Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 74

Wątek: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

  1. #41

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez Orli.Gałąz Zobacz posta
    (...) i nareszcie będzie tak jak wszędzie tylko bieszczad....... już nie będzie.
    Witaj na forum. Jest tu jeszcze parę osób, którym też zależy na tym, aby w Bieszczadach drogi były coraz bardziej dziurawe.

  2. #42
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,505

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez Orli.Gałąz Zobacz posta
    A ja podpowiadam usilne monity w sprawie zamontowania kamer na wszystkich najlepiej czteropasmowych drogach,tunelach i estakadach, wybudowania nowiuśkich i w jak największej ilości stacji benzynowych, europejskich ciągów pieszych, ogromnych platform widokowych, asfaltowych ścieżek rowerowych, potężnych supermarketów, a najlepiej czterech fabryk, dwóch kopalń, tylko jednej, ale za to dużej i najlepiej atomowej elektrowni. Nazwać to wszystko po angielsku lub niemiecku i nareszcie będzie tak jak wszędzie tylko bieszczad....... już nie będzie.
    Piszesz, tak piszesz, aby tylko zaistnieć. Zarejestrowałeś się w 2007 r. i wreszcie postanowiłeś "dać głos". I go dałeś.
    Zupełny falstart na Naszym Forum.

    Gdzie Rzym, a gdzie Krym ?
    Nam chodzi tylko o zwykłą naprawę lokalnej drogi (zalanie dziur asfaltem) - istniejącej tam dosłownie "od zawsze".
    Turyści sobie jakoś poradzą - te kilka razy podczas pobytu w Bieszczadach przejadą ostrożnie na drugim biegu.
    Ale ludziom tam mieszkającym trzeba pomóc !!! To przeciez łącznie kilkaset osób mieszkających w Zatwarnicy, Sękowcu i Chmielu, dojeżdżających w swoich sprawach życiowych (nieraz codziennie) do Lutowisk i Ustrzyk Dolnych. Wczuj się w ich sytuację, pogadaj z nimi.

    "Obrońca środowiska naturalnego" się znalazł. Co ma piernik do wiatraka ?
    Większy efekt intelektualny daje pierdnięcie krowy, niż to, co Ty napisałeś (w kontekście pilnej potrzeby naprawy lokalnej drogi, oczywiście).
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  3. #43
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta


    Większy efekt intelektualny daje pierdnięcie krowy:
    za to powyzsza wypowiedz wrecz ocieka intelektualizmem
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #44

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    Podobno w tym roku ma być naprawione osuwisko na tej drodze.

  5. #45
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    Stalowa Wola
    Postów
    28

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    Witam.
    A tak pisza w Gazecie Bieszczadzkiej:
    Dwa miliony zł na usuwanie osuwiska

    Powiat bieszczadzki przystępuje do likwidacji osuwiska przy drodze powiatowej Smolnik-Zatwarnica. Roboty te przede wszystkim zapobiegną dalszej degradacji tej drogi.
    - Koszt prac, które koniecznie trzeba wykonać, szacujemy na ok. 1,8 mln zł - mówi starosta bieszczadzki Krzysztof Gąsior. - Pozwoliłoby to zabezpieczyć teren od strony Sanu przed dalszym osuwaniem się i przed zniszczeniem drogi. Przeprowadzone badania geologiczne potwierdziły, że jest poważne zagrożenie, iż ta droga może całkiem zjechać.
    Aby całe osuwisko kompleksowo zlikwidować, należałoby wyłożyć ponad 4 mln zł. Powiat uzyskał od MSWiA z tzw. osłony przeciwusuwiskowej promesę na 3,4 mln zł. Żeby tę kwotę w całości wykorzystać, musiałby ze swojego budżetu wyłożyć ok. 850 tys. zł. - Na dołożenie takich pieniędzy nie możemy sobie pozwolić, bo budżet mamy bardzo napięty, a możliwości zaciągania kredytów mocno ograniczone - stwierdza K. Gąsior.
    Z pomocą powiatowi przyszła gmina…

    Fot. Prace przy likwidacji osuwiska ruszą na wiosnę
    Fot. spb

    (więcej ,,GB" 7)

  6. #46
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,631

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    w lutym jechałem do Zatwarnicy, droga czarna, więc mi nie pisać ze po śniegu to równo sie jedzie. Z drogi nie zjechałem, dziury omijałem, i podróż minęła mi przyjemnie w obie strony. jak kto jedzie w Bieszczady wypoczywać i nigdzie się nie spieszy (bo wypoczywa)- to mu dziury na drogach nie straszne. A jak "panowie szlachta" jadą na weekend, żeby pozaliczać ile się da i lansować się przed znajomymi gdzie to oni nie byli to niechaj sobie jadą .... i nie narzekają.

    Czyżbym wyczuwał potrzebę remontu drogi, po to aby ten czy owy mógł wygodnie podjechać do sklepu w Zatwarnicy? hot spoty, płatności bezgotówkowe, to teraz jeszcze autostrada sie do Zatwarnicy marzy? Jedźta do Wołosatego jak komu niewygodnie, albo zawracać przy Ustrzykach Dolnych.

    Jak to jest, że człowiek wszędzie musi się wtrącić? Jak jest jakaś droga potrzebna, to ją się buduje i tyle. Tyle że to mieszkańcy sami muszą tego chcieć. Dochód z turystyki jest dochodem własnym gminy. Jeśli tych obleśnie bogatych i wygodnych turystów byłoby serio sporo, gminę stać byłoby na budowę /remont asfaltu. Ale tak nie jest

    O miejscowych bym się nie obawiał, oni już sami dobrze wiedzą, jak i którędy do domu dojechać. Mnie sie widzi że oni tam mądrzejśi niż niejeden miastowy...
    Ostatnio edytowane przez Barnaba ; 06-04-2009 o 19:45
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  7. #47
    Bieszczadnik Awatar olkaa
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    [quote=Barnaba;78514]... jak "panowie szlachta" jadą na weekend, żeby pozaliczać ile się da i lansować się przed znajomymi gdzie to oni nie byli

    ...to teraz jeszcze autostrada sie do Zatwarnicy marzy?



    To ja jeszcze raz powtórzę słowami SB .....,, chodzi tylko o zwykłą naprawę lokalnej drogi (zalanie dziur asfaltem) - istniejącej tam dosłownie "od zawsze"
    Więc nie rozumiem po co i czemu służy ta błazenada .

  8. #48
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez olkaa Zobacz posta
    [
    Więc nie rozumiem po co i czemu służy ta błazenada .
    no wlasnie po co???... po co ten pokazowy altruizm i wsadzanie nosa w nieswoje sprawy..
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  9. #49
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,505

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    no wlasnie po co???... po co ten pokazowy altruizm i wsadzanie nosa w nieswoje sprawy..
    Po pierwsze: wcale nie "pokazowy". Czy jak chesz komus pomóc, tak z odruchu serca, to jest to zawsze działanie "na pokaz" ?

    Po drugie. Mam do Ciebie wielką prośbę. Poważnie.
    Nie odpowiadaj na ten mój post od razu. Najpierw przejedź się samochodem (może być autobus, ale wtedy przez cały czas wyglądaj przez okno) na odcinku Dwernik - Zatwarnica. Uruchom wyobraźnię. Potem rozejrzyj się po Zatwarnicy i Sękowcu, pogadaj z miejscowymi. O ich codziennych problemach życiowych, bezpośrednio lub pośrednio związanych z dojazdem tą drogą.
    A dopiero następnie mi odpisz.
    Dobrze ?
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  10. #50
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    O ich codziennych problemach życiowych, bezpośrednio lub pośrednio związanych z dojazdem tą drogą.
    A dopiero następnie mi odpisz.
    Dobrze ?
    Osobiście, bez żadnych złośliwostek, wątpię, by DROGA załatwiła wszystkie problemy "ich", napiszmy np, autochtonów, czy jak ich zwać ....

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 19-12-2017, 21:03
  2. Remont drogi Brzego Górne - Dwernik
    Przez MF w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 24-11-2006, 10:25
  3. Jaki jest stan drogi od zjazdu z obwodnicy do Sękowca ?
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-09-2005, 11:36
  4. Problem techniczny z forum.
    Przez T.B. w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-11-2004, 14:05

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •