Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Wątek: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    Czy ktoś orientuje się nt. ew. planu naprawy drogi dojazdowej do Sękowca i Zatwarnicy ?
    Mniej więcej kilometr za Dwernikiem kończy się dobra, zmodernizowana droga, a zaczynają liczne dziury, po deszczu szczególnie niebezpieczne, jako że udają wtedy kałuże. I tak jest aż do samego Sękowca i Zatwarnicy, poza wyjątkowo wyremontowanymi fragmentami odcinka Sękowiec - Zatwarnica.

    Jeździłem tamtędy we wrześniu ub. roku i musiałem bardzo uważać. Jedna koleżanka z Naszego Forum nie uważała, więc z konieczności zaangażowała ... pomoc drogową.
    Drogę tę można naprawić dwojako: albo ją modernizując (jak odcinek od obwodnicy do Dwernika, a nawet trochę dalej), albo prowizorycznie - zalewając dziury jakąś mazią przypominająca asfalt.
    Boję się, że na to pierwsze nie ma pieniędzy.
    To drugie jest znacznie tańsze, ale wymaga czyjejś lokalnej inicjatywy. Daje efekt (w zależności od jakości robót i jakości owego wypełniacza dziur) na jakieś 2- 3 lata.

    Stan owej drogi we wrześniu ub. roku pozwala mi przypuszczać, że teraz, po zimie, przypomina ona trasę Dwernik - Brzegi Grn. via Nasiczne, oczywiście przed modernizacją. Albo drogę Polana - Lutowiska via Skorodne.

    Czy ktoś z Was wie cokolwiek nt. ew. zamierzeń remontowych dot. odcinka Dwernik - Zatwarnica (drogi dojazdowej od obwodnicy) ?
    Ostatnio edytowane przez Stały Bywalec ; 16-03-2009 o 15:50
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  2. #2

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    Nieprędko cokolwiek będzie robione. Niestety.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    Określenie "stan techniczny" - chyba lekko nie na miejscu. Stan jest pozatechniczny, zawitałem w rejon dwakroć w zeszłym roku i OK było, mi, w każdym razie, poza tym, to troszkę "drogi donikąd". A o "remont", LOL, pytać najlepiej w stosownej gminie. Najlepiej osobiście. Żadne maile i telefony.
    Się przedstaw jako potencjalny inwestor w coś tam, organy adm. publ. powinny (kiedyś miały obowiązek, dziś jest inaczej), poinformować o planach.

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    Ja to osobiście dziwię się mieszkańcom Zatwarnicy, Sękowca i Chmiela. Przecież oni też mają samochody, codziennie tamtędy jeżdżą, tracą czas na powolną jazdę (slalom wśród dziur w jezdni), ryzykują awarie.

    Pewnie zgłaszają ów "problem" władzom gminy, ale najwyraźniej czynią to anemicznie i nieudolnie.

    Gdybym ja tam stale mieszkał, przygotowywałbym nie rzadziej niż co kwartał kolejną petycję do Wójta Gminy Lutowiska i zbierałbym pod nią podpisy jak największej liczby mieszkańców. Następnie wysyłałbym ją nie tylko do Szanownego Pana Wójta, ale w kopiach kierowałbym ją również do lokalnych czasopism i stacji radiowych oraz TV. Tę samą treść słałbym za pośrednictwem e-mail do wszystkich radnych Gminy Lutowiska, Powiatu Bieszczadzkiego i Sejmiku Województwa Podkarpackiego (bez względu na ich przynależność partyjną). A także do posłów na Sejm RP, którzy o mandaty ubiegali się w tym okręgu wyborczym.
    I dokumentowałbym to wszystko zdjęciami co większych dziur i in. uszkodzeń jezdni.

    Równolegle słałbym także pisma do potencjalnych instytucjonalnych sojuszników, tj. tych podmiotów, którym stan drogi dojazdowej Dwernik - Zatwarnica utrudnia codzienną działalność. Mam na myśli BARR (hotel w Zatwarnicy), PKS, Lasy Państwowe i oczywiście ks. proboszcza.
    A kopie owych pism również bym kierował do wójta oraz lokalnej prasy, radia i TV.

    Powyższą korespondencję redagowałbym z umiarem, nikogo osobiście nie obrażając i nie szukając winnych (tak, aby niepotrzebnie nie antagonizować odpowiedzialnych urzędników). Za to w dużej ostrości przedstawiałbym sam problem - w całej "okazałości" wskazując fatalny stan drogi oraz super pilną potrzebę dokonania chociażby doraźnej naprawy (zalania dziur jakimś wypełniaczem asfaltowym).

    Po upływie co najwyżej pół roku takiej wrzawy korespondencyjno - medialnej odpowiednie czynniki miałyby już serdecznie dość owego społecznego protestu i jestem pewien, że znalazłyby się "siły i środki" na naprawę drogi.

    A mieszkańcy Zatwarnicy, Sękowca i Chmiela to pewnie tylko teraz biadają sobie indywidualnie, jadąc samochodami klną na czym świat stoi i pewnie ... to już wszystko. No, przepraszam, być może na jakimś jednym czy drugim spotkaniu w urzędzie gminy przedstawili wójtowi ów problem, ten obiecał się nim zająć i oczywiście na tym się skończyło.
    To nie o to, proszę Państwa, chodzi. W erze biurokracji, aby coś realnie uzyskać, potrzeba jak najwięcej dokumentów kierowanych do jak największej liczby odbiorców. Smutne to, ale aż do bólu prawdziwe.

    Na zakończenie wyjaśnię, czego i kogo potrzeba do przeprowadzenia owej społecznej akcji. Naprawdę niewiele, bo tylko:
    1) człowieka umiejącego redagować urzędową korespondencję (nie jest to żadna korespondencja specjalistyczna, więc wystarczyłby ktoś, kto po prostu potrafi poprawnie, bez błędów, napisać grzeczne ale stanowcze podanie),
    2) trochę czasu na zebranie podpisów pod pismami; mozna to np. robić w niedzielę po nabożeństwie czy w sklepie w Zatwarnicy (pozostawiając pisma sklepowej),
    3) co najwyżej łącznie kilkadziesiąt zł na papier do drukarki i znaczki na listy (koniecznie) polecone,
    4) komputer z dostępem do Internetu.

    I to naprawdę juz wszystko.
    A redakcja jednego takiego pisma może nawet zająć mniej czasu niż było to potrzebne na napisanie niniejszego postu.
    Ostatnio edytowane przez Stały Bywalec ; 19-03-2009 o 09:36
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  5. #5
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    A my Forumowicze, nie możemy zrobić wrzawy medialnej??? Możemy przecież coś zrobić i dla Prezydenta Forum, i dla mieszkańców, i dla wielu turystów!!!
    SB napisz jakąś petycję a my na własną rękę szukając różnych "dojść" będziemy ją słać mailami do prominentów, instytucji itp (sami szukając namiarów i tutaj będziemy je podawać). Warto spróbować?
    Ostatnio edytowane przez Recon ; 19-03-2009 o 10:21
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  6. #6
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    o to widze determinacja pelna kiedys jeden zlot pewnego forum byl polaczony z akcja zbierania smieci na beskidzkim szlaku, a tu widze niedlugo powstanie jakas wizja zlotu polaczonego z akcja łatania dziur w drogach
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    A my Forumowicze, nie możemy zrobić wrzawy medialnej??? Możemy przecież coś zrobić i dla Prezydenta Forum, i dla mieszkańców, i dla wielu turystów!!!
    SB napisz jakąś petycję a my na własną rękę szukając różnych "dojść" będziemy ją słać mailami do prominentów, instytucji itp (sami szukając namiarów i tutaj będziemy je podawać). Warto spróbować?
    Proszę bardzo, piszę od ręki, nic tylko kopiować i mailować:

    Od:
    Turyści bieszczadzcy,
    nieformalnie zrzeszeni
    w Internetowym Bieszczadzkim Forum Dyskusyjnym
    www.forum.bieszczady.info.pl

    Do:
    każdy wpisuje adresata wg własnej inwencji
    - może Recon1 kogoś podpowie
    (stanowisko, adres e-mail)


    Szanowny Panie / Szanowna Pani !

    My, turyści bieszczadzcy, zakochani z wzajemnością w tych pięknych Naszych Górach i często odwiedzający Region Bieszczadzki, pragniemy zwrócić uwagę na pewien poważny problem utrudniający życie mieszkańcom wsi Chmiel i Zatwarnica w Gminie Lutowiska, Powiat Bieszczadzki (Ustrzyki Dolne).

    Podczas niedawnej modernizacji drogi dojazdowej od obwodnicy bieszczadzkiej do Dwernika i Brzegów Górnych "zapomniano" o drugiej części (odnodze) owej drogi dojazdowej, prowadzącej od Dwernika do Zatwarnicy przez Chmiel i Sękowiec. Droga tamtejsza jest obecnie w stanie gorszym niż fatalny - przeważają na niej bardzo liczne dziury w jezdni, których łączna powierzchnia jest już chyba równa obszarowi nawierzchni jeszcze nie uszkodzonej.
    Stwarza to poważne zagrożenie dla ruchu samochodowego oraz bardzo utrudnia mieszkańcom codzienne dojazdy do pracy i szkoły.

    Dotychczasowe starania mieszkańców wsi Zatwarnica (wraz z przysiółkiem Sękowiec) i Chmiel nie przynoszą rezultatów. Przedstawiciele organów administracji publicznej przyjmują ów problem do wiadomości i na razie na tym się kończy.

    Rozumiemy, iż modernizacja drogi jest przedsięwzięciem kosztownym i wymaga zgromadzenia odpowiednich środków budżetowych i pomocowych.
    Ale stan owej drogi jest w tej chwili naprawdę taki, iż dłużej czekać już niepodobna !!!
    Po prostu tamtędy już prawie nie można przejechać !!! Podróż samochodem osobowym jest obarczona dużym ryzykiem, a polega na powolnej jeździe na drugim biegu, slalomem pośród dziur w jezdni.

    Uprzejmie prosimy - niezależnie od poparcia inicjatywy docelowej modernizacji opisanego odcinka drogi - o spowodowanie doraźnej i niedrogiej naprawy polegającej na zalaniu licznych dziur w jezdni odpowiednim wypełniaczem lepikowo - asfaltowym.
    Z naszych obserwacji wynika, że takie niedrogie roboty drogowe (łatanie dziur) są na innych odcinkach dróg bieszczadzkich z powodzeniem wykonywane, np. na drodze dojazdowej od obwodnicy do Mucznego (odcinek Stuposiany - Muczne).

    Pozostajemy z wyrazami szacunku.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    No to jak to w końcu jest - lać te dywaniki bitumiczne w Bieszczadach, czy nie lać ich, , bo już sam nie wiem ...
    Pewnie padnie odpowiedź: "lać, ale w sposób zrównoważony".
    Jakiś czas temu obwoziłem po Bieszczadach, zwykłą osobówką, małżeństwo, Amerykanów polskiego pochodzenia. Z wrodzonej mej grzeczności przeprosiłem za stan dróg, no ale, mówię, to góry są, no i Bieszczady w dodatku ... Usłyszałem: "słuchaj, u nas w Chicago większe dziury są, niż tu, i to w pobliżu centrum, nie wspominając o okolicy, byś widział stan autostrad, wypas tu macie" ...
    Czy aby nie wymagamy zbyt wiele?

  9. #9
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    Wymagamy Chris... stąd akcja!
    Ci co znają nazwiska radnych, posłów, wpływowe osoby z Bieszczad niech je wpiszą. Wpisujcie też sprawdzone adresy mailowe. Jeśli tutaj przetrzemy szlaki to może sie przydadzą i na inne akcje w szczytnym celu.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  10. #10
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,278

    Domyślnie Odp: Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica

    Popieram tę akcję, znam tę drogę aż nazbyt dobrze i chociaż sam nie posiadam samochodu, to też nie chciałbym, żeby rozkraczyło się autko SB, albo naszego przyjaciela Pawła.
    Szczęśliwie nie znam się na sprawach urzędowych, ale suponuję, że chyba należało by zacząć o gminy.

    Urząd Gminy w Lutowiskach Lutowiska 14 38-713 Lutowiska tel.:(013) 461-00-13, (013) 461-00-73 fax.:(013) 461-02-34 e-mail: gmina@lutowiska.pl ...
    www.lutowiska.pl/index2.php?id=11&a=5 - 14k -

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 19-12-2017, 21:03
  2. Remont drogi Brzego Górne - Dwernik
    Przez MF w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 24-11-2006, 10:25
  3. Jaki jest stan drogi od zjazdu z obwodnicy do Sękowca ?
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-09-2005, 11:36
  4. Problem techniczny z forum.
    Przez T.B. w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-11-2004, 14:05

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •