Strona 17 z 27 PierwszyPierwszy ... 7 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 267

Wątek: hydrozagadka

  1. #161
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    A może na ścieżce przyrodniczej w rezerwacie Tarnawa?
    Też za geometrią nie przepadałem :) Tarnawa jest poza trójkątem :)
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  2. #162
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Też za geometrią nie przepadałem :)
    Skąd wiedziałeś?
    Rezerwat Struźica, park Połoniny, szlak czerwony na Kremenaros a kolejka jeździła by przez Słowację i Ukrainę

  3. #163
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Skąd wiedziałeś?
    Rezerwat Struźica, park Połoniny, szlak czerwony na Kremenaros a kolejka jeździła by przez Słowację i Ukrainę
    Bingo!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #164
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Bingo!
    NO tak, czasem warto wyjść z naszego egocentrycznego myślenia polskiego :D Przeca granice Pl-Slo oraz Pl-Ua nijak nie pasują do stwierdzenia o biegu kolejki przez dwa państwa,
    wododziały, etc.

    Fajna zagadka, fajna!
    P.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  5. #165
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    ...
    Fajna zagadka, fajna!
    P.
    Dzięki Pete!

    Dokręcić śrubę!
    Taki tytuł mojej następnej zagadki :)
    Tak sobie wysiedziałem ją nad przedwojenną wigówką i jako, że w opracowaniach na temat hydrologicznych zmian w Bieszczadach zamieszczanych w kolejnych numerach Bieszczadu nic na ten temat nie było do tej pory napisane, postanowiłem wyniuchać co w terenie piszczy!
    Najpierw wylazłem na koniec zagadki
    śruba11.jpg
    I brnąc po kolana w liściastej brei podążałem w górę nurtu, brykając przez zagęstniki zwane w literaturze kłopotliwiem:
    śruba12.jpg

    Omszałe kamienne pozostałości po podmurówkach
    śruba14.jpg śruba15.jpg
    Wskazały drogę do sedna, którym okazał się najeżony śrubami katafalk:
    śruba13.jpg śruba16.jpg śruba17.jpg
    Minąwszy go rzuciłem jeszcze szybkie wstecz spojrzenie na to co pięknie się prezentowało, czyli zagubioną w czasie młynówkę:
    śruba18.jpg
    Taka niby tylko kupa kamieni, jakiś rów wypełniony zgnilizną, a ja czułem się jak odkrywca źródeł Amazonki albo nawet źródeł Sanu :)
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  6. #166
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Raz trafiłem na "coś" podobnego, ale to było wiele lat temu. Wtedy właśnie tak wyglądało, dziś drzewa powinny być już sporo większe. W czasach tych Park był malutki i można było wściubiać nos w wiele zakamarków. Miejsce na zdjęciach przypomniało mi Potasznię, ale pewnie to inny zakątek. Ale jakbyś poszedł kiedyś do Potaszni, to pewnie miałbyś następną zagadkę
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  7. #167
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    Raz trafiłem na "coś" podobnego, ale to było wiele lat temu. Wtedy właśnie tak wyglądało, dziś drzewa powinny być już sporo większe. W czasach tych Park był malutki i można było wściubiać nos w wiele zakamarków. Miejsce na zdjęciach przypomniało mi Potasznię, ale pewnie to inny zakątek. Ale jakbyś poszedł kiedyś do Potaszni, to pewnie miałbyś następną zagadkę
    Ale nie hydro, nie hydro Te pozostałości w Potaszni są większe
    http://www.tonzbieszczadzki.pl/galer...-kolejki-4.htm
    i tuż obok nich przechodziło torowisko kolejki wąskotorowej, nie ma tam młynówki i na WIG-ówce nie umieszczono w tej okolicy ikonki młyna. Poza tym, tak jak wspomniałeś, tamte pozostałości z przeszłości znajdują się obecnie na terenie BdPN-u i głupotą z mojej strony byłoby zachęcanie i namawianie innych do łamania przepisów, tym bardziej, iż poza parkiem jest mnóstwo interesujących miejsc (chociaż może i tak nie jest, a mnie jakaś szajba dopadła i uważam, że ciekawe są takie resztki infrastruktury sprzed lat?). W każdym razie ruiny z mojego zdjęcia nie znajdują się na terenie parku a w pobliżu wielkiej pętli bieszczadzkiej, w linii prostej około 200 metrów, o tu:
    śrubamapa3.jpg
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  8. #168
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Ale mapę wygrzebałeś, he he, co to za cudo?
    I to są pozostałości młyna czy jednak tartaku wodnego, bo w necie nie mogę znaleźć?
    Wiem tylko że przysiółek w pow. Lisko, otoczony lesistemi górami sięgającymi do 800 m. bezwzględnej wysokości. Odległość od par. rzym.-kat., gre.-kat. i urzędu poczt. wynosi 7,5 kil. Ma grunta zimne, owsiane a lasy jodłowe i świerkowe
    Pozdrav

  9. #169
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    W każdym razie ruiny z mojego zdjęcia nie znajdują się na terenie parku a w pobliżu wielkiej pętli bieszczadzkiej, w linii prostej około 200 metrów, o tu:
    Piękna podpowiedź, ale wpędzasz ludzi w kompleksy. Już kilka godzin spędziłem nad mapami z 1880 r. i sukcesów 0 . Za żadne skarby nie mogę dopasować układu drogi i rzeki (potoku), jaki występuje na Twojej mapie. Lekko pasuje do Bereżek i Wołosatego, ale to na pewno nie to co nam tu zadałeś. Rzuć jakieś koło ratunkowe, może być nawet stary kapok:).

  10. #170
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Już kilka godzin spędziłem nad mapami z 1880 r. i sukcesów 0 .
    Zmień mapy na nowsze
    Pozdrav

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •