Strona 35 z 38 PierwszyPierwszy ... 25 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 379

Wątek: Aktualne imprezy, koncerty i inne wydarzenia kulturalne

  1. #341
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Aktualne imprezy, koncerty i inne wydarzenia kulturalne


  2. #342
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Odp: Aktualne imprezy, koncerty i inne wydarzenia kulturalne

    Za 10 dni, 15. października, w Myczkowcach będzie sesja naukowa poświęcona wydarzeniom lat 1939-1944 na polsko-słowacko-ukraińskim pograniczu, głównie na terenie Bieszczad.
    Szczegółowy program
    http://www.myczkowce.org.pl/

  3. #343
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2010
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Aktualne imprezy, koncerty i inne wydarzenia kulturalne

    Bedzie ciekawie zwlaszcza drugi punt super,szkoda ze nie bede:(

  4. #344
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Aktualne imprezy, koncerty i inne wydarzenia kulturalne

    takie info znalazłem
    "Koło Przewodników przy Oddziale PTTK w Rzeszowie
    zaprasza na wykład p.t.: ,, Sztuka cerkiewna Łemkowszczyzny"
    który odbędzie się w poniedziałek 10.10.2016 r. o godz. 17.00 w budynku PTTK Rzeszów, ul. Matejki 2 w sali konferencyjnej (I p.)
    Wykład prowadzi: Jarosław Giemza - kierownik Działu Sztuki Cerkiewnej w Muzeum - Zamek w Łańcucie."

  5. #345
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Odp: Aktualne imprezy, koncerty i inne wydarzenia kulturalne

    Cytat Zamieszczone przez Leuthen Zobacz posta
    Za 10 dni, 15. października, w Myczkowcach będzie sesja naukowa poświęcona wydarzeniom lat 1939-1944 na polsko-słowacko-ukraińskim pograniczu, głównie na terenie Bieszczad.
    Szczegółowy program
    http://www.myczkowce.org.pl/
    PRRz odnotowało konferencję
    http://www.radio.rzeszow.pl/informac...-w-myczkowcach

  6. #346
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Aktualne imprezy, koncerty i inne wydarzenia kulturalne

    Byłem, widziałem - warto było. Szczególnie mocne wrażenie na mnie wywarła prelekcja o Bitwa o wzgórze 995 - bardzo dokładnie przedstawiona sytuacja w każdym dniu walk. Mając w pamięci stromiznę opadającą na południe można było sobie wyobrazić, że łatwych walk tam nie prowadzono.
    Drobne kłopoty pewnego prelegenta pewnie sprawią, że na nieodległym spotkaniu wszystko będzie już dopięte na ostatni guzik Dwie sprawy, jakie mi się nasunęły po prelekcjach - na slajdach podpisy dawałbym na górze. Może to i trochę głupio wygląda, ale szalenie ułatwia publiczności odczyt treści, obraz częściowo może być zasłonięty - problemu nie ma. A druga - może się zagapiłem, ale nie odnotowałem wyjaśnienia przejścia od Monte Cassino do 1 Dywizji Górskiej?

  7. #347
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Odp: Aktualne imprezy, koncerty i inne wydarzenia kulturalne

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Byłem, widziałem - warto było.
    No byłeś i nie podszedłeś zagadać?! Nie poznałem osobiście słynnego Dlugiego

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Szczególnie mocne wrażenie na mnie wywarła prelekcja o Bitwa o wzgórze 995 - bardzo dokładnie przedstawiona sytuacja w każdym dniu walk. Mając w pamięci stromiznę opadającą na południe można było sobie wyobrazić, że łatwych walk tam nie prowadzono.
    Moim zdaniem ostatnia prelekcja była najlepsza z zaprezentowanych. Zresztą ostatnie miejsce dla mówcy jest niejako honorowe i zaszczytne "Ostatni będą pierwszymi..." etc. :) Moja prezentacja pod względem technicznym była o lata świetlne w tyle za dr. Sadowskim, no ale przynajmniej wiem by nie robić własnej w Libre Office (a jeśli już nawet, to zapisywać w trzech różnych rozszerzeniach)...

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Drobne kłopoty pewnego prelegenta pewnie sprawią, że na nieodległym spotkaniu wszystko będzie już dopięte na ostatni guzik
    Tak właśnie będzie! "Doświadczenie jedynym źródłem wiedzy pewnej" (John Locke).

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    na slajdach podpisy dawałbym na górze. Może to i trochę głupio wygląda, ale szalenie ułatwia publiczności odczyt treści, obraz częściowo może być zasłonięty - problemu nie ma.
    Postulat zostanie uwzględniony

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    może się zagapiłem, ale nie odnotowałem wyjaśnienia przejścia od Monte Cassino do 1 Dywizji Górskiej?
    Nic Ci nie umknęło - miało być, ale nie było. Wyszły na jaw mankamenty mojego dygresyjnego charakteru narracji (plus skutki presji zmieszczenia się w limicie czasu)... To nie jedyna rzecz, jaką miałem powiedzieć, a nie powiedziałem. Choćby ta, że część kadry oficerskiej niemieckiej 100 Dywizji Strzelców, broniącej we IX i X '44 Okrąglika i Płaszy, wywodziła się właśnie z 1 Dywizji Górskiej i brała udział w walkach opisanych (przynajmniej częściowo) w moim wystąpieniu walkach we IX '39. Przykładowo: p.o. dowódcy "Setki" (w 1944 r. w stopniu pułkownika) był 5 lat wcześniej (wtedy jako kapitan) dowódcą 2. kompanii I batalionu 100 Pułku Strzelców Górskich. Nazywał się Otto Schury.
    Ostatnio edytowane przez Leuthen ; 17-10-2016 o 23:53

  8. #348
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Aktualne imprezy, koncerty i inne wydarzenia kulturalne

    Byłem tam zwykłym, szarym człowiekiem, nie chciałem Wam głowy zawracać. Tym bardziej, że była tylko jedna przerwa, a po prelekcji n/t walk o wzgórze 995 musiałem zmywać się szybko do domu, nawet jakby to nie był jeszcze koniec. Będzie niedługo okazja do pogadania
    Twoją prelekcję miło się słuchało, prowadziłeś ją płynnie, z rytmu nie wybiła Cię nawet złośliwość rzeczy martwych.

  9. #349
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów

    "W Rzeszowie trwa Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów Trampów i Turystów.
    Drugi dzień imprezy zaczął się od prezentacji filmu ku pamięci pochodzącego z Wetliny Olka Ostrowskiego - skialpinisty, który zginął w zeszłym roku podczas próby zdobycia w Karakorum szczytu Gaszerbrum II.
    Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów Trampów i Turystów przeznaczone jest zarówno dla doświadczonych podróżników jak i tych, którzy marzą o dalekich eskapadach. Jak powiedział na naszej antenie współorganizator tegorocznej edycji OSOTT - Łukasz Gondek , to najstarsze spotkanie podróżnicze w Polsce, organizowane od 32 lat, w Rzeszowie odbywa się po raz 3. W programie znalazło się ponad 50 prezentacji globtroterów , którzy opowiadają, gdzie ostatnio byli i co widzieli. Ponieważ sami organizują sobie wyprawy - można od nich zdobyć informacje , których nie ma w przewodnikach - powiedział nasz gość
    Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów odbywa się w Hotelu Prezydenckim, zakończy się dziś około północy."

    http://www.radio.rzeszow.pl/informac...tt-w-rzeszowie

  10. #350

    Domyślnie Odp: Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów

    III BIESZCZADZKI BIEG NARCIARSKI „TROPEM ŻUBRA”MUCZNE 04.02.2017r.
    http://muczne-biegowki.pl/aktualnosc...tropem-zubra-2

    Muczne.jpg

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Imprezy w wakacje w bieszczadach
    Przez buba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2007, 12:01
  2. Koncerty na trąbki i skrzypce
    Przez Ezechiel w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-12-2004, 11:21
  3. imprezy w Sanoku
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2001, 10:27

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •