Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 61

Wątek: Operacja Góra Ivana

  1. #51
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Operacja Góra Ivana

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Janusz, wymyśliłem takie urządzenie: aparat fotograficzny z GPSem, przydatny w takich sytuacjach. Na zdjęciu widać byłoby azymut oraz współrzędne miejsca, z którego robione jest zdjęcie.
    Taką opcję ma Nikon Coolpix 6000.
    Pozdrav

  2. #52

    Domyślnie Odp: Operacja Góra Ivana

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Taką opcję ma Nikon Coolpix 6000.
    Nikon Coolpix 6000 ma GPS ale bez kompasu. Potrzebny więc jest raczej RICOH 500SE z modułem SE-3.

    Jak widać, nie ja pierwszy pomyślałem o połączeniu aparatu fotograficznego z GPSem i z kompasem.

  3. #53
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: Operacja Góra Ivana

    Zakończenie.
    Czas mijał , a my ciągle nie mogliśmy się najeść tych widoków przebijających się z odległości. Tylko parametry kolejnych zdjęć mówiły konkretnymi cyframi że światło jest coraz słabsze.
    - Która to godzina ?
    - Nie ! ,to niemożliwe ?
    - kiedy ten czas minął ?

    No cóż, wszystko co piękne kiedyś się kończy.
    Przeforsowałem, że powrót wykonamy za pomocą krzesełek wyciągowych. Tak ładnie kusiły pustymi miejscami jadącymi nad ziemią.
    - Ale dziwne ! krzesełka jadące w górę też są puste. Jeszcze przed chwilą wywoziły kolejne partie narciarzy spragnionych szusowania po stoku. Ponoć to jeden z dłuższych bieszczadzkich stoków.
    Ma 3,5 km długości. Nie wiem czy to dużo, czy mało ?
    Ale wiem, że te puste krzesełka jadące pod górę zaniepokoiły mnie. Zacząłem szukać kogoś z obsługi. Po dłuższej chwili wyłonił się gość.
    - Pan 5 minut za późno. Już wyłączają.- wyjaśnił
    No tak, mając w perspektywie wyłączenie wyciągu w każdej chwili i spędzenie noclegu na zawieszonym krzesełku - nie podjęliśmy próby zjazdu.
    Zacząłem marudzić na zmęczenie, na pecha i na wszystko.
    W tym momencie Bazyl , który już nie mógł mnie słuchać ,wepchnął mi usta batonik stwierdzając
    - jak zjesz to dasz radę.
    Nie było wyjścia. Trzeba jakoś powrócić. Stawiając milowe kroki szybko traciliśmy wysokość idąc brzegiem narciarskiego stoku. W połowie góry ścieżka krzyżuje się z nim i wychodzi na łączkę widokową.
    Tu robimy ostatnie zdjęcia przy zachodzącym słońcu, na leżącą w dole wioskę Wyszka. Widzimy wyraźnie cerkiew z 1700-go roku którą mieliśmy w planach odwiedzić.
    Nici z planów, gdy wracamy do samochodu nad nami tylko resztki światła. Trzeba będzie tu jeszcze wrócić. Wrócić do cerkwii , wrócić na Kraszyn.
    Palimy maszynę i obieramy kierunek północny przez przełęcz Użocką do przejścia w Krościenku.
    Jazda po ciemku bez większych zaskoczeń. No może tylko dwa ostatnie odcinki drogi z St.Sambora do Chyrowa i dalej do przejścia. Posypała się tam ostatnio droga okropnie. Dość powiedzieć że w wielu miejscach redukcja biegu do "1" nawet nie pomagała - tak szybko nie pojedzie.
    Za to szybko i przyjemnie odbyło się przekraczanie granicy. 30 minut to zachęta na kolejne wschodnie eskapady. Koniec

    zdjęcia przedstawiają
    -Szeroki Wierch z Tarnicą
    -wyciąg w tle panorama polskich Bieszczadów
    -masyw od północnej strony (podobny do Otrytu)
    -zabudowa wsi Wyszka
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Henek ; 28-03-2009 o 21:19 Powód: lepiej

  4. #54
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Operacja Góra Ivana

    Henek, dzięki, ale teraz to z każdej wędrówki musisz pisać sprawozdanie
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  5. #55
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Operacja Góra Ivana

    Cytat Zamieszczone przez Henek Zobacz posta
    Zakończenie.
    Czas mijał , a my ciągle nie mogliśmy się najeść tych widoków przebijających się z odległości....... Trzeba będzie tu jeszcze wrócić. Wrócić do cerkwii , wrócić na Kraszyn........
    Za to szybko i przyjemnie odbyło się przekraczanie granicy. 30 minut to zachęta na kolejne wschodnie eskapady....
    -zabudowa wsi Wyszka[/SIZE]
    Dzięki Henek za relacje , a teraz to przez Ciebie muszę pojechać tam i to szybko.Jak pięknie wygladają nasze Bieszczady.., Szeroki Wierch , Tarnica i Krzemień z Haliczem.Muszę pogrzebać w swoich zdjęciach i znależć Kraszyn z Tarnicy , jak widać tak dobrze stamtąd , to i odwrotnie też.
    Na granicy jest teraz ok. , tylko żeby nie trafić na godzinę zmiany Ukraińskich Pogranicznych, tak jak ostatnio my trafiliśmy i 2,5 godz. z głowy.

    Pozdrawiam.

    ps. Jak widać z góry to Wyszka jest bogatą wsią .
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  6. #56

    Domyślnie Odp: Operacja Góra Ivana

    Henek, dzięki za ciekawą relację. Trzeba będzie się wybrać tam, aby zobaczyć to wszystko na własne oczy. Zainspirowałeś mnie Twoją lekcją geografii.

  7. #57
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Operacja Góra Ivana

    Cytat Zamieszczone przez Henek Zobacz posta
    (...)
    Za to szybko i przyjemnie odbyło się przekraczanie granicy. 30 minut to zachęta na kolejne wschodnie eskapady. Koniec
    Właśnie przeglądałm wątek, a tu Heniu dzwoni z zanętą na kolejne przekroczenie granicy :) . Pora więc rozejrzeć się za nową porcją batoników
    Dzięki za wspaniałą relację i do zobaczenia!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  8. #58
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Operacja Góra Ivana

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Właśnie przeglądałm wątek, a tu Heniu dzwoni z zanętą na kolejne przekroczenie granicy :) . Pora więc rozejrzeć się za nową porcją batoników
    Dzięki za wspaniałą relację i do zobaczenia!
    Ledwo z 10 lat minęło , a tęsknota za wschodnimi Bieszczadami została.
    Jak to teraz jest ? ... bo już się pogubiłem w tych restrykcjach (oficjalnych i nieoficjalnych)
    Jakieś pozdrowienia czasami spływają ze wschodu, ale czy można wyjechać ? i pod jakimi warunkami ?
    Na razie czytam ukraińskie nowości odnośnie wyciągu na Kraszynie ( przypomnę że ta 1000-metrowa górka jest ładnie widoczna z Tarnicy bo to raptem 10-15 km na południe)
    Co tam się działo kilka dni temu ? Dlaczego grupa ludzi zablokowała działanie wyciągu ?
    W ośrodku narciarskim Krasiya, położonym w dzielnicy Velykobereznyansky na Zakarpaciu, doszło do konfliktu między mieszkańcami, personelem ośrodka i turystami. Mieszkańcy wsi, w której znajduje się ośrodek, żądają od administracji swobodnego dostępu do wyciągów. Na sugestię inwestorów kurortu, aby korzystać z jego nieruchomości po obniżonych kosztach, nie zgadzają się.
    Przyjechała wezwana policja i nie wiedziała co zrobić
    Rzeczniczka Zakarpackiej policji Anna Dan powiedziała ZAXID.NET, że nie było napadu, a istota konfliktu polega na tym, że lokalni mieszkańcy domagają się prawa do bezpłatnego korzystania z wind(wyciągów), tak jak to było wcześniej.
    Tak dokładnie to nie wiadomo o co idzie (zatem pewnie chodzi o pieniądze )
    ...ech wybrałby się człowiek i pogadał z miejscowymi

  9. #59
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Operacja Góra Ivana

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Jak to teraz jest ? ... bo już się pogubiłem w tych restrykcjach (oficjalnych i nieoficjalnych)
    Chyba jedynym w miarę wiarygodnym źródłem jest SG na przejściach. Z drugiej strony sytuacja jest tak płynna , że to co dziś jest pewnikiem jutro staje się dawno nieaktualną przeszłością.Ruch graniczny jakiś istnieje bo widzę w okolicy furmanki z lwowskimi blachami. Ja czekam do wiosny - może znormalnieje.

  10. #60
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Operacja Góra Ivana

    aktualne dane na stronie MSZ
    https://www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina
    Co musisz zrobić, by wjechać z Polski na Ukrainę w warunkach pandemii COVID-19?

    1. Mieć przy sobie aktualne ubezpieczenie podróżne pokrywające koszty leczenia COVID-19 spełniające wymogi opisane poniżej;
    2. wjeżdżając z Polski będziesz podlegał 14-dniowej kwarantannie (jeśli wjeżdżasz z innego kraju, sprawdź czy nie jest on na „czerwonej” liście);
    3. możesz uniknąć konieczności odbywania kwarantanny jeśli:


    • posiadasz negatywny wynik testu w kierunku COVID-19 przeprowadzonego metodą PCR w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy lub po wjeździe na terytorium Ukrainy (więcej informacji poniżej);
    • Należysz do kategorii wyłączonej z obowiązku odbywania kwarantanny (lista poniżej).
    ...ech wybrał by się ...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Babia Góra - Kondycyjnie
    Przez MORF w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 22:42
  2. Która góra do obserwacji astronomicznych ????
    Przez skyrafal w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-12-2011, 13:15
  3. Siudma Góra
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-06-2010, 23:09
  4. Bieszczadzka Góra
    Przez Ajgor w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-01-2005, 13:26
  5. Góra Czaków, pochodzenie nazwy
    Przez czagra w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2004, 14:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •