Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Zejście na Słowację

  1. #1

    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    von Pabianitz
    Postów
    19

    Domyślnie Zejście na Słowację

    Mam pytanie. Jeszcze nie korzystałem z dobrodziejstw UE pod tym względem i mam wątpliwość: czy jest możliwe zejście szlakiem z Rabiej Skały na słowacką stronę. Przejście jest tylko co na to Straż Graniczna po naszej i ich stronie.
    Drugie pytanie: czy ktoś korzystał z gościny Słowaków i jakie są tam koszty.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar żubr
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    ustrzyki dolne
    Postów
    224

    Domyślnie Odp: Zejście na Słowację

    Cytat Zamieszczone przez sauronet Zobacz posta
    Mam pytanie. Jeszcze nie korzystałem z dobrodziejstw UE pod tym względem i mam wątpliwość: czy jest możliwe zejście szlakiem z Rabiej Skały na słowacką stronę. Przejście jest tylko co na to Straż Graniczna po naszej i ich stronie.
    Drugie pytanie: czy ktoś korzystał z gościny Słowaków i jakie są tam koszty.
    Możesz zejść jak najbardziej, odkąd tam zaglądam to nie spotkałem jeszcze żadnej słowackiej straży granicznej, jedyne co to wieczorkiem zaczepiła mnie Słowacka policja ale to tak z pytaniem czy wszystko wporządku. Z dokumentów to musisz mieć ze sobą jakiś dowód tożsamości. Co do gościnności to ceny kształtuja się na poziomie naszych gospodarstw agroturystycznych (jak chcesz to mogę dać Ci namiary na bardzo gościnnego gospodarza z Osadnego, ciekawa kaplica czaszek do zobaczenia), natomiast w sklepach to ceny kształtują się czasami drożej czasami taniej ale generalnie nie jest to już ta sama tania Słowacja jak przed wprowadzeniem euro. Polecam również bezpłatne pola namiotowe w obrębie Parku Połoniny.
    Ostatnio edytowane przez żubr ; 25-07-2009 o 15:23 Powód: zżarło literki...
    http://www.wrota-bieszczadow.pl/galeria/żubr - tam można powędrować...
    __________________________________________

  3. #3

    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    von Pabianitz
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Zejście na Słowację

    Dzięki, planuje raczej do miejscowości o nazwie Runina. Na mapie mam tam jakieś schronisko. Potem chcemy znowu wrócić na polska stronę.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar olkaa
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Zejście na Słowację

    Cytat Zamieszczone przez sauronet Zobacz posta
    Dzięki, planuje raczej do miejscowości o nazwie Runina. Na mapie mam tam jakieś schronisko. Potem chcemy znowu wrócić na polska stronę.
    Przejście na Słowacką stronę jest jak najbardziej możliwe , nie miałam żadnej kontroli , chociaż samochód policji mijał mnie kilkakrotnie .Jeśli chodzi o przenocowanie to radzę wcześniej zarezerwować nocleg , albo wziąć domek z sobą , bo nie mam najmilszych doświadczeń . Również liczyłam na schronisko ,które było zaznaczone na mapie , niestety tylko na mapie Następnie zaczęłam rozglądać się za prywatnymi noclegami , bo przecież w Polsce nie mam z tym problemu i znowu zaskoczenie - Słowacy niekoniecznie są zainteresowani udzielaniem noclegów. Więc należy podejść do tematu z rozsądkiem , aby później nie spać '' pod mostem ''. Ja w końcu znalazłam ''kąt ''do przenocowania w całkiem miłym miejscu , ale kosztowało mnie to troszkę wysiłku
    Ostatnio edytowane przez olkaa ; 26-07-2009 o 01:43

  5. #5
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Zejście na Słowację

    Swoje doświadczenia z zejścia na Słowację opiszę w swojej relacji, postaram się dać tam i namiary i koszty, bo muszę przyznać, że jako Polacy, dopiero przecieramy tam szlaki w zdobywaniu noclegów.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  6. #6

    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    von Pabianitz
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Zejście na Słowację

    A kiedy, bo ja się wybieram po 15 sierpnia. Będę wdzięczny za namiary i wskazówki.

  7. #7
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Zejście na Słowację

    Już piszę i ... chyba do tego czasu zdążę
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  8. #8

    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    von Pabianitz
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Zejście na Słowację

    Recon, pamiętasz o mnie??
    Wrzuć coś o tej Słowacji, bo wyjeżdżam w poniedziałek. :)

  9. #9

    Domyślnie Odp: Zejście na Słowację

    Cytat Zamieszczone przez sauronet Zobacz posta
    Mam pytanie. Jeszcze nie korzystałem z dobrodziejstw UE pod tym względem i mam wątpliwość: czy jest możliwe zejście szlakiem z Rabiej Skały na słowacką stronę. Przejście jest tylko co na to Straż Graniczna po naszej i ich stronie.
    Ale numer. Zatwierdziłem post, a jego nie ma więc piszę drugi raz.

    Kiedyś "za komuny, lata 80-te" wędrowałem przez Beskid Niski szlakiem granicznym. Gdzieś za Gładyszowem oznakowanie zniknęło i trochę się pogubiłem w krzakach. Po jakimś czasie trafiłem na polankę. Kosił ją jak się okazało Słowak. Uświadomił mnie, że zszedłem na Słowację.
    Pokazał mi kierunek na Polskę i kazał szybko iść "bo jak cię nasi znajdą to ci wp .... ą".

    Coś w tym musiało być. Mój kolega w Sudetach przypadkowo przekroczył granicę z CSRS. Czescy pogranicznicy najpierw stłukli go pałami do utraty przytomności. Później wylądował w więzieniu w Pradze. Na szczęście na krótko. Była interwencja ambasady. Wszytko skończyło sie dobrze.

    Teraz to są czasy

  10. #10
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Zejście na Słowację

    Cytat Zamieszczone przez sauronet Zobacz posta
    Recon, pamiętasz o mnie??
    Wrzuć coś o tej Słowacji, bo wyjeżdżam w poniedziałek. :)
    Przecież napisałem, że piszę i że zdążę (i zdążyłem), dałem też link tutaj od postu 273 masz opis do Novej Sedlicy a wcześniej opisałem do Osadne. http://forum.bieszczady.info.pl/show...t=4456&page=28
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. AUTOSTOPEM przez Słowację, Węgry, Serbię i Rumunię
    Przez ostatniszaman w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 18:13
  2. Wyprawa północną Słowacją - co zobaczyć?
    Przez Zenobius w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 23:52
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 20:40
  4. Na Słowację i z powrotem...?
    Przez krysp w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-08-2007, 18:55
  5. Z Bieszczad na Słowację
    Przez Wittmann w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2005, 08:58

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •