Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Nowy Koniec Świata

  1. #1
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Nowy Koniec Świata

    Wiem że na tym forum jest wielu miłośników schroniska "Na Końcu Świata"
    w którym przez cztery kolejne lata gospodarzył Adam.
    Los sprawił, że od kilku miesięcy zmienił on swoje miejsce, nie tylko fizyczne ale i w układzie rodzinnym. Jak można było przeczytać w wielu wątkach jak np. w zamieszczonej relacji Wojtka
    http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=5975
    wylądował teraz w Prełukach.
    Dzierżawiąc tam dom, postanowił istniejące zabudowania gospodarcze przerobić na Nowy Koniec Świata, czyli schronisko o warunkach turystycznych.
    Czyli stworzyć miejsce z niepowtarzalnym klimatem bieszczadzkim dla prawdziwych bieszczadników.
    Świat jednak idzie szybkimi krokami do przodu, ludzie wymagają coraz więcej , coraz wyższych standardów.
    Czy jest zapotrzebowanie na takie miejsca ? Zapraszam do dyskusji.


    .
    Miejsce, miejscowość jest przefajne. Na uboczu , ale i bardzo blisko znanych miejsc takich jak Duszatyn i Komańcza.
    W ogrodzie płynie Osława z dołkiem głębokim zapraszającym do letnich kąpieli, z miejscem dla namiotowiczów.
    Ale czy to ma sens ?
    Adam przy miejscu ogniskowym przekonuje mojego Czerwonego Kapturka że jak najbardziej TAK.
    A jakie jest Wasze zdanie ?

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    Prełuki mogą być świetną miejscówką. Tam aż się prosi o taką bazę. Wydaje mi się, że standard turystyczny zawsze znajdzie swoich amatorów. Sami studenci mogliby być częstymi gośćmi. Oni nie zawsze mają dużo kasy, za to zawsze więcej wakacji

    Sama chętnie skorzystałabym z tego miejsca... bo ja ciągle jeszcze nie gardzę standardem turystycznym.
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  3. #3
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    Dla mnie Prełuki to jedno z fajniejszych miejsc.W latach osiemdziesiątych u kumpla,tamtejszego gajowego istniało nieformalne schronisko,tzw Tawerna Pod Zielonym Słoniem,mam nawet kopię księgi pamiątkowej.Dzisiaj powiedzielibyśmy że gajowy prowadził dom otwarty Co tam się działo... Myślę że w Bieszczadzie takich miejsc jest stanowczo za mało,więc wróżę pomysłowi świetlaną przyszłość.A standardy,he he,nie każdy musi mieć na wyjeździe od razu prysznic,żelazko,lodówkę,telewizor itp pierdoły.Zresztą potrzebujący takich wynalazków siedzą sobie w W,UG czy C,i niech tam sobie zostaną.
    Pozdrav

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Dla mnie Prełuki to jedno z fajniejszych miejsc.
    Święte słowa...

  5. #5
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    wspaniala wiadomosc!! wydaje mi sie ze tak jak poprzedni koniec swiata mial wielu amatorow to i ten znajdzie :) a preluki to chyba jedna z ostatnich miejscowosci bieszczadzkim ktore zachowaly troche klimatu!
    Wydaje mi sie ze jeszcze nie 100% ludzi marzy o dzikim zakatku z betonowym parkingiem , cieplym prysznicem i kablowka w pokoju.. chyba troche tych innych ludzi jeszcze jest...

    czy schronisko jest dopiero w planach na utworzenie czy juz tego lata mozna jechac odwiedzic adama i propagowac to miejsce wsrod znajomych? sama bede w lipcu w rejonie przemysla wiec wiedzac o fajnym miejscu w bieszczadach chetnie bym odwiedzila :)


    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Dla mnie Prełuki to jedno z fajniejszych miejsc.W latach osiemdziesiątych u kumpla,tamtejszego gajowego istniało nieformalne schronisko,tzw Tawerna Pod Zielonym Słoniem,mam nawet kopię księgi pamiątkowej.Dzisiaj powiedzielibyśmy że gajowy prowadził dom otwarty Co tam się działo... .
    ech..browar.. czemu ja sie tak pozno urodzilam??? :( ... czemu w latach osiemdziesiatych musialam lac w pieluche zamiast przemierzac bieszczadzkie bezdroza... co za pech..
    Ostatnio edytowane przez buba ; 22-06-2010 o 18:59
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #6
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    A czemu nie w 50 tym? To Ci dopiero było! Pozdrawiam.Znam jeszcze fajne miejsca ale ciiiiiii!

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    dzieci stadnie przetestują :)

  8. #8
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,343

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    Czy to będzie całoroczne schronisko? czy tylko letnie?
    Czy wiecie co ze Świetlikami?
    Długi

  9. #9
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    Szopa przystosowana na schronisko to raczej cieplejsza pora roku.
    Ale przy chłodach zawsze można skorzystać z dwóch pokojów w domu. Jest woda i swobodny dostęp do kuchni.
    Aha , można przyjeżdżać nawet jutro. Jeśli nie wszystko jest wykończone to twardzielom to nie przeszkadza.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Nowy Koniec Świata

    Ja czysto praktycznie i mały kubeczek zimnej wody (koledzy prowadzą "chatkę" w Beskidzie Żywieckim /Lachowice/, brat ze swoimi kumplami drugą /Danielka/, jeszcze inni kumple bazę namiotową /Przysłop Potócki/ więc trochę wiem jak to funkcjonuje).

    Idea schroniska jest bardzo fajna.
    Ja to bym jednak widziała tak, że sale byłyby wieloosobowe, ale jednak łazienka (wspólna dla wszystkich ale z kilkoma prysznicami) oraz męska i damska toaleta powinna być.

    Chatki i bazy jakie znam w Beskidach są samofinansujące się, ale praktycznie wszystkie zarobione na turystach pieniądze są ciągle inwestowane w rozbudowę i remont bazy, tak ze właściciele "wychodzą na zero". Oni mogą sobie na to pozwolić, gdyż nie jest to ich źródło utrzymania.

    Kluczową sprawą jest reklama, głownie wśród znajomych.
    Do chatek przyjeżdżają głownie grupy harcerskie, wycieczki szkolne (mamy dużo znajomych nauczycieli) i z nich chatka się utrzymuje a nie z indywidualnych turystów.
    Noclegi są tanie - przykładowo dla grup 8 zł od osoby, indywidualni 10 zł od osoby (obowiązuje system zniżek). Zawsze trzeba mieć własne śpiwory.

    Sezon to wcale nie lato ale "okres wycieczkowy" czyli od kwietnia do czerwca oraz wrzesień.

    Rozbudowując bazę turystyczną można pomyśleć o wykorzystaniu funduszy unijnych (są na to przeznaczone bardzo duże pieniądze), ale trzeba być właścicielem obiektu i mieć "wkład własny".

    Pozdrowienia

    Basia


    P.S.
    A kiedy będę w pobliżu to na pewno wstąpię.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kraniec świata
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 23:03
  2. Szczęście a nie koniec świata
    Przez bogdaneg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 10:37
  3. Wiadomość ze świata sportu
    Przez Gar w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 01:24
  4. Byłam z tyłu świata
    Przez mniszek w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 18:17

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •