Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Bieszczady dla egzotycznych gosci

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Pomiędzy Andami a Bieszczadami
    Postów
    68

    Domyślnie Bieszczady dla egzotycznych gosci

    Czolem Szanownym Bieszczadnikom,

    Zamierzam w te wakacje przywiezc w Bieszczady moja zone. Pochodzi z za Wielkiej Wody, o Bieszczadach wie tyle, ze to gory, istnieja i sa piekne. Mam juz z grubsza pomysl na trase, ale prosilbym o podsuniecie paru pomyslow - gdzie zabrac, co pokazac a czego nie pokazywac. Dziewczyna jest przed trzydziestka i jest srednim tuptaczem. Mamy piec-szesc dni w lipcu i zamierzamy jeden dzien spedzic nad Solina. Jakie miejsce zrobilo by na niej wrazenie (mysle tutaj o czyms z dostepem do wody w celu kapania, z ladnym widoczkiem i nie ginace w natloku turystow)

    Bardzo prosze porazdzcie

    Lith.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Bieszczady dla egzotycznych gosci

    no to chyba standardowo wszystkie najwyzsze.
    Zacznijcie od Tarnicy i Halicza
    Jak bedzie się żonie chciało to nastepnie proponuję którąś z Połonin. Najłatwiej chyba z przełęczy do Chatki.Na trzeci dzień Rawki i Kremenaros.
    W czawrty i piąty pomoczycie odciski w Solinie.
    Pozdraiwam.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Bieszczady dla egzotycznych gosci

    Ja bym pokazała dziewczynie wszystko co dla niej "egzotyczne" i czego u siebie nie ma.
    A więc przede wszystkim drewniane kościółki i cerkiewki.
    Polskie, słowackie, ukraińskie i rumuńskie Karpaty są jedynym miejscem na świecie, gdzie jest tyle drewnianych świątyń, zresztą doceniono to wpisując niektóre z nich na listę UNESCO.
    Stare cmentarze (również innych wyznań, np. kirkut w Lesku).

    Skanseny, w tym unikalny skansen przemysłu naftowego w Bóbrce (to nie Bieszczady ale blisko), po to aby pokazać, gdzie urodził się światowy przemysł naftowy

    Co najmniej jedną wycieczkę zaproponowałabym również na połoniny.

    Pozdrowienia

    Basia

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Bieszczady dla egzotycznych gosci

    Sianki - "źródlik Sanu", czyli nieistniejące wioski, granica z Ukrainą, najdalej na południowy wschód wysunięty skrawek Polski

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Pomiędzy Andami a Bieszczadami
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: Bieszczady dla egzotycznych gosci

    No bardzo ladnie. Dziekuje za pierwsze sugestie. Teraz trapi mnie pytanie: gdzie rozbic sie nad zalewem. Tak zeby i widok ladny i ludzi nie za duzo i kapac sie dalo?

  6. #6
    elminsterr
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady dla egzotycznych gosci

    Cytat Zamieszczone przez PiotrB Zobacz posta
    no to chyba standardowo wszystkie najwyzsze.
    Zacznijcie od Tarnicy i Halicza
    Jak bedzie się żonie chciało to nastepnie proponuję którąś z Połonin. Najłatwiej chyba z przełęczy do Chatki.Na trzeci dzień Rawki i Kremenaros.
    W czawrty i piąty pomoczycie odciski w Solinie.
    Pozdraiwam.
    Witam

    A możesz polecić jakieś dobre pensjonaty w okolicy tych wszystkich atrakcji które tu wymieniłeś?

  7. #7
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Bieszczady dla egzotycznych gosci

    I daj jej do zjedzenia jakieś dobre bieszczadzko/polskie żarło.

    Wierz mi wiem co mówię :) Jedzenie typu bigos, fasolka po bretońsku czy ogólnie polskie zupy (których nie uświadczysz za wodą), pierogi z owocami (np truskawkami a idealnie z jagodami) czy banalne naleśniki (które u nich wyglądają i smakują jak podeszwy), może golonka lub flaczki (tylko nie mów wcześniej co to jest) są tym co może utkwić jej na długo w głowie :) W zależności od gustu i nawyków żywieniowych.

    A tak widokowo. Znajomych amerykanów zabrałem na Tarnicę i Połoninę Caryńską (było poza sezonem więc cisza i spokój). Tak jak Basia Z zasugerowała - cerkiewki, skansen w Sanoku, muzeum w Sanoku z uwzględnieniem ikon i koniecznie wyprawa do Lwowa.
    Grzybobranie dla nich było fajną zabawą - za "wodą" się grzybów raczej nie jada (poza pieczarkami i czymś co wygląda jak jakieś psiary).
    Jeśli zaś chodzi o spokojne miejsce nad wodą to może Zawóz, Olchowiec, Chrewt (pod warunkiem że będzie akurat normalny stan wody w zalewie).
    Zależy skąd małżonka pochodzi "za tą wodą" ale jeśli z Michigan, NY, czy innego bliskiego wielkim jeziorom stanu to raczej nasze jezioro nie zrobi na niej wielkiego wrażenia.
    Ostatnio edytowane przez admin ; 19-06-2009 o 02:36
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Pomiędzy Andami a Bieszczadami
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: Bieszczady dla egzotycznych gosci

    Bardzo dziekuje za dodatkowe informacje i to z rak Szanownego Admina.

    Najwiekszy problem to mialem wlasnie z tym miejscem nad woda mialem ,bo zalew to ostatni raz widzialem w zeszlym stuleciu i to w czasach PRL-u zeby byc dokladnym. Poza tym to byly Myczkowce a to nie o to biega.
    Pierogi z owocami to wspanialy pomysl bo zona lubi takie rozne. Ikonkami sie na pewno zajme ale na Lwow czasu tym razem braknie.

    Jesli chodzi o zrobienie wrazenia to wbrew pozorom moze nie byc tak latwo, bo dziewcze wenezuelskie i zarowno Roraime jak i Salto Angel widziala o innych Islach de Margeritach nie wspominajac. Dlatego potrzebuje calej sterty pomyslow. I tu apel do Wszyskich Forumowiczow: prosze o jeszcze!
    A tak przy okazji jakby ktos przez przypadek krecil sie po BPN-ie pomiedzy 12.07 a 18.07.2009 to bardzo milo bedzie poznac osobiscie. Jak uslyszycie hiszpansko jezyczna konwersacje to (prawie) na pewno bedziemy my :)

    Pozdrawiam - Lith

    PS: Teraz dopiero do mnie dotarlo o wspomnanym przez Basie przemysle naftowym. No az sie prosi!
    Ostatnio edytowane przez Lithandra ; 24-06-2009 o 17:58

  9. #9
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Bieszczady dla egzotycznych gosci

    Jest kilka informacji na temat pobytu ludków bieszczadzkich w ich kochanej krainie, by tylko wspomnieć o http://forum.bieszczady.info.pl/show...t=4513&page=12 , http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=2780 , można też zerknąć w kalendarz (zapewne niedługo mocniej się będzie zapełniać).
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  10. #10
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Bieszczady dla egzotycznych gosci

    Cytat Zamieszczone przez Lithandra Zobacz posta
    bo dziewcze wenezuelskie

    Ohhh man :D Ja Cię rozumiem. Jestem wielkim fanem urody dziewczyn z południa.

    W szkole do której jeszcze niedawno chodziłem poznałem kilka osób z Ameryki Środkowej czy już z całkowitego południa. Fajni, ciepli, zawsze uśmiechnięci ludzie. Najbardziej mnie bawiło słuchanie ich narzekań na zimę :D Niektórzy śnieg widzieli pierwszy raz w życiu, a mróz -4 stopnie to kataklizm porównywalny z upadkiem meteorytu tanguskiego.

    Wracając do tematu. Po tym rozjaśnieniu tematu myślę, że powinieneś zwrócić baczną uwagę na kulturę polską. Historia może być dla niej także fascynująca. Ślady papieża - którego tam wszyscy pamiętają - mogą też być fajnym tematem do zgłebienia.
    Polska dla południowców to taka abstrakcja jak dla polaków Trynidad Tobago albo Wybrzeże Kości Słoniowej. Niby każdy słyszał o tym ale by coś konkretniej powiedzieć to niestety tabula rasa. Sądzę że cokolwiek jej zaproponujesz będzie ok.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Szukamy przewodnika w Bieszczady dla dzieci
    Przez Irek_jkw w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 13:35
  2. Bieszczady dla niepełnosprawnych?
    Przez Lukasz_Czerwinski w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 13:12
  3. Bieszczady dla odważnych
    Przez aroon001 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-03-2009, 23:35
  4. Bieszczady (dla mniej sprawnych?)
    Przez WojtekR w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-03-2005, 16:41
  5. Bieszczady dla początkujących
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2001, 23:54

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •