Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Wątek: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

  1. #21
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    To i ja skonkretyzuję swoje rady dla dysponentów kwater:

    - optymalnie, a nie maksymalnie kalkulować opłaty za miejsca noclegowe, brać pod uwagę przewidywaną w danym okresie frekwencję i zgłoszoną liczbę dni pobytu, nie zrażać sobie stałych, dobrych i sprawdzonych klientów,

    - nie powiększać "na siłę" liczby łóżek w pokojach kosztem wolnej powierzchni niezbędnej do poruszania się, nie zagęszczać tych pokoi niemal do granic absurdu.

    Na ew. zaś zarzut pisania niedokładnie na temat (czego brakuje ...) odpowiadam , że właścicielom tychże hotelików niekiedy brakuje zdrowego rozsądku.
    Pani W. nie zarobiła przecież na mnie 9 x 37 = 333 zł - co powinna była przewidzieć odmawiając mi wynajęcia "solo" pokoju (raczej pół-osobowego niż dwuosobowego) w tzw. martwym sezonie.

    PS
    Do Marcowego. Nie wiem, być może mieszkaliśmy (w różnym czasie) w tym samym pokoju. Mój był ten obok kuchnio - jadalni, po tej samej stronie, tuż za nią.
    Ale spieszę Cię też poinformować, że u państwa W. wszystkie pokoje z łazienkami są takie malutkie. Jest to efekt "wygospodarowania" łazienek z powierzchni pokoi (i tak małych), dokonanego podczas modernizacji pawilonu. Pokoje bez łazienek są u państwa W. nieco większe.
    Ostatnio edytowane przez Stały Bywalec ; 02-06-2009 o 19:46
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  2. #22
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    być może mieszkaliśmy (w różnym czasie) w tym samym pokoju. Mój był ten obok kuchnio - jadalni, po tej samej stronie, tuż za nią.
    Ten sam

  3. #23
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    kilku starych gazet do wypchania mokrego obuwia dawanych przez gospodarza bez wiekszego zalu

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Zamość/ Lublin
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    chyba mało jest jednak tych pojedynczych kwater, a szkoda

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    Kiedyś były duże sale koedukacyjne i była gitara, fajna atmosfera, pogaduchy ... ehhh:)

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta

    - nie powiększać "na siłę" liczby łóżek w pokojach kosztem wolnej powierzchni niezbędnej do poruszania się, nie zagęszczać tych pokoi niemal do granic absurdu.
    Podczas KIMB-u kwaterowałem w sąsiedztwie kwatery Marcowego, sytuacja analogiczna, pomieszczenie gospodarcze zaaranżowane na pokoje gościnne. Na piętrze pięć klitek dwuosobowych z jedną łazienką na korytarzu (przy moim wzroście, korzystanie z toalety wyłącznie w „pozycji żeńskiej” ) , na parterze dwie klitki dwuosobowe z łazienką na korytarzu oraz wspólna kuchnia dla wszystkich mieszkańców. Kwaterę wybrałem świadomie, znając jej „walory” wiedząc, że spędzę tu tylko trzy noclegi poza sezonem. Nie wyobrażam sobie dłuższego pobytu w tej ciasnocie przy pełnym obłożeniu, w czasie niepogody, przy imprezującym towarzystwie. Stosunek oferowanych usług do żądanej ceny jest moim zdaniem nieadekwatny. Za warunki schroniskowe, bo takimi można je śmiało nazwać cena powinna być relatywnie niższa.
    Pozdrawiam
    Przemek

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Zamość/ Lublin
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    dziewczyna sama raczej nie może się włóczyć, chlip :(

  8. #28
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    Cytat Zamieszczone przez Albertina Zobacz posta
    dziewczyna sama raczej nie może się włóczyć, chlip :(
    Dlaczego? W maju w Twolylnem spotkałem samotną Dominę. Przesympatyczna dziewczyna, którą pozdrawiam.
    bertrand236

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    Trudno mi pisać ściśle w temacie, bo praktycznie nie bywam w "bieszczadzkich hotelikach", więc nie wiem czego im brakuje. Jak jadę w polskie Bieszczady to sypiam w schroniskach, zas z grupami w ośrodkach wypoczynkowych (takie jak mi wyznaczą, raczej nie mam na to wpływu).

    Ale napiszę jak sobie wyobrażam "kwaterę idealną".
    To nie jest utopia, gdyż w kwaterach "prawie idealnych" spałam niejednokrotnie na Słowacji (za równowartość od 20 do 30 zł, teraz byłoby zapewne o 1/3 drożej).
    Z polskich schronisk niemal idealne jest schronisko na Cyrli w Beskidzie Sądeckim. Nocleg kosztuje tam 15 zł. (niemal - bo jest tam tylko jedna łazienka, a miejsc noclegowych 30, więc trochę to za mało jak na taką ilość osób)

    1. Wystarczająco duży pokój aby umieścić tam wszystkie bambetle. Z doskonałym rozwiązaniem spotkałam się w chatce klubowej należącej do klubu wspinaczkowego z Bratysławy. Każdy miał tam do dyspozycji jedną bardzo dużą półkę, gdzie mieścił się cały duży plecak, mniejszą półeczkę na podręczne rzeczy typu kosmetyki oraz kilka wieszaków.
    Półek było po prostu tyle ile łóżek i nawet były ponumerowane.

    Miło jest kiedy w pokoju jest miejsce na stolik i tyle krzeseł ile łóżek.

    2. Wygodne, nie zapadające się łóżka.
    Mogą być piętrowe, lub też wystarczą grube gąbkowe materace położone na podłodze, nie musi być pościeli (wożę własny śpiwór), ale powinno być wygodnie. Wlaściwie to chciałabym aby była poduszka z powłoczką, ale bez kołdry. Ciekawym rozwiązaniem przy szczupłości miejsca jest szuflada pod łóżkiem na rzeczy turysty.

    3. Czyste łazienki i toalety, nie koniecznie w każdym pokoju, mogą być na korytarzu ale liczbą dostosowane do ilości nocujących osób. Półeczki w łazienkach i wieszaki pod prysznicem, takie zasłonki aby woda nie lała się na podłogę. W praktyce (np. na Słowacji) wystarczą dwie łazienki (męska i damska), w każdej po jednym WC i prysznicu na piętro, czyli na 3-4 pokoje (około 10-15 osób).

    Absolutnie zbędne są ręczniki, i tak ich nieużywam, wożę własne.

    4. Również na piętrze - na te 3-4 pokoje - kuchnia z pełnym wyposażeniem (koniecznie czajnik, opcjonalnie mikrofalówka, gaz, do dyspozycji tyle talerzy, kubków, sztućców itd. ile łóżek na piętrze) i stół gdzie można posiedzieć.
    Zazwyczaj sniadania robię sobie sama, a chciałabym mieć możliwość zrobienia np. jajecznicy.

    5. W łazience lub kuchni (a najlepiej i tu i tu) suszarka - czyli tak poprowadzone rurki z ciepłą wodą aby można było na nich powiesić mokre rzeczy i ręczniki.

    6. Możliwość wysuszenia butów w miejscu gdzie nie jest zbyt gorąco i nie ulegną zniszczeniu.

    7. Jakby była "sala kominkowa", gdzie można sobie wieczorem posiedzieć i pogadać - to już byłby ideał.

    O coś takiego jak tutaj:

    http://www.shalom.sk/assets/shalom_obyvacka_A.jpg

    Fotka jest z kwatery na Słowacji, gdzie nocowałam kilka lat temu za 150 Sk. (były tam miejsca dla 8 osób - 3 pokoje, kuchnia, jadalnia, łazienka i właśnie to miejsce do posiedzenia).
    Miaszkałam tam dwa razy po 8 dni i poleciłam znajomym oni swoim znajomym, Wam też polecam.

    http://www.shalom.sk/index.php

    Tak czytajac co pisze Stały Bywalec i inni odnosze wrażenie, że kwaterodawcy w Bieszczadach idą po absolutnie najmniejszej linii oporu licząc na to, ze "i tak ktoś przyjedzie". Otóż oświadczam, że ja nie przyjadę, ani nie przywiozę grupy na takie warunki jak opisujecie.

    Pozdrowienia

    Basia

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar Mery
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    W większości zgadzam się z Basią.
    Chciaż jeżeli są normalne łóżka, to po co krzesełka? Gorzej jeżeli gleba, albo piętrowce.
    Co do wygody łóżek, to sprawa subiektywna.
    A fajnie jest jeżeli jest miejsce ogólnie, żeby się poruszyć pomiędzy łóżkiem, plecakiem, drzwiami itd oraz jest miejsce na ułożenie kilku rzeczy z plecaka - jakaś półeczka, szufladka.

    Jeżeli chodzi o buty, to dobre miejsce do umycia ich i nie obłocenia całej łazienki (była świetna propozycja kranu/węża na zewnątrz) no i odpowiednie miejsce gdzie można wysuszyć tak buty jak i inne materiały. Tutaj jako "luksus" traktowałbym możliwość zrobienia prania. Ale czasami się przydaje jeżeli ktoś idze 2 tygodnie z plecakiem i ekwipunkiem ciągle na plecach.

    Odnośnie "sali kominkowej" to raczej trzeba potraktować jako luksus. Ale konieczne jest miejsce, gdzie mogą się zmieścić wszyscy zakwaterowani, żeby posiedzieć, pogadać itp. Nawet niech to będzie spora jadalnia.

    Ważne jest w tym wątku to, że spełnienie warunków które są przytaczane rzadko wiąże się z jakimś dużym nakładem finansowym. Czasami dotyczy to jedynie małago zaangażowania ze strony właściciela i dobrego podejścia, a obie strony będą zadowolone.

    Basiu: Po linii najmniejszego oporu
    Gościniec mroczny i wciąż wyboisty...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pożar w Bieszczadzkim Parku Narodowym
    Przez wolwerin w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 18:55
  2. Przejście bieszczadzkim odcinkiem GSB
    Przez Leuthen w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2008, 10:54
  3. Czego brakuje w Bieszczadach ?
    Przez fab3 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 18-12-2006, 23:16
  4. Czego brakuje w Gminie Lutowiska?
    Przez rooling w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-01-2005, 19:52
  5. 135km po Przedgórzu Bieszczadzkim ...
    Przez zomo w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2004, 14:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •