Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Zjazd na Tworylnym

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    56

    Domyślnie Zjazd na Tworylnym

    Kiedyś usłyszałem od pewnego mieszkańca Terki, o jakimś zjeździe na Tworylnym. Mógł być to rok 1991. Czy może wie ktoś więcej na ten temat?

  2. #2
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Zjazd na Tworylnym

    Było to w lipcu 1991 r. W Tworylnem trwało wtedy właśnie spotkanie Rodzny Tęczy (Rainbow Family) a cała dolina zamieniła się w coś na kształt indiańskiej wioski. Ideą było spotkanie się na lonie natury i dyskusje o problemach nurtujących Tęczowych ludzi, którzy zjechali się do doliny z całego świata. Sam ruch powstał w latach 60-tych w USA i wiele czerpał z historii indiańskiego plemienia Hopi a Tworylne jako miejsce spotkania wyznaczył na poprzednim spotkaniu Wielki Duch..

    ...podobno chodziły słuchy, że Tęczowi ludzie zamierzali wykupić Tworylne...

    to tak w skrócie

    aaaa dodam jescze (bo już po 22), ze Tęczowi biegali tam na golasa

  3. #3
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Zjazd na Tworylnym

    To prawda, były próby kupna Tworylnego, ale nic z tego nie wyszło, może i lepiej. Co do golizny to bez przesady. Jednak pewna sensacja i zgorszenie było, gdy kilka pań wykąpało się obok mostu w Sękowcu. Męska gawiedź miała uciechę, a małżonki pomstowały. Interweniowała milicja.
    Temat już był omawiany na forum, poszperaj
    Pozdrawiam
    Długi

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie Odp: Zjazd na Tworylnym

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    Jednak pewna sensacja i zgorszenie było, gdy kilka pań wykąpało się obok mostu w Sękowcu. Męska gawiedź miała uciechę, a małżonki pomstowały. Interweniowała milicja.

    Długi
    Ano jednak pewna sensacja choć z tym zgorszeniem to nie aż tak .......... . Ci tęczowi ludkowie wyglądali na zabiedzonych straszliwie ...... chudziny takie, że aż żal...... a i spojrzeć specjalnie nie było na co. Myślę ,że interwencja milicji tyczyła innych "dziedzin" ich bytności (jeśli takowa była).
    Można (dośćswobodnie) uznać mnie (moich znajomych i moją rodzinę)za ową gawiedż (mimowolną), codziennie bywali naszymi "sąsiadami" na kąpielisku, marna uciecha - zaręczam, małżonka nie pomstowala! :)
    Ot innego "rodzaju" ludzie gadający po holendersku, angielsku ..... itp , i odmiennie się (jak na owe czasy i okolicę) "prowadzący .
    PF

  5. #5

    Domyślnie Odp: Zjazd na Tworylnym

    Slyszalem o gawiedzi na moscie, o milicji nie, Piotrek a kolo mostu to nia ma kapieliska pierwsze dopiero kolo ujscia ptk Glebokiego ale tam to sie nikt nie kapie woda zimna

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie Odp: Zjazd na Tworylnym

    Cytat Zamieszczone przez czternastak Zobacz posta
    Slyszalem o gawiedzi na moscie, o milicji nie, Piotrek a kolo mostu to nia ma kapieliska pierwsze dopiero kolo ujscia ptk Glebokiego ale tam to sie nikt nie kapie woda zimna
    Wtedy była skromna i b. kamienista mini plaża, było też dogodne zejście nad San w tym właśnie miejscu. Miejsce dość dogodne dle mnie z powodów: latwość przypilnowania dzieci przez mamusie , trzy (wtedy) "miejscówki" z lipieniami czterdziestkami i mialem całe towarzystwo na oku.W póżniejszym terminie pokaże na fotografi ową mini plaże (nieobecność corki i .... no ułomny jestem komputerowo).

    A tak naprawdę to dogodne (jak na San w tym rejonie ) kąpielisko jest na łączce ok 500m poniżej ujścia Głębokiego.
    PozdrawiamPF

    ps
    pierwsze dwa tyg. sierpnia będę tam ,powędkujemy czternastak?

  7. #7

    Domyślnie Odp: Zjazd na Tworylnym

    Mowisz o wannach kolo filarow? Ta bywa tam ladny lipien. Laczka jest dobra ale zwirowisko lepsze znaczy glebsze. Dzieki za zaproszenie ale w biesach w tym roku juz bylem i wiecej nie przysluguje. Masz farta ze pocwiczysz sucha nad sanem w sierpniu to najlepszy czas na to..... polamania Piotrek

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie Odp: Zjazd na Tworylnym

    By nie być gołosłownym ,pokazuję (jakże marnej jakości ale tylko takie mam) fotografie miejsc gdzie ..... powyżej wspominane .

    PF

    ps
    to z D. na żwirowisko się telepałeś ? miejsce jest bdb.pod każdym względem ( nie wiem czy cię zachwycę ale w tamtym roku "plażowiczow" już tam bylo sporo). ..... i jeszcze jedno - Was młodych jak na moje oko to połowa wybyła .... na te wyspy (szczęśliwe?).
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    • Typ pliku: jpg 1.JPG (143.3 KB, 63 odsłon)
    • Typ pliku: jpg 2.JPG (149.8 KB, 58 odsłon)

  9. #9

    Domyślnie Odp: Zjazd na Tworylnym

    Masz dobre oko Piotr. Zalozyl juz ktos na tym forum temat wedkarski bo przydalo by sie.
    A Rainbow z tego co sie orientuje byl to rodzaj post hippisowskiego zlotu

  10. #10

    Domyślnie Odp: Zjazd na Tworylnym

    Aha Piotr, klimaciarskie foty. Ale ryby wtedy bylo nie?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak
    Przez andrzej627 w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 21:16
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-08-2006, 01:15
  3. Czy wiecie cos na temat pól namiotowych w Rabem, Tworylnym ?
    Przez Kereip w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-10-2005, 21:03

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •