Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Z inicjatywy Recona1 i mojej poniżej podaję treść pisma, które każdy/każda z nas może wysłać e-mailem pod następujące adresy:

    adresat pola TO (do):
    adresaci pola BCC (Blind Carbon Copy):


    Wystarczy zatem tylko skopiować do swojego komputera ww. adresy, treść pisma i kliknąć. I juz.
    Powyższe adresy można skopiować i wkleić wszystkie razem - pismo jest bowiem zredagowane w sposób "uniwersalny".
    Szczegóły w poniższym piśmie oraz w sąsiedniej dyskusji w wątku pt. "Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica".

    Mail
    Szanowny Panie / Szanowna Pani !

    My, turyści bieszczadzcy, zakochani z wzajemnością w tych pięknych Naszych Górach i często odwiedzający Region Bieszczadzki, pragniemy zwrócić uwagę na pewien poważny problem utrudniający życie mieszkańcom wsi Chmiel i Zatwarnica w Gminie Lutowiska, Powiat Bieszczadzki (Ustrzyki Dolne).

    Podczas niedawnej modernizacji drogi dojazdowej od obwodnicy bieszczadzkiej do Dwernika i Brzegów Górnych "zapomniano" o drugiej części (odnodze) owej drogi dojazdowej, prowadzącej od Dwernika do Zatwarnicy przez Chmiel i Sękowiec. Droga tamtejsza jest obecnie w stanie gorszym niż fatalny - przeważają na niej bardzo liczne dziury w jezdni, których łączna powierzchnia jest już chyba równa obszarowi nawierzchni jeszcze nie uszkodzonej.
    Stwarza to poważne zagrożenie dla ruchu samochodowego oraz bardzo utrudnia mieszkańcom codzienne dojazdy do pracy i szkoły.

    Dotychczasowe starania mieszkańców wsi Zatwarnica (wraz z przysiółkiem Sękowiec) i Chmiel nie przynoszą rezultatów. Przedstawiciele organów administracji publicznej przyjmują ów problem do wiadomości i na razie na tym się kończy.

    Rozumiemy, iż modernizacja drogi jest przedsięwzięciem kosztownym i wymaga zgromadzenia odpowiednich środków budżetowych i pomocowych.
    Ale stan owej drogi jest w tej chwili naprawdę taki, iż dłużej czekać już niepodobna !!!
    Po prostu tamtędy już prawie nie można przejechać !!! Podróż samochodem osobowym jest obarczona dużym ryzykiem, a polega na powolnej jeździe na drugim biegu, slalomem pośród dziur w jezdni.

    Uprzejmie prosimy - niezależnie od poparcia inicjatywy docelowej modernizacji opisanego odcinka drogi - o spowodowanie doraźnej i niedrogiej naprawy polegającej na zalaniu licznych dziur w jezdni odpowiednim wypełniaczem lepikowo - asfaltowym.
    Z naszych obserwacji wynika, że takie niedrogie roboty drogowe (łatanie dziur) są na innych odcinkach dróg bieszczadzkich z powodzeniem wykonywane, np. na drodze dojazdowej od obwodnicy do Mucznego (odcinek Stuposiany - Muczne).

    Pozostajemy z wyrazami szacunku.

    Turyści bieszczadzcy,
    nieformalnie zrzeszeni
    w Internetowym Bieszczadzkim Forum Dyskusyjnym
    www.forum.bieszczady.info.pl



    .
    Ostatnio edytowane przez admin ; 21-03-2009 o 02:06 Powód: Dodałem cytowanie.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Ja osobiście już ów e-mail pod wszystkie ww. adresy wysłałem.
    Ale to za mało - nadawców powinno być znacznie, znacznie więcej.
    Im więcej - tym bardziej prawdopodobne zainteresowanie i reakcja odbiorców.


    PS
    Po wysłaniu e-maila proszę o zachowanie go w folderze "wysłane". Może się jeszcze przydać na później, gdy poznamy nowe adresy e-mail (lokalnych gazet i stacji RTV).
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  3. #3

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Dobry pomysł , można tę petycję rozszerzyć na wszystkie drogi w Bieszczadach. Można też zawiesić pismo na stronie www.petycje.pl

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof Franczak Zobacz posta
    Dobry pomysł , można tę petycję rozszerzyć na wszystkie drogi w Bieszczadach. Można też zawiesić pismo na stronie www.petycje.pl
    A Ty, wysłałeś już ten e-mail ?

    Nie chodzi o komentarz. Chodzi o działanie.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  5. #5

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    A Ty, wysłałeś już ten e-mail ?

    Nie chodzi o komentarz. Chodzi o działanie.
    yhy

  6. #6
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Poszło i odemnie.

    Dodam tylko by adresatów wkleić do BCC (Blind Carbon Copy) wiadomości.

    Dzięki temu pierwszy adresat nie zobaczy że wiadomość jest w istocie masową wiadomością przesłaną do wielu odbiorców.


    EDYTA: I na pierwszą odpowiedź nie musiałem długo czekać.
    Szanowny Panie,

    dziekuje za informacje,
    zajme sie sprawą.
    Pozdrawiam
    Marek Kuchcinski


    Mam nadzieję, że to nie jest autoresponder
    1:0 prowadzi PiS.
    Ostatnio edytowane przez admin ; 20-03-2009 o 22:36
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  7. #7
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta

    Wystarczy zatem tylko skopiować do swojego komputera ww. adresy, treść pisma i kliknąć.


    .
    mozna sie tez bardziej wysilic i skrobnac pod te adresy jakas antypetycje
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #8
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Panie Prezydencie, melduję wykonanie zadania!
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar olkaa
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Witam wszystkich Forumowiczów. Do tej pory byłam niemym uczestnikiem Forum ,ale znam dobrze tą drogę i wysłałam maile popierając tym samym naszą akcję.

  10. #10
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Nasze pismo ws. naprawy drogi Dwernik - Zatwarnica

    Znaczy się wolicie jeździć niź chodzić? Ja przyjeżdżam w Bieszczady, zostawiam autko gdzieś samo sobie by odpoczęlo po otrzęsinach na bieszczadzkich drogach, po czym tydzień lub dwa nóżki ćwiczę. I wtedy nie przeszkadzają mi te dziury, a powiedziałbym że nawet na odwrót. Dlaczego? O tym potem. A'propos dziur, to chyba najgorsza droga wiedzie z Tarnawy do Bukowca!. Kiedyś, wracając od źródeł, spotkałem rodzinkę przy Negrylowym (nieczynnym już niestety). Zsapani i wyczerpani kompletnie a zmierzchać się zaczyna. Dzieci płaczą, Pani wyzywa męża od grubasów, a on odciski ogląda. Doszli do grobu hrabiny i wrócili, bo sił zaczęło brakować. Zostawiłem ich tam kazawszy czekać. Więc gdy doszłedłem do parkingu, uprosiłem pana strażnika by mnie wpuścił autkiem abym mógł ich przywieźć. No i gdy już wracaliśmy do Bukowca, Pani stwierdziła że: "Panie! Kto to kurdę wymyślił! To powino być że się podjedzie autem... Potem 100, 200 czy te 300 metrów do tych źródeł piechotą.. Ale nie tak!!!" Taaa... Dwupasmówkę można również podciągnać do Chatki Puchatka :D Wracając do tematu... Rozumię autochtonów że narzekają... Że żądają lepszej drogi... Choć też nie tak do końca... Bo sprowadziwszy się w te lub inne odstępy, wiedzieli gdzie lokują się... Ale rozumię.. Pokolenie się zmieniło, a młódź chce bryką pod ganeczek podjechać. I to nie wolniutko.. Ale ze szpanem i rykiem silnika. A jak się trafi taki frajer jak ja, co to z plecakiem się szlaja, to niech spieprza przed nimi po rowach! Nie raz mi się to zdażyło właśnie na rzeczonej drodze do Zatwarnicy. I powiem, że bez tych dziur, to może parę łazików leżałoby w tych rowach na wieki wieków. Więc może to i lepiej... Drogi to urbanizacja... Urbanizacja to Zakopianka w weekendy! A tej w Bieszczadach nie chcę! I wysłać tej petycji, nie wyślę...

    Pozdrawiam

    P.S. Cóż, mój opór na nic się zda... Z czasem drogi się poprawią... do Sekowca.. do Zatwarnicy.. Potem dalej! Krywe... Szczycisko... Sine Wiry.. Suche rzeki... Można potem pomyśleć o Przełęczy Orłowicza i w dół do Wetliny... Spytajcie miejscowych co oni na taką ewentualność powiedzą? Wszak jak to uprości komunikację! Potem zostanie już tylko wyasfaltowanie stokówek. A potem, - za Jackiem Skubikowskim - zostanie nam ostatnie żywe drzewo... Ale oby już nie za moich wędrówek!
    Ostatnio edytowane przez sturnus ; 21-03-2009 o 02:35

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Stan techniczny drogi Dwernik - Zatwarnica
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 14-04-2016, 10:13
  2. Nasze bieszczadzkie wędrowanie
    Przez joorg w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 09:24
  3. Remont drogi Brzego Górne - Dwernik
    Przez MF w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 24-11-2006, 11:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •