Strona 9 z 18 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 177

Wątek: Dojazd na Ukrainę

  1. #81
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Dojazd na Ukrainę

    No te loty to choćby ze względu na gaz odpadają.
    W lecie zabieram ze sobą grupkę i część tej grupki jest z południa, dlatego tak się pytam. Bo ja to z Wawy busem jadę do Lwowa i dalej już wiadomo-jakkolwiek.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  2. #82
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Dojazd na Ukrainę

    Cytat Zamieszczone przez luki_ Zobacz posta
    Ja w zeszłym roku płaciłem 179 zł (Wrocław - Lwów, sypialny). To dosyć sporo, ale kiedy człowiekowi zależy na czasie, to połączenie to jest bezkonkurencyjne - jest się we Lwowie o 6.03 tamtejszego czasu i dzięki temu można się od razu przesiąść na "elektryczkę" np. do Sianek (6.40) lub do Mukaczewa (7.01 - dzięki tej opcji dostanemy się np. do Sławska, lub do Wołowca - pod Połoniną Borżawą) i jeszcze tego samego dnia przed południem ruszyć w góry. A jak to mówią time is (one more) mountain.
    te pociagi to super sprawa dla kogos z zachdniej Polski.. Tylko one potem zaczely jezdzic co drugi dzien i teraz chyba tez tak jezdza- przez to jak akurat nie jada w piatek to staja sie mocno bezuzyteczne...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #83
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    231

    Domyślnie Odp: Dojazd na Ukrainę

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    te pociagi to super sprawa dla kogos z zachdniej Polski.. Tylko one potem zaczely jezdzic co drugi dzien i teraz chyba tez tak jezdza- przez to jak akurat nie jada w piatek to staja sie mocno bezuzyteczne...
    No zdaje się, że właśnie w piątki jeżdżą (wyjeżdża z Wrocławia w piątek po południu, jest na rano w sobotę we Lwowie, po czym w sobotę przed północą wyrusza w drogę powrotną, aby w niedzielę przed południem zajechać do Wrocławia i tak w koło Macieju), a w soboty nie (mnie np. czasem bardziej pasowała by sobota, bo często w soboty pracuję, a ponieważ pociąg z Wro wyjeżdżał coś koło 16-tej, to mogłem spokojnie na niego zdążyć po pracy). Tyle, że teraz, ponieważ ten skład kursuje co dwa dni, nie ma szans wyskoczyć sobie (jeśli by już człowieka dopadła kompletna kicha z urlopem) np. z Wrocławia na weekend w ukraińskie Karpaty ( poprzednio można było sobie, dzięki temu połączeniu zaliczyć np. Bieszczady Wschodnie od Sianek po Pikuj, albo Połoninę Borżawę w jeden weekend jeśli zdążyło by się na pociąg powrotny do Wrocławia wyruszający w niedzielę przed północą z dworca głównego we Lwowie). Teraz i owszem, w piątek z Wrocławia wyjedziemy, ale szans na powrót tym składem w niedzielę już nie ma.

  4. #84
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Dojazd na Ukrainę

    Dla planujących wyjazd pociągami we wschodnie rejony, pomocnym może być instrukcja jak kupić bilet przez internet
    http://e-kvytok-pl.blogspot.com/
    .
    ale nie mogę znaleźć informacji z jakim wyprzedzeniem można kupować bilety (coś mi się kojarzy że 60 dni, ale nie wiem, może ktoś ma większą wiedzę.

  5. #85
    Bieszczadnik Awatar qbek
    Na forum od
    06.2012
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Dojazd na Ukrainę

    Przedsprzedaż na pociągi międzynarodowe to dokładnie 60 dni, na krajowe 30 dni. W przypadku pociągu Lwów - Wrocław można kupić bilety do 31 sierpnia. Od 1 września sprzedaż jest zablokowana.

  6. #86
    El_Chupacabra
    Guest

    Domyślnie Odp: Dojazd na Ukrainę

    Witam,
    ponieważ ostatnio opętała mnie myśl przejścia ukraińskiego odcinka GSB chciałbym się dowiedzieć jak obecnie kształtują się możliwości dotarcia do Sianek.
    Szczerze powiedziawszy to rozpuszczony jak dziadowski bicz łażeniem po Beskidach Żywieckim i Śląskim oraz Sudetach, gdzie nie ma żadnych problemów z przekraczaniem granicy trochę się zdziwiłem że tak ciężko jest wejść pieszo na Ukrainę.

  7. #87
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Dojazd na Ukrainę

    Dzień Dobry ! Witaj na forum !
    To nie prawda że ciężko jest wejść pieszo na Ukrainę. Wejść można, tylko wrócić trudniej a starają się o to obie służby graniczne bo mają nagrodę za każdego takiego delikwenta. Dla przypomnienia - granica PL-UA jest granicą strefy Schengen

  8. #88
    El_Chupacabra
    Guest

    Domyślnie Odp: Dojazd na Ukrainę

    Wiem wiem, że tradycyjnie jesteśmy obrońcami zachodu przed hordami ze wschodu, ale po prostu tak dawno nie widziałem pograniczników że zdążyłem o tym zapomnieć.
    A poważnie... jest szansa na jakiś bus w Krościenku byleby tylko przewiózł przez granicę, czy lepiej to zrobić pociągiem w Przemyślu?

  9. #89
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Dojazd na Ukrainę

    w Krościenku musiałbyś do kogoś się dokleić ...radzę przez Medykę jednak

  10. #90
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Dojazd na Ukrainę

    Jeżeli możesz dojechać samochodem do granicy to można rozważyć wariant przez Słowację,
    Przejście Słowacja/UA w UBLA, samochód można zostawić w miarę bezpiecznie na parkingu przy samym przejściu, przejście na piechotkę - działa sprawnie (na ogół brak większej ilości 'klientów"), potem ok. 4 km do stacji Malyj Bereznyj, a potem elektriczką do samych Sianek w niecałe 2 godzinki (i tu bonus - nieasmowite widoczki, tunele, wiadukty itp.).
    Powodzenia

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Z Bieszczadów na Ukrainę.
    Przez yellow w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 22:39
  2. Wizy na Ukrainę?!
    Przez wtak w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 22:49
  3. Jesienny wypad na Ukrainę
    Przez krawc w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 23:49
  4. Przez Bieszczady na Ukrainę?
    Przez bogulicho w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-10-2006, 12:32
  5. Z jaką mapą na Ukrainę?
    Przez Olla w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-11-2005, 10:44

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •