Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Ciekawe wyprawy

  1. #1

    Domyślnie Ciekawe wyprawy

    Witam serdecznie! W sierpniu wybieram się na 2 tygodnie do Soliny. Chciałbym ten czas spędzić na pieszych wędrówkach. I tu zaczyna się moja prośba. Czy możecie polecić jakieś ciekawe szlaki, na jednodniowe wyprawy, do których mogę dostać się PKS z Soliny/Myczkowców/Leska/Sanoku i oczywiście wrócić do wieczora.

    Np ja wypatrzyłem ciekawą wycieczkę z Cisnej do Smerka, przez Okrąglik. Co ważne, znalazłem też połączenia PKS na dojazd i powrót.
    Czy to jest dobra propozycja?

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  2. #2
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Ciekawe wyprawy

    Bardzo dobra propozycja.
    Możesz też ze Smereka wejść na Fereczatą i dalej na Okrąglik. Zejście wtedy do Roztok, aby nie powtarzać trasy.
    Jeżeli masz dobre połączenie do Smereka, to także do Wetliny. Wtedy Połonina Wetlińska jest w zasięgu ręki. Także Rabia Skała i Płasza na szlaku granicznym. Z Cisnej można pójść przez Hoń do Jabłonek, lub z Dołżycy na Łopiennik i dalej ile sił starczy.
    Pozdrawiam
    Długi

  3. #3

    Domyślnie Odp: Ciekawe wyprawy

    Świetnie, w ogóle nie patrzyłem na graniczny :) Mam już więc 3 ciekawe propozycje. Powinno mi wystarczyć, bo to jest jednak dość daleko od Soliny.

    Znacie jeszcze jakieś fajne szlaki w bliższej okolicy? Np Terka, Polana, Czarna, Zatwatrnica. A może całkiem w drugą stronę? Oczywiście dalej interesują mnie szlaki na cały dzień wędrówki.

  4. #4
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Ciekawe wyprawy

    Cytat Zamieszczone przez Sztympel Zobacz posta
    Znacie jeszcze jakieś fajne szlaki w bliższej okolicy? Np Terka, Polana, Czarna, Zatwatrnica. A może całkiem w drugą stronę? Oczywiście dalej interesują mnie szlaki na cały dzień wędrówki.
    No z Terki to koniecznie na Tworylne i Krywe się wybierz (przez Studenne)... Lub trochę krócej z Rajskiego. Możesz też przejść przez most na Sanie i wybrać się na punkt widokowy na Tworylne potem dalej na otryt i zejść na Polanę do szosy. Również z Terki możesz wybrać się poprzez Szczycisko i Krysową na Jaworzec i wrócić przez Sine Wiry zachaczając o cerkiew w Łupience. Ale to juz wyrypa jest więc musisz policzyć siły na zamiary.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Ciekawe wyprawy

    Z Zatwarnicy na Dwernik Kamień i z powrotem przez Magurę
    Z Sękowca starą drogą łemkowską do Hulskiego i Tworylnego, przeprawisz się koło dawnego mostu i stokówką obok kamieniołomu wrócisz do Sękowca.
    Z Czarnej do Michniowca i Bystrego, powrót przez Lipie - trasa raczej na rower. Piechotą możesz wracać w kierunku Żołobka. Zerknij na mapę. Masz w tym rejonie tysiąc ścieżek. Cały Otryt, z Teleśnicy do Równi (cerkiew cudo), lub do Polany. Z Polany do Lutowisk. To tylko te oznakowane.
    Pozdrawiam
    Długi

  6. #6
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Ciekawe wyprawy

    Z Zatwarnicy na Dwernik Kamień i z powrotem przez Magurę
    Z Sękowca starą drogą łemkowską do Hulskiego i Tworylnego, przeprawisz się koło dawnego mostu i stokówką obok kamieniołomu wrócisz do Sękowca.
    Z Czarnej do Michniowca i Bystrego, powrót przez Lipie - trasa raczej na rower. Piechotą możesz wracać w kierunku Żołobka. Zerknij na mapę. Masz w tym rejonie tysiąc ścieżek. Cały Otryt, z Teleśnicy do Równi (cerkiew cudo), lub do Polany. Z Polany do Lutowisk. To tylko te oznakowane.
    Pozdrawiam
    Długi

  7. #7

    Domyślnie Odp: Ciekawe wyprawy

    A dałoby radę w ciągu jednego dnia (od 9:00 do zmierzchu w sierpniu) zajść z Terki, przez Tworylne, Krywe, ewentualnie Hulskie, Otryt, Chate Socjologa do Lutowisk?

  8. #8
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Ciekawe wyprawy

    Cytat Zamieszczone przez Sztympel Zobacz posta
    A dałoby radę w ciągu jednego dnia (od 9:00 do zmierzchu w sierpniu) zajść z Terki, przez Tworylne, Krywe, ewentualnie Hulskie, Otryt, Chate Socjologa do Lutowisk?
    dałoby radę... Tylko w Krywem radzę zejść nad San i zapychać brzegiem do Sękowca. Ciekawiej. po drodze będziesz miał ruiny młyna w Hulskiem o ile ich nie przegapisz! A potem stokówką na Otryt i grzbietem do chaty. No i na koniec zostanie zejść na Lutowiska...

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie Odp: Ciekawe wyprawy

    Dziękuję serdecznie. Myślę, że uzyskałem wszystkie potrzebne informacje. Jeszcze, żeby nie zakładać nowego tematu, dwa pytanka. Ile kosztuje 1 km PKS-em? I czy można wykupić jakiś bilet tygodniowy lub dwutygodniowy?

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar WILKU
    Na forum od
    07.2009
    Rodem z
    Bydgoszcz
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: Ciekawe wyprawy

    Witam,

    Od niedawna z grupą łazimy po bieszczadach.Zrobiliśmy kilka szlaków tj.Komańcza-Cisna, Połonina Caryńska, Połonina Wetlińska,Solina (wiem, że zostało jeszcze dużo).Wszystko z mapą w ręku po oznaczonych szlakach.Pytanie jest czy znacie trasy ciekawe, niekoniecznie łatwe, które nie są oznaczone na mapach ? Miejsca gdzie nie będzie nikt nam deptał po piętach-jak np. w Zakpocu;-(.
    Nasza grupa to ludzie dobrze wytrenowani więc nie dbamy o wygodne wędrówki.Chcemy połączyć wyzwania z podziwem dzikiej przyrody.

    Pozdrawiam serdecznie.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ciekawe linki
    Przez WALDI w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 10:49
  2. Ciekawe!
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 13:59
  3. Ciekawe teksty Andrzeja Stasiuka
    Przez Basia Z. w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 14:32
  4. Ciekawe strony
    Przez aniad w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-02-2006, 12:08
  5. Ciekawe opracowanie historyczne (II WS)
    Przez Stały Bywalec w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2005, 14:56

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •