Strona 18 z 27 PierwszyPierwszy ... 8 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 267

Wątek: hydrozagadka

  1. #171
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Ale mapę wygrzebałeś, he he, co to za cudo?
    I to są pozostałości młyna czy jednak tartaku wodnego, bo w necie nie mogę znaleźć?
    Wiem tylko że przysiółek w pow. Lisko, otoczony lesistemi górami sięgającymi do 800 m. bezwzględnej wysokości. Odległość od par. rzym.-kat., gre.-kat. i urzędu poczt. wynosi 7,5 kil. Ma grunta zimne, owsiane a lasy jodłowe i świerkowe
    O ja! Ale mnie tą pocztą zakasowałeś :) Aż musiałem na mapę zerknąć! Ociupinkę przestrzeliłeś, tak pi razy drzwi do poczty będzie ze sześć kilometrów. Mapkę wygrzebaną zaprezentuję później.
    Młyn czy tartak - pytasz? Ale z Ciebie szczególarz Ikonka jest młyna, obok literka T jak tartak, te śruby to pewnie raczej po tym drugim ale obok jest przekopana młynówka, gdyż o tartakówkach nie słyszałem Teren szczegółowo rozkopany przez poszukiwaczy, którzy pozostawili takie coś:
    śruba19.jpg
    co na żarna raczej nie wygląda :)
    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Piękna podpowiedź, ale wpędzasz ludzi w kompleksy. Już kilka godzin spędziłem nad mapami z 1880 r. i sukcesów 0 . Za żadne skarby nie mogę dopasować układu drogi i rzeki (potoku), jaki występuje na Twojej mapie. Lekko pasuje do Bereżek i Wołosatego, ale to na pewno nie to co nam tu zadałeś. Rzuć jakieś koło ratunkowe, może być nawet stary kapok:).
    Rzucam na ratunek Jimi , która podczas swojej ostatniej wędrówki nocowała blisko tego miejsca.
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 03-04-2014 o 18:15
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  2. #172
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Może poczta była trochę w innym miejscu, to cytat ze "Słownika geograficznego Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich"
    No to pewnie trak wodny tam był. A swoją drogą Twoja podpowiedź jest bez mała odpowiedzią, już się nie dało chyba więcej wskazówek zapodać, znalazłem w minutę
    Pozdrav

  3. #173
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Może poczta była trochę w innym miejscu, to cytat ze "Słownika geograficznego Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich"
    No to pewnie trak wodny tam był. A swoją drogą Twoja podpowiedź jest bez mała odpowiedzią, już się nie dało chyba więcej wskazówek zapodać, znalazłem w minutę
    No to teraz dla pozostałych mapa z odpowiedzią, która znajduje się na tej stronie:
    http://mapire.staatsarchiv.at/en/
    Klikamy na niebieski odnośnik Galicja i Bukowina i jedziemy aż miło na łączenie arkuszy z mojego fragmentu mapy i mamy rozwiązanie na talerzu! A mapa jest oczień gut :)
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 03-04-2014 o 18:25
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #174
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Nie znałem tej mapy, fajowa :)
    Fajne nazwy - Wierzch od kropionego, zamiast Chryszczatej Wysoki Dział, Rabbe, Łokcik jest niezły
    Pozdrav

  5. #175
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Rzucam na ratunek Jimi , która podczas swojej ostatniej wędrówki nocowała blisko tego miejsca.
    I nawet nie zdążyłem skorzystać z pomocy i jeszcze raz przeanalizować okolic Bystrego. Gdy podałeś na talerzu podpowiedź, to wszystko się zgadza. Na mapie z 1880 r. tak to wygląda
    Łubne.jpg

  6. #176
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    I nawet nie zdążyłem skorzystać z pomocy i jeszcze raz przeanalizować okolic Bystrego. Gdy podałeś na talerzu podpowiedź, to wszystko się zgadza. Na mapie z 1880 r. tak to wygląda
    Łubne.jpg
    Dokładnie to ta okolica ale zębata ikonka jest oznaczeniem drugiego obiektu w tej okolicy, pewnie młyna skoro ten z mojej zagadki to raczej trak (teraz tam są domy i przez podwórka jakoś się nie zdecydowałem łazić:)).
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 03-04-2014 o 19:54
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  7. #177
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Nie wiem czy się nadaje do hydro-zagadek , ale hydro jest ..... pozostaje tylko czy ten wodospadzik jest zagadką.
    Taki to jest efekt uboczny porządków na komputerze
    Kto mi te wodne efekty wcisnął do komputra ?
    No i pytanie - gdzie to jest ?
    Czy to jeszcze Bieszczady ? a może już nie ?
    .woRL_1235.jpg

  8. #178
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,168

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    O!!! to mi się kojarzy, kraina poza granicą UE ale jeszcze Bieszczady

  9. #179
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez komisaRz von Ryba Zobacz posta
    O!!! to mi się kojarzy, kraina poza granicą UE ale jeszcze Bieszczady
    Widzę, że poznałeś swoje zdjęcie wodospadu w Łumszorach, ale czy to są jeszcze Bieszczady ?
    Spór pomiędzy geografami toczy się od wielu lat o to, jak przyporządkować Połoninę Równą.

  10. #180
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    To nie Bieszczady. W Polsce głównie opiera się na regionalizacji Jerzego Kondrackiego, który wyróżnił Połoninę Równą jako osobną grupę górską, do której zaliczył też Ostrą Horę.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •