden test.

  5. #35
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jak to niektórzy korzystają z ukraińskiej gościnności :/

    Niekompletna lista inwektyw. Dodałam swołocz.

  6. #36
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Jak to niektórzy korzystają z ukraińskiej gościnności :/

    Cytat Zamieszczone przez Loodie Zobacz posta
    Byłem w Chacie w zeszłym roku przez 2-3 dni. Był tam akurat nowy Gospodarz, Przemek - bardzo sympatyczny człowiek. Były dwie czy trzy grupki studentów, kilku pojedynczych turystów i kilka pojedynczych osób ze środowiska Otrytczyków. Nie zgadzam się z uogólnieniami, że całe to środowisko jest niegościnne i antyturystyczne )
    nie napisalam ze cale srodowisko otrytczykow jest zle.. napisalam tylko ze paskudna byla ekipa stacjonujaca tam w lipcu 98 ktora wywalila mnie za drzwi nie pozwalajac nawet chwile ogrzac sie przy piecu.. bylam tam ponownie w maju 2006 i trafilam naprawde na fajnych ludzi.. nie ma reguly..

    Cytat Zamieszczone przez Loodie Zobacz posta
    Dla przykładu, głośna sprawa linczu zdaje się na Mazurach, gdzie mieszkańcy wsi zamordowali degenerata, bo latał po wsi z siekierą i wszystkim groził. Dla jednych byli bohaterami i obrońcami, dla innych mordercami. Owszem w przypadku tutaj omawianym nie widać na zdjęciach żeby coś im zagrażało. Mało tego, widać na zdjęciach że mieli ze sobą kuchenkę, więc tym bardziej bez sensu było niszczenie czegokolwiek. Jednak mój przykład miał służyć pokazaniu, że złych czynów nie dokonują jedynie źli ludzie.
    I jeszcze jedno - jak do tej pory wytłumaczył się tylko jeden z nich. Na dodatek ten, który był świadkiem (co nie czyni go niewinnym, skoro nie zareagował, a z jego wpisu wynika wręcz, że nie widzi żadnego problemu). Więc nie piszmy, że obaj tłumaczą się "trzema deskami", bo póki co zrobił to tylko jeden z nich. Ale tu znów włącza się moja nieszczęsna wiara w ludzi...
    zatem czekamy na jakies racjonalne wytlumaczenie- jesli bedzie, sama przeprosze za moje slowa, osadzenie czy epitety ktorymi zostali nazwali


    Cytat Zamieszczone przez machoney Zobacz posta

    Makbet:
    Tak, jestem w waszej bazie. Tak, wyrwaliśmy 3 deski z gnijącej szopy z przeciękającym dachem (i nie, nikt już by jej nie używał, jak chcecie to pojedźcie i sobie zobaczcie). Tak, obok stoi bacówka, w której bez problemu się schronicie i w której przy okazji naprawiliśmy drzwi i okna. Naprawdę zdarzało mi się robić gorsze rzeczy w życiu i Wam też.
    W ciągu ostatnich 24 godzin:
    - 5 osób zagroziło, że mnie zaje**e jak mnie spotkają na szlaku
    - 1 osoba oznajmiła, że powiadomi dziekana mojej uczelni
    - zostałem porównany do ludzi, którzy zabili niedźwiadka
    - kilka osób napisało, że jestem zerem, ciulem, burakiem, pier***nym chamem

    Dziękuję społeczności internetowej za te obelgi i przemyślane porównania. Skasujcie sobie moje konto, wszystkie posty i jeden test.
    mam nadzieje ze to nie tylko puste slowa i ktos z tej listy dotrzyma obietnic rzucanych na internetowy wiatr..

    rozwala mnie totalnie jedno: buta z jakimi te typy sie tlumacza.. zero skruchy, tlumaczenia sie.. postawa "zrobilem dobrze a wy chamy sie czepiacie". Gnijaca stara szopa to mozna rozpier**** jeszcze bardziej.. wedlug mnie tymi tlumaczeniami sobie jeszcze dowalili, udowodnili nawet tym niepewnym w swoich osadach ze osadzili ich dobrze --przynajmniej mnie, bo mimo totalnego poczatkowego oburzenia tliła sie w mojej glowie mysl, ze moze zamarzali w jakas zimowa noc, moze byli skrajnie wyczerpani i nie mieli sil dojsc po drewno a chcieli sie napic cieplej herbaty by przezyc ta noc.. wypowiedzi tu zacytowane rozwialy moje watpliwosci tak zupelnie...

    LUDZIE!! JAKA GNIJACA SZOPA?? NA PIERWSZYM ZDJECIU TO COS MA JESZCZE WSZYSTKIE SCIANY I CALY DACH!!! DUZO GORSZEGO STANU BACOWKI SLUZA ZA SCHRONIENIE POTRZEBUJACYM!!! TO WYGLADA NA GNIJACA SZOPE ALE DOPIERO PO AKCJI TYCH POPAPRAŃCÓW!!!!!!!!!!!

    zwlaszcza z tym dziekanem to nieglupie
    Ostatnio edytowane przez buba ; 18-02-2009 o 11:58
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #37
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Jak to niektórzy korzystają z ukraińskiej gościnności :/

    Cytat Zamieszczone przez machoney Zobacz posta
    Hehhehe no tak UE i jej normy, za bardzo nie można krytykować, tym bardziej, że rozwalili jakąś budę na cuchnącej Ukrainie...

    Ludzie opamiętajcie się, Ci "bohaterowie" po pierwsze nie widzą nic złego w swoim zachowaniu a po drugie czują się już ofiarami... a my mamy się nad nimi użalać ? usprawiedliwiać ?
    Domyślam się, że to mojego wpisu dotyczy powyższe, bo nikt inny chyba o nic nie apelował... To po kolei:
    1. Co ma do tego UE i normy nie wiem, bo o tym nikt nie wspominał. Miejsce tym bardziej nie ma znaczenia, bo uważam (co zresztą też napisałem), że jest to zachowanie jak najbardziej naganne i wymagające potępienia niezależnie od miejsca. Zwykły akt wandalizmu. No może nie do końca zwykły, bo w górach czasem taki "rozpadający się i gnijący chlewik" może komuś pomóc, kogoś ochronić, a być może nawet uratować. Nie doszukiwałbym się żadnych podziałów administracyjnych bo nie dotyczą tematu
    2. Czy mamy się nad nimi użalać? Usprawiedliwiać? Nie! Z całą stanowczością należy krytykować takie zachowanie (co również wcześniej pisałem). Ale dlaczego mamy od razu przekreślać całe życie człowieka jednym kretyńskim zachowaniem skoro nie mamy nawet wiedzy jak zachowuje się na co dzień? Owszem, możemy ze zdjęć co nieco wywnioskować, ale nie muszą to być wnioski słuszne. Piszę wciąż o osobie, która jeszcze głosu w sprawie nie zabrała, bo zdania tego co robił zdjęcia (chyba) i tłumaczył się na innych forach nie ma nawet co komentować. Zdrowia szkoda. Aż dziw bierze, że nie napisał jeszcze o tym jak w drodze powrotnej uratowali staruszkę, wyremontowali kościół i nakarmili głodne dzieci... Ale wracając do tematu, krytykować zachowanie - jak najbardziej tak, uogólniać i krytykować całe środowisko Otrytczyków przez pryzmat idiotycznego zachowania jednego z nich - zdecydowanie nie.
    3. Przytoczone tematy znam, bo śledzę wątki w sieci czekając, że może "główny oskarżony" zabierze głos w sprawie

    Na wszelki raz napiszę raz jeszcze - nie bronię i nie usprawiedliwiam nikogo w tej sprawie. Mało tego, całkowicie potępiam takie zachowanie. Ale jednocześnie apeluję o nie uogólnianie i nie przenoszenie swojej złości i ocen na całe środowisko.

    Cytat Zamieszczone przez buba
    nie napisalam ze cale srodowisko otrytczykow jest zle.. napisalam tylko ze paskudna byla ekipa stacjonujaca tam w lipcu 98 ktora wywalila mnie za drzwi nie pozwalajac nawet chwile ogrzac sie przy piecu.. bylam tam ponownie w maju 2006 i trafilam naprawde na fajnych ludzi.. nie ma reguly..
    Absolutnie Ci tego nie zarzucam. Napisałem nawet, że to moje uogólnienie i uproszczenie wypowiedzi Twojej i Lucyny o Waszych wspomnianych tutaj wcześniej "przygodach" czy raczej kontaktach z tym środowiskiem. Fakt, że może źle dobrałem słowa i mogło wyjść nie do końca tak jak chciałem. Mój błąd. Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem zbytnim uproszczeniem...

    Cytat Zamieszczone przez buba
    zatem czekamy na jakies racjonalne wytlumaczenie- jesli bedzie, sama przeprosze za moje slowa, osadzenie czy epitety ktorymi zostali nazwali
    Wytłumaczenie sprawy przez osobę na zdjęciach to jest dokładnie to, na co sam czekam i dlaczego śledzę wszystkie te wątki. Mam nadzieję, że się doczekamy. Moim zdaniem wystarczyłoby choćby samo przyznanie się do błędu. To już by było coś w porównaniu do wpisów drugiego osobnika...

  8. #38
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Jak to niektórzy korzystają z ukraińskiej gościnności :/

    A stara chata też spłonęła...
    Może nie pierwszy to był raz, gdy brakło komuś trzech desek???
    Shame, DonGore... shame...

    pozdrawiam

  9. #39
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Jak to niektórzy korzystają z ukraińskiej gościnności :/

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    ... gdy brakło komuś trzech desek???
    Shame, DonGore... shame...
    Shame .... shame dla całego środowiska , ale to było do przewidzenia.
    Gore oj gore..
    ps. mam wieści ,że Ukraińscy Pograniczni w Medyce i na Krościenku mają już te zdjęcia, a do tego wiadomo ,że Ukraińscy koledzy turyści ,z Gorganów i Czarnohory czytają Polskie fora.
    ps. tak też jest jak komuś braknie jednej klepki, albo zdaje mu się ,że jest...bo ubrał markowe gacie
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 18-02-2009 o 19:37
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  10. #40
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Jak to niektórzy korzystają z ukraińskiej gościnności :/

    Ja cały czas podkreślam, że tam był ten drugi-jak ma na imię i nazwisko to widać na tej grupie dyskusyjnej. Robił fotki, a potem sam pomagał dorzucać do ognia na pewno!jakby go to zszokowało to by kolegę zatrzymał, a już na pewno nie chwalił się takimi zdjęciami!!!
    Pamiętajcie-on nie był sam!
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?
    Przez piotrula w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-12-2019, 17:47
  2. Bieszczady po stronie ukraińskiej.
    Przez Maciek_Gdansk w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 20:46
  3. Połonina Bukowska od strony ukraińskiej
    Przez Lengyel w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-12-2009, 12:09
  4. na Krzemieniec od ukraińskiej strony
    Przez buba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 18:51
  5. Wędrówki po stronie ukraińskiej
    Przez easyrider w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-04-2008, 08:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •