Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Wątek: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

  1. #11
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    P.S. Cóż, mój opór na nic się zda... Z czasem drogi się poprawią... do Sekowca.. do Zatwarnicy.. !
    Powalcz! Masz fajną filozofię! Nie poddawaj się!
    Załóż "Komitet obrony dziur na tej drodze", kilku się jeszcze do tego dopisze.
    Że też zawsze musi się znaleźć jakiś oponent.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  2. #12
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    Drogi to urbanizacja... Urbanizacja to Zakopianka w weekendy! A tej w Bieszczadach nie chcę! I wysłać tej petycji, nie wyślę...
    Potem zostanie już tylko wyasfaltowanie stokówek. A potem, - za Jackiem Skubikowskim - zostanie nam ostatnie żywe drzewo... Ale oby już nie za moich wędrówek!
    sturnus! nie jestes sam na tym forum! napisales dokladnie to co i ja mysle!

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    Z
    P.S. Cóż, mój opór na nic się zda... Z czasem drogi się poprawią... !
    dlaczego opor na nic? probowac jest zawszes sens. Drogi sie napewno z czasem poprawia, ale moze pare lat pozniej...

    "nie da rady zawrocic ani zatrzymac biegu rzeki, ale w mocy ludzi jest przyspieszac lub spowalniac jej bieg"
    Ostatnio edytowane przez buba ; 21-03-2009 o 08:46
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #13
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Powalcz! Masz fajną filozofię! Nie poddawaj się!
    Załóż "Komitet obrony dziur na tej drodze", kilku się jeszcze do tego dopisze.
    Że też zawsze musi się znaleźć jakiś oponent.
    Nie rozumiem, dlaczego Recon sarkasz. Po prostu Sturnus ma inny, moim zdaniem całkiem pożądany pogląd na szeroko rozumianą turystykę górską. Ja również rozumiem taką akcję, ale przeprowadzaną właśnie przez miejscowych, którzy muszą się tłuc tymi dziurami codziennie. Nie bardzo natomiast przekonuje mnie biadolenie turystów, którzy niechby i spędzali tam miesiąc w roku. Dla mnie dojazd taką drogą nie stanowi problemu (a gdy taki się pojawi pozostawię po prostu auto i dalej pójdę pieszo), mimo iż nie posiadam żadnej terenówki jeno zwykły samochód, ale wiem, że niektórzy chcieliby byle szybciej i byle dalej dojechać - bo szkoda czasu, bo urlop trwa tylko tyle a tyle dni, bo jak jest droga to musi być gładka, bo nie daj Boże coś się na tej drodze urwie itd., itp. Nie będę więc na pewno wysyłał żadnych petycji w tej sprawie, gdyż nie rozumiem tego pędu turystów górskich do coraz wyższych standardów wypoczynku , prowadzącego ku coraz większej urbanizacji miejsc, w których dzięki właśnie dotychczasowym warunkom było w miarę cicho i spokojnie (i nie ważne czy to Zatwarnica bez ulepszonej drogi, czy Jasło bez wyciągu).
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #14
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    poparłem
    Długi

  5. #15
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Ja również rozumiem taką akcję, ale przeprowadzaną właśnie przez miejscowych, którzy muszą się tłuc tymi dziurami codziennie. ).
    miejscowych tez rozumeim, zwlaszcza tych mlodych, ktorzy tam sie urodzili a nie przyjechali z wyboru..ze chca poszpanowac nowym autem, pojezdzic z piskiem opon po rowniutkiej nawierzchni,nie ubrudzic nowych adidaskow w blocie.. ich prawo walczyc o ich wizje swiata wokol ich domu..

    oni przynajmniej kitow nie cisną ze kochaja bieszczady, ze przyroda, ze turystyka gorska, ze widoki, ze wedrowki , ze dzikie miejsca, ze miejsce na wypoczynek..
    Ostatnio edytowane przez buba ; 21-03-2009 o 11:51
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #16

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    miejscowych tez rozumeim, zwlaszcza tych mlodych, (...) ze chca poszpanowac nowym autem, pojezdzic z piskiem opon po rowniutkiej nawierzchni,nie ubrudzic nowych adidaskow w blocie.. ich prawo walczyc o ich wizje swiata wokol ich domu..
    Tym -jak ich nazywam -umcykom to nawet w to graj ,że są dziury w drodze bo wtedy lepiej brzmi muzyka "umcyk,umcyk,umcyk,umcyk"... tylko adidasków żal. Natomiast tym którzy chcą normalnie funkcjonować dobra droga jest potrzebna.

  7. #17

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Sturnus, ma troche i racji. Mam doświadczenia z wyremontowaniem drogi do wsi Werlas. Jak byla tam dziurawa droga to było mało ludzisków a teraz i domków przybywa i brzegi pełne nie to co dawniej. Myślę że dobre drogi powinny być do wsi gdzie ludziska mieszkają, a reszte to zaorać ,żeby psełdo turystów nie było. Nie dawno do cerkwi pod Łopienką trzeba było śmigać butami i było super, a teraz można dojechać furą na alu i wysiąść pod nią. Ja pytam PO CO?

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    No to jak to w końcu jest - lać te dywaniki bitumiczne w Bieszczadach, czy nie lać ich, , bo już sam nie wiem ...
    Pewnie padnie odpowiedź: "lać, ale w sposób zrównoważony".
    Jakiś czas temu obwoziłem po Bieszczadach, zwykłą osobówką, małżeństwo, Amerykanów (jeszcze taka narodowość istnieje polskiego pochodzenia. Z wrodzonej mej grzeczności przeprosiłem za stan dróg, no ale, mówię, to góry są, no i Bieszczady w dodatku ... Usłyszałem: "słuchaj, u nas w Chicago większe dziury są, niż tu, i to w pobliżu centrum, nie wspominając o okolicy, (wiesz downtown) byś widział stan autostrad, wypas tu macie" ...
    Czy aby nie wymagamy zbyt wiele?

  9. #19
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    sturnus! nie jestes sam na tym forum! napisales dokladnie to co i ja mysle!
    Dzięki Buba! już żem myślał że sam się ostał jak ten głupi

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof Franczak Zobacz posta
    Natomiast tym którzy chcą normalnie funkcjonować dobra droga jest potrzebna.
    Ci, którzy chcą normalnie funkcjonować nie powinni się sprowadzać w Bieszczady. A jeśli uczynili to ich protoplaści, to do nich niech mają pretensje... Bo jeśli np. Julek (ten spod dębu) zacznie krzyczeć że chce asfaltówki? A Wasz (nie wszystkich oczywiście) ulubieniec Lutek, Złotym zwany? Też może powiedzieć, że to wszak 21 wiek! Że kręgosłup juz nie ten... że teraz to On chce limuzyną a nie terenówką do pracy dojechać! No i jest jeszcze parę bacówek, parę szałasów... Pograniczniacy też mogą powiedzieć że i oni chcą w zgodnie z duchem czasu i cywilizacją! Wybetonować im więc szlak graniczny! No i porobić podjazdy dla inwalidów! Wszak oni też normalni... Też chcą zobaczyć... Poczuć... Więc kładźmy beton i asfalt! Budujmy parkingi! Bo i takie postulaty się tu trafiały! Jak i te o wyciągach! Turystyka górska zmotoryzowana! Ot dopiero filozofia!

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Masz fajną filozofię! [...] Że też zawsze musi się znaleźć jakiś oponent.
    No musi... W Wa-wie kolego, możesz podjeżdżać gdzie sobie chcesz autkiem... Nie oznacza to, że i w górach tak ma być! I to, że ktoś gdzieś za lat kilka postawi parę chatynek na jakimś ustroniu, nie znaczy że zaraz trzeba mu tam autostradę wyasfaltować! Bo komuś nie chce się dupska ruszyć by dojść tam pieszo? Tośka siedzi na Krywem pomimo że mostu już dawno nie ma! A był! Więc co? Rozumię Recon, że jeśli zapragniesz tam zawitać to krzyczeć będziesz o most i asfalt do Tośki? No tak... Każdy ma jakąś tam filozofię... Ja natomiast nie chcę zostać rozjechany na bieszczadzkiej drodze przez gościa, którego cała filozofia mieści się w pedale gazu! I pewnikiem byłby to gość wielkomiejski... Panisko takie aglomeracyjne bardzo! Bo miejscowi dają sobie radę na tych drogach... Nawet dziurawych...

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez admin ; 23-03-2009 o 20:29 Powód: poprawiłem pierwszy cytat (tag - dla jasności ;p)

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Szanowni Oponenci, Buba i Sturnus, chyba nia czytają bliźniaczego wątku w tym dziale forum. Specjalnie dla Nich więc kopiuję część mojej wypowiedzi tamże:

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    (...)
    Po drugie (do osób sprzeciwiających się inicjatywie pod pretekstem ochrony przyrody) - wy mnie chyba naprawdę nie zrozumieliście. Przecież tu chodzi o lokalną drogę dojazdową do wsi, w której mieszka kilkaset osób !!! O ułatwienie życia jej mieszkańcom.
    Gdyby chodziło o taką np. trasę, o jakiej ironizuje Browar (przez Tworylne), to nawet przez myśl by mi nie przeszło, by poroniony pomysł popierać.

    W tym kontekście ja, Stały Bywalec, uznaję za wielki błąd i niepotrzebny wydatek dokonaną już modernizację drogi na odcinku Nasiczne - Brzegi Grn. Nikt tam nie mieszka, mało kto z miejscowych tamtędy jeździ. Zmodernizowanie całej drogi Dwernik - Brzegi Grn. rzeczywiście przysłuży się do wzmożenia masowego ruchu turystycznego, co nie tylko Browarowi (bo np. i mnie również) się nie podoba.
    Zamiast więc naprawiać drogę na odcinku Nasiczne - Brzegi Grn., należało (moim skromnym zdaniem) przeznaczyć zaangażowany w to potencjał techniczno - ekonomiczny w pierwszej kolejności na modernizację trasy Dwernik - Zatwarnica.

    I to by bylo na tyle.
    Nadal apeluję do wszystkich o wysyłanie e-maili (...).
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 14-04-2016, 10:13
  2. Nasze bieszczadzkie wędrowanie
    Przez joorg w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 09:24
  3. Remont drogi Brzego Górne - Dwernik
    Przez MF w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 24-11-2006, 11:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •