Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Wizy na Ukrainę?!

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Wizy na Ukrainę?!

    przeczytałem i ... przejąłem się
    http://turystyka.wp.pl/artykul.html?...1&ticaid=17ce7
    pozdrówka :-)

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar katarzynowosc
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    Gorce; czasem Kraków
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Wizy na Ukrainę?!

    "Organy porządku skarżą się, że w związku z tym, iż Europejczycy przyjeżdżają do nas bez wiz, co trzy miesiące łapany jest tu jakiś pedofil, czy maniak" - tłumaczył przedstawiciel Juszczenki.
    Z jednej strony to jak z teletubisiami, ten sam poziom...
    A poważnie - przeczytaliśmy tu ten artykuł i się nam westchnęło... Ładna droga do integracji, cholerka. Rozumiem, że chcą skłonić Unię do "polityki realnej", ale przecież coś takiego, jak ruch wizowy/bezwizowy nie może być elementem przetargowym... Zwłaszcza, że wychodzi z tego artykułu, że to tak na postrach, na jakiś czas...
    Szlag trafia :/
    Zobaczymy, po prostu zobaczymy. Tu każdy mówi inaczej - i to są sprawy, które rzeczywiście mają przynajmniej jedno "drugie dno", i z poł litrom nie rozbieriosz...
    Pozdrawiam niezmiennie optymistycznie!
    katja
    "- и мне не спится..."

    Pozdrawia ciepło - czwarta zmiana, ciemna i toperzowa... Zmrocznik chmielowiec... Unikatia... Pieron niemedialny :mrgreen: :wink:

  3. #3
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Wizy na Ukrainę?!

    czytalam juz o tym na innym forum :( mam nadzieje ze do tego nie dojdzie... a jakby juz musialo dojsc to zeby przynajmniej po wakacjach..

    bo ja na poczatku maja sie wybieram... a nawet nie wiem jak sie pozyskuje wize.. kupuje sie na granicy i to tylko kwestia kasy czy trzeba gdzies wczesniej sie pokrecic za takowa??
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Wizy na Ukrainę?!

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    ... a nawet nie wiem jak sie pozyskuje wize.. kupuje sie na granicy i to tylko kwestia kasy czy trzeba gdzies wczesniej sie pokrecic za takowa??
    Myślę , że to są "zagrywki" takie same, lub ostrzejsze jak nasze z wizami do USA(a ja wizy USA olewam, bo i po co tam jechać ??,) Ukraina wprowadzając wizy (choć trzeba zrozumieć Ich sytuację na granicy EU) sama "podcina sobie gałąż " ,już dzisiaj z 90-cioma przekroczeniami granicy na pół roku,maja problemy ekonomiczne w rejonach przygranicznych.Część władzy Ukraińskiej i część społeczeństwa jest mentalnie w głębokiej komunie , tam ciagle trwa walka o władzę ,przynależność i o "kasę", a szczególnie o wpływy "wielkiego brata"
    Ostatnio jak jechaliśmy , na pytanie do Pogranicznego Ukraińskiego "kiedy skończycie z tymi karteczkami?" ...odpowiedział z uśmiechem , "jak wy zniesiecie wizy dla obywateli Ukrainy".
    To daje do myślenie, o co chodzi.

    ps. nie wiem czy już pisałem , ostatnio pograniczni Ukraińscy są bardzo uprzejmi i na luzie , wieść niesie , że mają nowe instrukcje co do zachowania wobec inostrańców.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  5. #5
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Wizy na Ukrainę?!

    Trudno wyczuć, jak to będzie z Ukrainą (o ile w ogóle będzie), ale wizę na Białoruś można dostać tylko w konsulacie (w Polsce jest ich 5). Zgoda na jednokrotny pobyt na maks. 30 dni (przyznana w trybie standardowym, ok. tygodnia od złożenia wniosku) kosztuje 20 EUR plus ok. 20 zł obowiązkowego ubezpieczenia od osoby. No i na granicy 2 USD "opłaty środowiskowej" za samochód.
    Zasadniczo reżim Łukaszenki traktuje inostrańców jak dojne krowy, ale możliwe, że Ukraińcy kombinują z wizami także z tych powodów, w końcu też się im nie przelewa.
    Jeszcze a propos Białorusi - np. autostrady są tam bezpłatne tylko dla miejscowych. Zagraniczni kierowcy muszą płacić, ale grosze. Za 350 km świetnie utrzymanej autostrady z Brześcia do Mińska zapłaciliśmy 4 euro. Dla porównania - 250 km po polskiej A2 z Nowego Tomyśla do Strykowa kosztuje 33 zł
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 07-04-2009 o 21:16

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Stirlitz
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: Wizy na Ukrainę?!

    Oby to tylko pogróżki były. Dla turystów kiepskie wieści. Ukraina na tym może tylko stracić, no ale ci na górze u nich mają tych na dole jeszcze głębiej niż nasza kochana władza. 100% myślenia z tamtej epoki. Naprawdę wierzą, że wywalczą zniesienie wiz? Potem tak z milion Ukraińców co najmniej by zalało unię i dołożyło do bezrobocia w każdym kraju po kilka procent. Nie ma szans.
    A co do grzeczniejszej obsługi rzekomo... Z moich ostatnich doświadczeń wychodziłoby że dostali je tylko graniczni a celni już nie. Naprawdę miły i grzeczny graniczny przywitał mnie na wjeździe. Za to w obie strony spotkanie z celnymi to porażka, traktują ludzi jak bydło. Może czas jakąś petycję co do jakości obsługi na przejściach zrobić? Bo z tą 'kulturką' to nie euro 2012 a 2050.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Wizy na Ukrainę?!

    ciekawe jak oni wyobrażają sobie to EURO2012 z tymi wizami?

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Wizy na Ukrainę?!

    Cytat Zamieszczone przez piotrrz Zobacz posta
    ciekawe jak oni wyobrażają sobie to EURO2012 z tymi wizami?
    Twierdzę , że jak Niemiecki kibic dostanie na granicy karteczkę do wypełnienie (pisaną cyrylicą, nie mówiąc już o wizie ) to pier..e tym i na Odrze się zatrzyma w drodze powrotnej.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Wizy na Ukrainę?!

    Szkoda, bo w tym roku chciałem się wybrać z lepszą połową przy okazji pobytu w bieszczadzie do opery lwowskiej. Ale mam nadzieje, że do tego nie dojdzie.
    pozdrawiam
    Marek

  10. #10
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Wizy na Ukrainę?!

    karteczki i zachowanie pogranicznikow nigdy mi nie przeszkadzalo..wizy tez bym mogla zniesc, ale zeby je choc wprowadzili np. od nowego roku, zeby sie mialo czas je zalatwic... a nie dwa dni przed moim wyjazdem :(
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dojazd na Ukrainę
    Przez mala w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 176
    Ostatni post / autor: 05-10-2021, 23:10
  2. Z Bieszczadów na Ukrainę.
    Przez yellow w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 22:39
  3. Jesienny wypad na Ukrainę
    Przez krawc w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 23:49
  4. Przez Bieszczady na Ukrainę?
    Przez bogulicho w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-10-2006, 12:32
  5. Relacja z wyprawy na Ukrainę
    Przez Szaszka w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-12-2003, 14:04

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •