Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: Hotelik "Nad Roztokami" w Tarnawie Niżnej

  1. #21

    Domyślnie Odp: Hotelik "Nad Roztokami" w Tarnawie Niżnej

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    A koty tam są ? Przeżyły zimę ?
    Pytam, bo we wrześniu ub. roku było tam kilkanaście (jeśli nie więcej) kotów, w większości czarnych.
    Właśnie wróciłam z Tarnawy.
    Hotelik w najlepsze działa i co ważne - wszystko jest po staremu. Pani Magda, która mieszka naprzeciwko hoteliku i zajmuje się końmi posiada kicię łaciatą biało czarną. Ta kotka ostatnio urodziła czwórkę podobnych dzieci (jest jeden tygrysek). Ojciec nieznany.
    Kocur czarny, który regularnie dbał o rozwój populacjii kotów na Tarnawie, niestety zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Tak więc wszystko jest jak dawniej. Co ciekawe, w rowie naprzeciw hoteliku kwitną kaczeńce a wśród nich codziennie wyrastają maślaki.
    I co tu dodać... Niebo nocne na Tarnawie bardziej białe od gwiazd niż czarne; w dzień - jakby ktoś cały ten skrawek ziemi nakrył niebieskim kloszem... Na nieuczęszczanej drodze na Sokoliki odbite w resztkach błota olbrzymie łapy niedźwiedzia...
    Nie potrafię tak jak WUKA ubrać w słowa tego piękna, tej ciszy będącej równocześnie koncertem świerszczy, tego majestatu przyrody.
    Tak strasznie mi teraz źle, tak ciężko w tym Krakowie i pewnie dlatego nie zdecydowałabym się na zabranie z Tarnawy któregoś z nowo narodzonych kotów, aby nie odbierać im tej ich kociej szczęśliwości, tego raju dzieciństwa, który teraz przeżywają.
    Oby jak najdłużej...

  2. #22
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Hotelik "Nad Roztokami" w Tarnawie Niżnej

    Właśnie wróciłem z Tarnawy.
    W hoteliku nie ma nikogo ....i nie ma wolnych miejsc. Wszystkie zostały zarezerwowane dla gości weselnych (które odbywało się w Mucznem)
    Warto być przygotowanym na takie sytuacje.

  3. #23

    Domyślnie Odp: Hotelik "Nad Roztokami" w Tarnawie Niżnej

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Właśnie wróciłem z Tarnawy.
    W hoteliku nie ma nikogo ....i nie ma wolnych miejsc. Wszystkie zostały zarezerwowane dla gości weselnych (które odbywało się w Mucznem)
    Warto być przygotowanym na takie sytuacje.
    Goście weselni mieli rezerwację tylko na dwie noce - z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. O ile się orientuję, to od dzisiejszego wieczoru w hoteliku można rezerwować miejsca na bieżąco. A z tym weselem to była wyjątkowa sytuacja.

  4. #24
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Hotelik "Nad Roztokami" w Tarnawie Niżnej

    Och,Doroto!Jak ja Cię rozumiem!Byłam też króciutko(liczyłam na spotkanie z Tobą w Łopience) i teraz trudniej znieść to co za oknem..!Zieleń w Bieszczadach taka wiosenna,aż nierzeczywista a świersze grały jak największa orkiestra świata!Pozdrawiam!

  5. #25
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Hotelik "Nad Roztokami" w Tarnawie Niżnej

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    Właśnie wróciłam z Tarnawy.
    (...)
    Tak strasznie mi teraz źle, tak ciężko w tym Krakowie i pewnie dlatego nie zdecydowałabym się na zabranie z Tarnawy któregoś z nowo narodzonych kotów, aby nie odbierać im tej ich kociej szczęśliwości, tego raju dzieciństwa, który teraz przeżywają.
    Oby jak najdłużej...
    Niestety - krótko. Do zimy.

    A w Krakowie przynajmniej jeden miałby szansę na kilkunastoletni żywot.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  6. #26

    Domyślnie Odp: Hotelik "Nad Roztokami" w Tarnawie Niżnej

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    Niestety - krótko. Do zimy.

    A w Krakowie przynajmniej jeden miałby szansę na kilkunastoletni żywot.
    Może tak. Ale po pierwsze - żaden z nich nie dał się złapać, a po drugie - pani Magda jest nie tylko miłośniczką koni, ale też wszystkich żywych stworzeń.
    Jestem w 100% pewna, że spokojnie przetrwają zimę w jej małym domku.
    Zresztą wybieram się do Tarnawy na przełomie września i października, więc sprawdzę jak cała kocia sprawa wygląda.
    Co do szans przeżycia kota przeniesionego z jego naturalnych wiejskich, warunków miałam już doświadczenie niefajne bardzo; miałam Kicię urodzoną pod Tarnowem... Żyła na siódmym piętrze bez żadnego kontaktu z naturą.
    Była okropnie nieszczęśliwa, ale regularne wizyty u weterynarza miały zapewnić jej - jak piszesz - kilkunastoletni żywot. Niestety, w wieku dziewięciu lat zachorowała na raka i musieliśmy Ją uśpić. Chyba nie muszę Ci tłumaczyć, jakie to było ciężkie, jakie straszne.
    Fajnie jest w pejzażu bieszczadzkim zachwycić się "kicią" .
    Zabrać ją w dalekie miasto, to tak jakby ukochane Bieszczady przenieść w swoją codzienność; to jest dla NAS dobre, ale niekoniecznie dla kota

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Pomiędzy Andami a Bieszczadami
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: Hotelik "Nad Roztokami" w Tarnawie Niżnej

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    to jest dla NAS dobre, ale niekoniecznie dla kota
    i odwrotnie szanowna pani - jeden taki nicpon systematycznie sika mi przed chalupa. Ale nie tylko nie jest z Tarnawy ale nawet nie z Bieszczadow.

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Hotelik "Nad Roztokami" w Tarnawie Niżnej

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    (...) Zabrać ją w dalekie miasto, to tak jakby ukochane Bieszczady przenieść w swoją codzienność; to jest dla NAS dobre, ale niekoniecznie dla kota
    Ja mam w domu bieszczadzkiego hultaja, teraz w wieku ok. 15 m-cy, zabranego z Bieszczad w wieku ok. 3 m-cy.
    Nie dostrzegam, aby cierpiał. Jest b. żywotny, strasznie rozrabia, gryzie i drapie, żre jak górnik przodowy (a mimo to nie jest otyły).

    A wiesz, jak to jest przyjemnie, gdy się takie miłe, żywe kocie futerko przytuli do twarzy ? Od razu pachnie Bieszczadami.


    A zresztą możesz się sama przekonać, gdy wpadniesz we wrześniu na dokończenie VIII KIMB w Sękowcu.

    Tradycyjnie przyjeżdżam bowiem w Bieszczady z kotem.

    PS
    W tej chwili mi wskoczył na kolana i zaczął mruczeć.
    Eh, Doroto, masz czego żałować !


    .
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  9. #29

    Domyślnie Odp: Hotelik "Nad Roztokami" w Tarnawie Niżnej

    Znów nocowailismy w tym cudownym miejscu - wracam tam już jak do własnego domu - po prostu cudownie sie tam czuję i kropka .A wieczorne koncerty jak wspomniała Dorotka niepowtarzalane - lepsze niż filharmonia .Są pewne szanse ,że w przyszlym roku ruszy i bar w hoteliku .

  10. #30

    Domyślnie Odp: Hotelik "Nad Roztokami" w Tarnawie Niżnej

    Cytat Zamieszczone przez malinka74 Zobacz posta
    pewne szanse ,że w przyszlym roku ruszy i bar w hoteliku .
    Niestety hotelik ma funkcjonować tylko do końca października. Oczywiście pod wspaniałą kuratelą pań Agaty i Renaty z Tarnawy.
    Co dalej? Decyzja leży w kompetencji Parku.
    Wybieram się do Tarnawy na przełomie września i października, więc może czegoś nowego się dowiem...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. "Niebo nad Caryńską. Piosenki stamtąd"
    Przez michalN w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 11:56
  2. "Frontalny atak na polską młodzież" ...a kiedyś było inaczej?
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 21:49
  3. Przeł. nad Roztokami - Runina - Przeł. pod Dziurkowcem - Przeł. nad Roztokami
    Przez stasiuvino w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 18:12
  4. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 03:43
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 10:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •