Strona 22 z 27 PierwszyPierwszy ... 12 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 267

Wątek: hydrozagadka

  1. #211

  2. #212
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    Jak to gdzie, wiadomo, że jak Święta, to musi być w niebie. Sobie tam wyparowała i może jak upały zelżeją to powróci.
    A tak po prawdzie, to ponieważ nie mam pojęcia gdzie jest to drzewo z napisami to sobie strzelę w Choceń, choć wiem, że to nie tam, bo tak zaraz koło drogi to bym się na pewno potknął o te kamienie okalające źródło i coś zapamiętał :)
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  3. #213
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Jak to gdzie, wiadomo, że jak Święta, to musi być w niebie. Sobie tam wyparowała i może jak upały zelżeją to powróci.
    A tak po prawdzie, to ponieważ nie mam pojęcia gdzie jest to drzewo z napisami to sobie strzelę w Choceń, choć wiem, że to nie tam, bo tak zaraz koło drogi to bym się na pewno potknął o te kamienie okalające źródło i coś zapamiętał :)
    To nie te "marginesy" dróg i ścieżek - ale już całkiem blisko... Pierwszego lutego 1915 r. toczyła się w tamtym rejonie całkiem spora potyczka może po tym wydarzeniu buki takie rozpłatane jak na poniższym obrazku. Jest też wypał przy szlaku do źródełka z całkiem zadbanym ogródkiem. Woda tam ciurczała pomimo suszy, a było tam stosunkowo wysoko. Nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na temat tego źródełka... Może Marcin S. coś wie na ten temat? (za dużo wskazówek? )DSC_0197 (Kopiowanie).JPGDSC_0202 (Kopiowanie).jpg

  4. #214
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    To może ja się też zabawie w zgadywanie , zauważyłem odejście jakiejś ścieżki do źródełka z przełęczy nad Stężnicą , tyle że tam raczej nie ma wypału ?

  5. #215
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Witam

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    To nie te "marginesy" dróg i ścieżek - aleDSC_0197 (Kopiowanie).JPGDSC_0202 (Kopiowanie).jpg
    Albo rejon Wołosania - Łopiennika. Dawno mnie tam nie było.

    Pozdrawiam

  6. #216
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Cytat Zamieszczone przez slawek71 Zobacz posta
    To może ja się też zabawie w zgadywanie , zauważyłem odejście jakiejś ścieżki do źródełka z przełęczy nad Stężnicą , tyle że tam raczej nie ma wypału ?
    Tak jest... to prawidłowa odpowiedź. Niedawno remontowali ścieżki spacerowe wokół Baligrodu i dorobili taki ślepy żółty szlak (zakończony źródełkiem) przy którym stoi ten właśnie wypał. chwilę trzeba nim iść (około 30 min.) zanim dojdzie się do źródła. Niedaleko już z stamtąd do pasma Durnej (wg. Krukara "Ture Berdo")...
    Michał warto abyś znów odwiedził Jabłonki i okolice... Dużo się tam zmieniło... Pojawiło się wiele potencjalnych miejsc do spania (Korbania, Łopienka, Rabe), rozbudowała się infrastruktura... Pojawiło się też kilka negatywnych rzeczy np.: Rabe - centrum wykupione przez pewnego pana i zrównane z ziemią miejsce po cerkwii, droga "zaquadowa" na Korbanię. Przykładowe zmiany (bez komentarza - sami sobie dopiszcie ): DSC_0166 (Kopiowanie).jpgDSC_0169 (Kopiowanie).jpgDSC_0193 (Kopiowanie).jpgDSC_0214 (Kopiowanie).JPGDSC_0240 (Kopiowanie).jpgDSC_0303 (Kopiowanie).jpgDSC_0330 (Kopiowanie).jpg

  7. #217

  8. #218
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Wetlina z Solinką pod Polankami?

  9. #219
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Właśnie złącza nie. Też tak myślałem.

    Gwoli wyjaśnienia, foty znalazłem w necie i sam móżdżę.
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  10. #220
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: hydrozagadka

    Trzecie i czwarte zdjęcie na pewno Osława. Drugie i siódme chyba też, ale to z pamięci bo nie mogę znaleźć odpowiedniego pliku ze zdjęciami.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •