Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

  1. #1
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    Pomysł wątku pojawił się w rozmowie z Duchem podczas powrotu z KIMB-u. Doszliśmy do wniosku, że za dużo w Bieszczadach hotelarzy przypadkowych, nastawionych wyłącznie na kasę, bez pasji czy przygotowania zawodowego. Efekty tej przypadkowości widzimy czasem w wątku o zakwaterowaniu - zapobieganie konfliktom i zawieranie kompromisów nie jest mocną stroną bieszczadzkich gestorów. Postanowiliśmy więc wesprzeć ich dobrą radą

    Czego Wam brakuje w bieszczadzkich kwaterach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych, hotelikach etc.? Nie chodzi o podnoszenie wymagań i mnożenie luksusów, ale proste i tanie rozwiązania, które ułatwią życie gościom i pozwolą zarobić więcej gospodarzom. Poniżej 2 patenty, które bezpłatnie przekazujemy każdemu, kto zechce z nich skorzystać.

    1. Stanowisko do mycia butów na zewnątrz budynku
    Każdy gestor każe zdejmować zabłocone trepy przed wejściem do jego Hiltona, a każdy łazik wie, jak wygląda usuwanie bieszczadzkiego błocka w zlewie lub brodziku. A wystarczy kranik i ze 2 metry gumowego węża na podwórku.

    2. Odpłatne usługi pralnicze
    Pralka na godziny, czyli stawka za jeden wsad plus możliwość kupienia porcji proszku. Wyobraźcie sobie rodzinę z dwójką dzieci, która przyjeżdża na 2-tygodniowy pobyt: albo musi zabrać ze sobą pełną szafę ciuchów, albo spędzać wieczory piorąc w rękach, albo pozwolić latoroślom obrastać bieszczadzkim mchem. Ale nawet jak ktoś wędruje sam z worem, to taka półgodzinna sesja za parę złotych pozwoli znacząco ograniczyć ładunek.

    Mam nadzieję, że za nami pójdą inni. Możliwe, że powstanie z tego kolejna powsimordowa kategoria, np. Dobromir Roku. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    Super pomysł! Narazie mam głowę gdzie indziej ale pomyślę i ja...chociaz nie korzystam.
    Ale też napiszę o pomysłach gości(tak ich nazwijmy) tych hotelików będzie ciekawie.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof Franczak ; 21-05-2009 o 19:52 Powód: pierdółki

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    Dodałbym

    3. kącik z mapami i przewodnikami.
    Często widziałem przybyszy którzy szukali takich rzeczy bo własnych niet.
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 27-05-2009 o 10:49
    pozdrawiam
    Marek

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    Dawnego klimatu schronisk;/

  5. #5
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    4. Suszarni!
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 27-05-2009 o 10:50
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  6. #6
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    wedlug mnie w wiekszosci tego typu obiektow brakuje

    5. dostepu do kuchni lub wydzielonego miejsca gdzie mozna by postawic butle gazowa i sobie cos upichcic
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 28-05-2009 o 19:48
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    mi osobiście - niczego .
    Poza tym: "suszarnie". Nie ma, jak dobra płaszczpałatka, dobry namiot. A nie ten złom reklamowany.
    "Kąciki" z mapami, gdzie są, każdy chyba wie ...
    "Usługi pralnicze" - no nie ma, jak wonny zapach proszku do prania (jedną firmę zwłaszcza de-preferuję) na szlaku i poza nim, nie wspomnę o perfumachchch kobitek , a już w ogóle nie wspomnę o sztucznych zapaszkach menów LOL.
    "Buty" - ależ to cały rytuał, to czyszczenie, zajmujący kilka godzin mi np., no i je jeszcze z węża i wodą
    Nieco parafrazując wypowiedź Marcowego, może zbyt wielu w Bieszczadach Bieszczadników przypadkowych
    Jako dopisek - nigdy nie zdarzyło mi się, by "gestor", jak go/ich tu nazywacie, zwrócił mi uwagę na zabłocone trepy, może tylko dlatego, że nie mam zwyczaju łazić po cudzym w brudnych buciskach.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    "Buty" - ależ to cały rytuał, to czyszczenie, zajmujący kilka godzin mi np., no i je jeszcze z węża i wodą
    Nieco parafrazując wypowiedź Marcowego, może zbyt wielu w Bieszczadach Bieszczadników przypadkowych :.
    Jestem "przypadkowym bieszczadnikiem" (mimo coroczych wizyt od kilkunastu lat) bo kilkakrotnie mi się zdażyło, że nie mogłem wyczyścić obuwia w "Hiltonie". A wracać w mokrym obuwiu od najbliższego strumyka na kwaterę, po zejściu ze szlaku jesiennym błotkiem, wątpliwa przyjemność.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  9. #9
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    ...to może czego brakuje turystom? ...niektórym potrzeba portu USB w "czarnej dziurze" żeby mogli się w hoteliku i na szlaku podpiąć z kabelkiem od tylca i na żywo ściągać newsy z forum/ppudelka*... ...brakuje im klimatu chyba... a to czynią ludzie... jak już brakuje to znak że czas zmienić gospodarza...

    *niepotrzebne skreślić
    Ostatnio edytowane przez trzykropkiinicwiecej ; 28-05-2009 o 22:51 Powód: +

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    24

    Domyślnie Odp: Czego brakuje bieszczadzkim hotelikom?

    Brakuje im dawnego klimatu jakto to napisał Misieg gitary ogniska go rana i tego dawnego sympatycznego wspolnego biesiadownia pomimo ze znajomosć zawarło sie przed chwileczka

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pożar w Bieszczadzkim Parku Narodowym
    Przez wolwerin w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 18:55
  2. Przejście bieszczadzkim odcinkiem GSB
    Przez Leuthen w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2008, 10:54
  3. Czego brakuje w Bieszczadach ?
    Przez fab3 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 18-12-2006, 23:16
  4. Czego brakuje w Gminie Lutowiska?
    Przez rooling w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-01-2005, 19:52
  5. 135km po Przedgórzu Bieszczadzkim ...
    Przez zomo w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2004, 14:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •