Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Plan pobytu, 9 dni-rozpisane trasy-prośba o przejrzenie.

  1. #1

    Na forum od
    07.2009
    Rodem z
    Gdańsk
    Postów
    6

    Domyślnie Plan pobytu, 9 dni-rozpisane trasy-prośba o przejrzenie.

    Witam forumowiczów :)

    Jako, że jest to jeden z moich pierwszy postów na forum witam serdecznie.

    W tym roku jadę po raz pierwszy w Bieszczady Do tej pory wędrowałem po Tatrach polskich, słowackich oraz po Słowackim Raju. Będzie to samotna wyprawa z plecakiem i namiotem. Odliczając dni potrzebne na dojazd i odjazd do/z Bieszczad mogę spędzić na szlaku 9 pełnych dni. Przed każdym wyjazdem lubię zapoznać się z mapą i zaplanować trasy dlatego zaplanowałem trasy (uwzględniają posty na forum ).

    Proszę Was o przejrzenie moich planów, czy są one realne, nierealne, ciekawe, nieciekawe, a może zaproponujecie jakąś modyfikację? :)
    dzień 6 przedstawiam w dwóch wariantach, w zależności od ochoty i siły

    dzień 1
    6:40h, czerwonym szlakiem: Ustrzyki Górne -> Tarnica -> Halicz -> Wołosate (na mapie jest jakieś pole namiotowe, mam nadzieję że aktualne)

    dzień 2
    8:10h, niebieski, zielony: Wołosate -> Tarnica -> Widełki -> schronisko Koliba

    dzień 3
    3:50h, zielony: Koliba -> Połonina Cyrańska -> Bacówka PTTK Pod Małą Rawką

    dzień 4
    3:30h, zielony, żółty, zielony: Bacówka PTTK Pod Małą Rawką -> Mała Rawka -> Wielka Rawka -> Mała Rawka -> Wetlina -> PKS do Ustrzyk Górnych

    dzień 5
    5:40h, czerwony: Ustrzyki Górne -> Brzegi Górne -> Schronisko PTTK Chatka Puchatka

    dzień 6a
    3:35h, czerwony: Schronisko PTTK Chatka Puchatka -> Połonina Wetlinka -> Smerek -> pole namiotowe Wideta

    dzień 6b
    7:20h, czerwony, niebieski, żółty: Schronisko PTTK Chatka Puchatka -> Połonina Wetlinka -> Smerek -> pole namiotowe Wideta -> Okrąglik -> przełęcz nad Roztokami -> Roztoki Górne

    dzień 7a
    5:05h, czerwony: pole namiotowe Wideta -> Okrąglik -> Cisna

    dzień 7b
    4:35h, żółty, niebieski, czerwony: Roztoki Górne -> Przełęcz nad Roztokami -> Okrąglik -> Cisna

    Chciałbym również dojśc i nocowac w studenckiej bazie namiotowej Łapienka lecz na mapię, którą posiadam (wyd. Compas) nie ma podanych do niej szlaków z czasami. Jeśli wiecie ile czasu potrzeba na dojście z Cisnej proszę o info :)

    Czy w Wetlinie i Smerku jest sklep, w którym można się zaopatrzyć w żywność? Może dziwne pytanie, ale to moje pierwsze Bieszczady: czy w Chatce Puchatka i Kolibie można coś zjeść? :)

    Mam 9 dni na chodzenie lecz na pewno jakiś dzień poświęcę na odpoczynek i relaks, nie planuję którego dnia, samo wyjdzie stąd też nie mam tras na 9 dni, najwyżej coś się "doplanuje" lub może Wy mi coś doradzicie :)

    Z góry dziękuję za pomoc!
    pozdrawiam

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Pomiędzy Andami a Bieszczadami
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: Plan pobytu, 9 dni-rozpisane trasy-prośba o przejrzenie.

    Wszyscy siedza cicho to ja tak niesmialo na temat pierwszego dnia:

    W Wolosatem jest pole namiotowe, ale drogie (15 zlociszy to chyba wychodzi). Warunki niespecjalne i dostep do toalety / lazienki po godzinie policyjnej ograniczony.
    Moze warto zaczac w Wolosatem (podjedz okazja z Ustrzykow, bo tuptac nie ma co) smignac od tylu (przez rozstrzepaniec i Halicz pod Tarnice, na Tarnice, szybka fota albo dwie, z Tarnicy i truchcikiem na Bukowe Berdo, Widelki, Koliba i spimy. A potem juz zgodnie z planem. I jestesmy...w trzecim dniu podrozy. Hmm, chyba mnie ponioslo. Ale opcja jest...

    PS: Da sie wykonac bez biegania. Zalezy jaka kondycja i o ktorej rozpoczynamy trase.

  3. #3
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Plan pobytu, 9 dni-rozpisane trasy-prośba o przejrzenie.

    Cytat Zamieszczone przez Lithandra Zobacz posta
    Koliba i spimy
    ... pod namiotem, bo schroniska nie ma.
    Czterech panów B.

  4. #4

    Na forum od
    07.2009
    Rodem z
    Gdańsk
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Plan pobytu, 9 dni-rozpisane trasy-prośba o przejrzenie.

    W końcu ktoś się odezwał, dziękuję :)
    Lithandra niezłego hardkora mi zapodajesz, szczególnie na pierwszy dzień Ale dzięki :)
    Co do Koliby to mam rozumie, że żywej duszy tam nie ma? Namiocik jak najbardziej, taki jest właśnie plan :)

  5. #5
    badurraf
    Guest

    Domyślnie Odp: Plan pobytu, 9 dni-rozpisane trasy-prośba o przejrzenie.

    Ciekawa trasa...planuję coś podobnego, ale dopiero we wrześniu, w sumie od siebie mogę jeszcze polecić wycieczkę w rejony Zatwarnicy i Krywego ( skoro i tak dość długo będziesz się kręcił w okolicach połonin i Smerka, to można żółtym pocisnąć dalej na północ ) , fany spacerek możesz też zrobić przez Dział ( Rawki - Wetlina ). Co do sklepu, to w Wetlinie mass ABC samoobsługowy, bardzo dobrze zaopatrzony...innych sklepów nie polecam szczególnie...hmm...za spożywczymi mają tyle wspólnego, że nierzadko w trakcie zakupów jest się świadkiem spożywania przez sklepikarza i trupę trunków wysoce wyskokowych )...w Chatce Puchatka z tego co pamiętam poza herbatą i bigosem w kubku za 10 zł za dużo nie pojesz, a i to danie odradzam...lepiej jednak coś samemu zrobić...pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie Odp: Plan pobytu, 9 dni-rozpisane trasy-prośba o przejrzenie.

    Cytat Zamieszczone przez badurraf Zobacz posta
    nierzadko w trakcie zakupów jest się świadkiem spożywania przez sklepikarza i trupę trunków wysoce wyskokowych
    No wiesz co ? Odradzasz mu ? Takie klimaty ? To świat, który odchodzi ! Niech zobaczy jak kiedyś w Bieszczadach było

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Pomiędzy Andami a Bieszczadami
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: Plan pobytu, 9 dni-rozpisane trasy-prośba o przejrzenie.

    Cytat Zamieszczone przez gummo Zobacz posta
    Lithandra niezłego hardkora mi zapodajesz, szczególnie na pierwszy dzień
    Cos Ty, Gummo - to tylko tak na rozgrzewke

    Ale spieszyc sie nie ma co, lepiej poogladac niz biegac. Zwlaszcza, ze masz dziewiec dni!

    Pozdrav

  8. #8

    Na forum od
    07.2009
    Rodem z
    Gdańsk
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Plan pobytu, 9 dni-rozpisane trasy-prośba o przejrzenie.

    Dziękuję za rady, jutro startuję :)

    PS
    A może jest ktoś kto jedzie jutro z trójmiasta?

  9. #9
    badurraf
    Guest

    Domyślnie Odp: Plan pobytu, 9 dni-rozpisane trasy-prośba o przejrzenie.

    Cytat Zamieszczone przez włóczykij Zobacz posta
    No wiesz co ? Odradzasz mu ? Takie klimaty ? To świat, który odchodzi ! Niech zobaczy jak kiedyś w Bieszczadach było

    W sumie masz rację...tam to jakoś nie drażni, jak u nas...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Prośba o weryfikacje trasy dla pierwszaka
    Przez Owocowa w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-09-2011, 21:37
  2. 5 dni w Bieszczadach - Plan pobytu
    Przez Bamu_ulea w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 13:15
  3. planowanie trasy - prośba o ocenę
    Przez klarytromycyna w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 20:24
  4. plan pobytu 7-o dniowego, sugestie, porady :)
    Przez malczik w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 20:02
  5. Prośba pomoc w opracowaniu trasy rowerowej na 10 dni
    Przez bielawski w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2004, 12:44

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •