Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Bieszczady z przewodnikiem

  1. #1
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,138

    Domyślnie Bieszczady z przewodnikiem

    Jako że mimo młodego stażu dostałem pozwolenie zadawania pytań - no to podzielę się nimi.
    Otóż już kilka razy byłem w Bieszczadach, ale zawsze tak jakoś na dziko, znaczy niezorganizowanie. Chodzi mi po głowie aby wybrać się tak trochę mądrzej tzn z przewodnikiem, coby mnie objaśnił co nieco i pokazał więcej.
    Czy może mi ktoś polecić jak to zrobić ? Domyślam się że są jakieś biura podróży i ful opcja, a czy na jeden dzień można się załapać z przewodnikiem ?
    Ma ktoś tutaj jakieś doświadczenia ?
    A koszt jaki ?

  2. #2
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Bieszczady z przewodnikiem

    Witaj!Eeeee!Najlepiej się chodzi samemu po zaczerpnięciu jakiejś wiedzy z Przewodnika,których przecież dostatek!Najlepiej znajdź TU kogoś,kto weźmie Cię ze sobą (i swoim bogatym doświadczeniem) jeśli już koniecznie tak musisz.Wrażenia będą niezapomniane.Z przewodnikiem to po stolycy albo Wawelu!

  3. #3
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Bieszczady z przewodnikiem

    Najpierw kup sobie to: http://www.bezdroza.com/przewodniki/...go_turysty,519

    potem poczytaj. A następnie z tym Przewodnikiem i mapą wyruszaj w Bieszczad. Wierz mi, że z tym przewodnikiem najlepiej zwiedza się Bieszczad. Jak raz za niego zapłacisz, to będziesz z jego usług korzystał do woli czyli za darmochę.
    pozdrawiam
    bertrand236

  4. #4
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady z przewodnikiem

    A za zaoszczedzona kase o kilka dni najmarniej przedluzysz swoj pobyt w gorach.

  5. #5
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,138

    Domyślnie Odp: Bieszczady z przewodnikiem

    No to co ?
    nie ma sensu kupować kredensu ? znaczy się zapisać na wycieczkę z przewodnikiem (przewodniczką ) ?

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Bieszczady z przewodnikiem

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    No to co ?
    nie ma sensu kupować kredensu ? znaczy się zapisać na wycieczkę z przewodnikiem (przewodniczką ) ?
    Jest sens. Jeżeli chodzi Ci o zapisanie się do zorganizowanej wycieczki to polecam usługi PTTK Rzeszów.
    Jeżeli interesuje Cię swobodne połażenie po Bieszczadach z przewodnikiem, możesz się też skontaktować ze mną na PM.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Bieszczady z przewodnikiem

    Witaj.
    Szkoda kasy. Wycieczki z przewodnikiem przeważnie "zwiedzają" Tarnicę, Chatke Puchatka, i przewiozą cię autokarem po serpentynach. Naprawdę szkoda kasy.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Mery
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: Bieszczady z przewodnikiem

    Szczerze, to zależy co kto woli.
    Ja jestem przeciwny tego typu "kompleksowym wycieczkom". Wycieczkom, gdzie biega się za przewodnikiem, rzadko można się zatrzymać kiedy zauważy się coś ciekawego, a później trzeba zrezygnować z czegoś ciekawego, bo jakaś paniusia obciasik sobie złamała.
    Rozumiem, że mamy coraz mniej czasu i każdy chce jak najszybciej i najwięcej zobaczyć i zwiedzić. Jeżeli chodzi o piramidy, Paryż, czy Wenecję, to nich będzie, ale góry warto zostawić dla turystyki, a nie wycieczek.
    Podsumowując: jestem przeciwny zorganizowanym wycieczkom w górach. A zgadzam się chociażby z Bertrandem - wypady tego typu są o wiele ciekawsze.
    Gościniec mroczny i wciąż wyboisty...

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Bieszczady z przewodnikiem

    Cytat Zamieszczone przez piotrrz Zobacz posta
    Witaj.
    Szkoda kasy. Wycieczki z przewodnikiem przeważnie "zwiedzają" Tarnicę, Chatke Puchatka, i przewiozą cię autokarem po serpentynach. Naprawdę szkoda kasy.
    Większość takich wycieczek to wycieczki szkolne, dla ludzi, którzy 1 raz są w Bieszczadach. Przecież klient może sobie wybrać dowolny program, lub samemu zaproponować jakiś, nawet po największych dziurach i zakamarkach Bieszczadów.
    Co do szybkiego tempa i obcasów...nie wiem czy wiesz, ale przewodnicy raczej nie pozwolą iść "takiej paniusi" w góry bez odpowiedniego przygotowania. Tempo zależy od grupy i programu - klient nasz Pan. Natomiast wskazane jest aby zatrzymywać się przy ciekawych miejscach, zrobić zdjęcie itp.

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Bieszczady z przewodnikiem

    Prosząc o radę w tej kwestii spodziewałeś się chyba, że będą tylko dwie odpowiedzi - warto i nie warto...ewentualnie trzecia opcja...leząca gdzieś po środku.

    Ja jestem typem zosi-samosi, więc przewodnik książkowy + materiały publikowane m. in. w sieci + wiedza z forum i wio w drogę.

    Skoro założyłeś taki wątek, to chyba masz odmienną naturę.

    Może spróbuj wybrać rejon, poczytaj o nim we wszelkich dostępnych Ci źródłach zamów sobie przewodnika, a potem odpowiedz sobie na pytanie, czy było warto. Czy prowadził Cie "chodzący audio-book", czy człowiek, który miał wiedzę szerszą od tej powszechnie powielanej, czy potrafił ją podać w sposób ciekawy, czy dobrał trasę odpowiednio i w sposób, w który Ty sam byś tego nie potrafił zrobić.

    A wtedy albo zapomnisz o tym wątku szybko albo wyrobisz kartę stałego klienta

    Na pewno nie wyrokowałbym zdecydowanie na wstępie - warto - nie warto.

    ...bo to takie subiektywne.

    Pozdrawiam:)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •