Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Gdzie można znaleźć tłumaczenie regulaminu słowackiego parku narodowego?

  1. #1
    karamolek
    Guest

    Domyślnie Gdzie można znaleźć tłumaczenie regulaminu słowackiego parku narodowego?

    Witam. Starałam się przeszukać forum, ale nie znalazłam takiego tematu. Słyszałam, że po części słowackiej można legalnie wędrować z psem i spać pod wiatami na szlaku. Chciałam tę informację potwierdzić u źródeł. Nigdy nie byłam w słowackich Bieszczadach i strasznie ciężko znaleźć jakieś praktyczne info na temat wędrówek po tamtejszych szlakach. Dogrzebałam się do przewodnika Bukovske Vrchy, ale mogę go zakupić tylko przez internet i nie mam pojęcia czy się w ogóle opłaca. Za każdą informację tudzież linka do źródła będę wdzięczna.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Gdzie można znaleźć tłumaczenie regulaminu słowackiego parku narodowego?

    Cytat Zamieszczone przez karamolek Zobacz posta
    Witam. Starałam się przeszukać forum, ale nie znalazłam takiego tematu. Słyszałam, że po części słowackiej można legalnie wędrować z psem i spać pod wiatami na szlaku. Chciałam tę informację potwierdzić u źródeł. Nigdy nie byłam w słowackich Bieszczadach i strasznie ciężko znaleźć jakieś praktyczne info na temat wędrówek po tamtejszych szlakach. Dogrzebałam się do przewodnika Bukovske Vrchy, ale mogę go zakupić tylko przez internet i nie mam pojęcia czy się w ogóle opłaca. Za każdą informację tudzież linka do źródła będę wdzięczna.
    Np. w mapie słowackiej - Bieszczady

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Gdzie można znaleźć tłumaczenie regulaminu słowackiego parku narodowego?

    Jeżeli chodzi o psy w Parku Narodowym Połoniny to można je wprowadzać ale muszą być one na smyczy i nosić kaganiec

  4. #4

    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    Dzierżoniów
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Gdzie można znaleźć tłumaczenie regulaminu słowackiego parku narodowego?

    Witam
    W poprzednim roku dostałem taką odpowiedź z Parku Połoniny :

    Hallo,
    You can walk with dog in NP Poloniny, but you have to keep it on a leash
    and dog have to wear a muzzle.
    Have a nice trip in National Park Poloniny.
    Best regards
    Zuzana Bartusova

    W związku z tym mam pytanie : co ze szlakiem granicznym ? W BdPN nie można , a w Parku Połoniny można. Na mój e-mail BdPN nie odpowiedział.

    Pozdrawiam Stefan

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Gdzie można znaleźć tłumaczenie regulaminu słowackiego parku narodowego?

    to zalezy jaki paszport pokazesz
    woodcraft is life craft

  6. #6

    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    Dzierżoniów
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Gdzie można znaleźć tłumaczenie regulaminu słowackiego parku narodowego?

    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/GALWAN%7E1/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-2.jpg[/IMG]Ale pies będzie chodził po stronie słowackiej :)
    Stefan

  7. #7
    Bogus
    Guest

    Domyślnie Odp: Gdzie można znaleźć tłumaczenie regulaminu słowackiego parku narodowego?

    http://www.sopsr.sk/nppoloniny/ i w pdf: Návčtevný poriadok Národného parku Poloniny

    (6) Na území národného parku môžu návštevníci vodit alebo nosit psa len s vôdzkou a náhubkom.

    słowacki nie aż taki trudny
    Ostatnio edytowane przez Bogus ; 20-05-2009 o 12:13

  8. #8
    karamolek
    Guest

    Domyślnie Odp: Gdzie można znaleźć tłumaczenie regulaminu słowackiego parku narodowego?

    Cytat Zamieszczone przez Bogus Zobacz posta
    http://www.sopsr.sk/nppoloniny/ i w pdf: Návčtevný poriadok Národného parku Poloniny

    (6) Na území národného parku môžu návštevníci vodit alebo nosit psa len s vôdzkou a náhubkom.

    słowacki nie aż taki trudny
    Boguś oryginał regulaminu znalazłam, ale wolałam potwierdzić na 100% niż się domyślać. Za domysły można potem nieźle zapłacić.

    Stefan3 dziękuję za informacje z pierwszej ręki :)

    Trasa już zaplanowana, część po polskich Bieszczadach poza obrębem BPN, a potem na stronę słowacką. Trochę mnie martwi ten czerwony graniczny szlak, bo rzeczywiście ciężko udowodnić, że się z psem akurat po słowackiej stronie idzie

  9. #9
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Gdzie można znaleźć tłumaczenie regulaminu słowackiego parku narodowego?

    Cytat Zamieszczone przez Bogus Zobacz posta
    (6) Na území národného parku môžu návštevníci vodit alebo nosit psa len s vôdzkou a náhubkom.

    słowacki nie aż taki trudny
    Czyżby? Postanowiłem zaprząc do roboty Google, które przetłumaczyło ten fragment na polski (?) w następujący sposób:

    W parku narodowym, zwiedzający mogą vodi lub nosić psa z ołowiu náhubky.


  10. #10
    lucasz
    Guest

    Domyślnie Odp: Gdzie można znaleźć tłumaczenie regulaminu słowackiego parku narodowego?

    W razie klopotów z językiem południowych sasiadow służę pomocą.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego
    Przez bertrand236 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:08
  2. Gdzie można zatankować gaz ?
    Przez Besko w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 12:29
  3. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 00:07
  4. Gdzie można spokojnie pochodzić
    Przez satyr w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-08-2008, 09:11
  5. Stowarzyszenie Miłośników Bieszczadzkiego Parku Narodowego
    Przez zbyszekj w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 21-01-2007, 21:03

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •