Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Pierwszy wyjazd w Bieszczady.

  1. #1
    lilelo
    Guest

    Domyślnie Pierwszy wyjazd w Bieszczady.

    Witajcie!

    Na początku przepraszam za zamieszanie na forum (tak, sprawdziłam, tak, wiem, że temat już się pojawiał, jednak chyba nie do końca w takiej formie).

    Chciałam zapytać/poprosić o porady dotyczące wyjazdu, myślę, że tygodniowego, w Bieszczady.
    Udam się tam po raz pierwszy, są to tereny znane mi jedynie z opisów, a do których dzięki tym zapałałam... miłością? Jeszcze nie wiem.
    Wybiorę się tam w drugiej połowie sierpnia, nie mam żadnego konkretnego planu, dlatego chciałam poprosić, by ktoś doradził mi, co warto zobaczyć, co warto przejść podczas takiego "pierwszego razu".
    Wiem, że zapewne dobrze byłoby zainwestować w przewodnik, z tego, co wyczytałam, najlepiej wydawnictwa "Rewasz", zorientowałam się jednak, że ów przewodnik został wydany w roku 2006, nic nie wiadomo mi o nowszym nakładzie.

    Co do tego, jak sobie wyobrażam wyjazd - myślałam, by (tradycyjnie?) zacząć od Ustrzyk Górnych, potem udać się do Mucznego, potem...? Właśnie.
    Nie wiem, dokąd pójść, co zobaczyć, gdzie spać.
    Nie wiem też, czy mogę "tak po prostu" przekroczyć granicę polsko-ukraińską, czy mam udać się do przejścia granicznego? Ech...

    Wybaczcie, ale jestem kompletnym laikiem.
    Wiem, że zaraz posypią się jakieś "inwektywy" - cóż.
    Mam nadzieję, że znajdzie się jednak ktoś wyrozumiały.
    Dziękuję, pozdrawiam i ... do zobaczenia, gdziekolwiek.

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Postów
    120

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady.

    Cytat Zamieszczone przez lilelo Zobacz posta
    Nie wiem też, czy mogę "tak po prostu" przekroczyć granicę polsko-ukraińską, czy mam udać się do przejścia granicznego? Ech...
    Oczywiście, że możesz liczyć na szczęście, że nie spotkasz nikogo ze straży granicznej Tak całkiem serio: nie możesz przekraczać w ten sposób granicy ukraińskiej.

    Poza tym jak na pierwszy raz to chyba standardowo: połoniny. Warto też co nieco poczytać wcześniej. Jedno jest pewne: zobaczysz Bieszczady - potwierdzi się, że faktycznie się zakochałaś.

    Pozdrawiam.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Malenki_Aniolek
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Pabianice
    Postów
    91

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady.

    tak, połoniny najlepsze na pierwszy wypad i polecam Dwernik Kamień. Jak byliśmy pierwszy raz w Biesach (obóz harcerski) to nas tam zabrali na rozgrzewkę i w tych widokach własnie się zakochałam

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady.

    Lileo
    Nie wiem też, czy mogę "tak po prostu" przekroczyć granicę polsko-ukraińską, czy mam udać się do przejścia granicznego? Ech...
    ....możesz , bez problemu mozesz przekroczyć tą granicę. Niepowtarzalne wrażenia zaczną się później.
    Powszechnie wiadomym jest że nielegalne przekraczanie granic wiąże się z pewnymi konsekwecjami.
    A może młodsze pokolenie nie wie co to jest granica i czym skutkuje nielegalne jej przekraczanie ??
    A moźe są tacy co myślą że cały świat jest w układzie z Szengen ?
    Proszę spróbować wyjechać do naszego przyjaciela czyli USA

  5. #5
    lilelo
    Guest

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady.

    Dziękuję za "początkowe" posty - porady przydadzą się.
    Dziękuję także za ostatni, choć nie potrafię zrozumieć, po co w nim ta kipiąca złośliwość.

  6. #6
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady.

    Napisz coś więcej o swoich planach wyjazdowych, łatwiej będzie pomóc. Napisz czym jedziesz, w ile osób, jak u Ciebie, u Was z kondycją.
    Zaopatrz się w dobrą mapę, może jakiś przewodnik.
    Napisz też skąd jedziesz, może coś możesz zobaczyć "po drodze" i później nie marnować na to całego dnia.
    Z tymi inwektywami chyba trochę przesadzasz, do wysypu podobnych postów w sezonie już się chyba wszyscy przyzwyczaili.

  7. #7
    lilelo
    Guest

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady.

    Rozumiem.
    Będą to dwie osoby, podróż autem z Wielkopolski, kondycja - hm - nie jest najgorzej, raczej średnio.
    Co do przewodnika - nie wiem właśnie, w jakim powinnam/mogłabym się zaopatrzyć. A chciałabym.
    Pozdrawiam!

  8. #8

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady.

    Witam Wszystkich,

    przepraszam Lilelo, że zadaję pytanie w założonym przez Ciebie wątku, ale ponieważ również po raz pierwszy (zdradzając tym samym ukochane Karkonosze), - jadę zanurzyc się objęciach tej Krainy ... - chciałam spytac się Ludzi znających tamtejsze realia, czy wrzesień jest spokojnym miesiącem pod kątem odwiedzających to Miejsce ludzi?
    Ostatnio edytowane przez Karola ; 20-07-2009 o 00:21

  9. #9
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady.

    Lilelo, masz wiadomość na PW.

    Karola, wrzesień jest lepszy niż sierpień, ale spokój to pojęcie względne. Wrzesień obfituje w studentów z plecakami, skacowane wycieczki zakładowe i rozbrykaną młodzież szkolną. Jeśli chcesz totalnego spokoju to odwiedzaj miejsca nie uczęszczane, albo przyjedź w styczniu, lutym :)

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Postów
    120

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady.

    Cytat Zamieszczone przez Hero Zobacz posta
    Lilelo, masz wiadomość na PW.

    Karola, wrzesień jest lepszy niż sierpień, ale spokój to pojęcie względne. Wrzesień obfituje w studentów z plecakami, skacowane wycieczki zakładowe i rozbrykaną młodzież szkolną. Jeśli chcesz totalnego spokoju to odwiedzaj miejsca nie uczęszczane, albo przyjedź w styczniu, lutym :)
    Tudzież w połowie maja jeśli wolisz mniej ekstremalne warunki. Uświadczysz najwyżej maturzystów czy kogoś w tym stylu Ogólnie to 20 % populacji miesięcy lipiec-sierpień

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pierwszy wyjazd w Bieszczady
    Przez szyszy w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-04-2013, 13:12
  2. Pierwszy wyjazd w Bieszczady. Zakup namiotu i śpiworów.
    Przez gitarzystka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 00:19
  3. Wyjazd w Bieszczady
    Przez Roghalik w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 16:34
  4. Co polecacie na pierwszy wyjazd w Bieszczady??
    Przez Fazi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-06-2005, 22:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •