Strona 24 z 24 PierwszyPierwszy ... 14 17 18 19 20 21 22 23 24
Pokaż wyniki od 231 do 233 z 233

Wątek: Rajd Bandery

  1. #231

    Domyślnie Odp: Rajd Bandery

    Chciałbym zwrócić uwagę osób (którym chce się to jeszcze czytać), na retorykę obu panów, w tym "delegata" ZUwP, który "wpada" tu na forum tylko po to, aby przedstawiać neo-banderowską wersję historii.

    Cytat Zamieszczone przez orest
    Rodzina Bandery poniosła hekatombę - o. Andrij był więziony, katowany i na koniec zamordowany przez NKWD
    No fakt, tylko, że większość osób aresztowanych przez NKWD nie wychowała wcześniej syna na faszystowskiego zbrodniarza, ale tych osób Cerkiew grekokatolicka beatyfikować nie myśli...(a może się mylę ?).
    Nadal nie widzę powodu do beatyfikacji Andrija Bandery - może za to, że wychował synów na faszystów ? - na tym polega cały absurd tej zamierzanej "beatyfikacji" (i z tego się naśmiewałem i będę naśmiewał) - no, ale ludzie, którym można wcisnąć bzdury o np. "ukraińskości" Lwowa, wyzwoleniu Wiednia przez Ivana III Sobieskiego ( na czele wojsk ukraińskich) przełkną każdą bzdurę w imię "patriotyzmu" - nie widząc, że cywilizowany świat tarza się ze śmiechu widząc taką błazenadę...
    Ale taka jest już specyfika mentalności (niektórych) osób w krajach IV (ukraiński faszyzm) świata.

    Cytat Zamieszczone przez orest
    dwaj bracia Stepana zginęli w KL Auschwitz (wiesz przecież w jakich okolicznościach, ale ja ich śmierci nie zaliczam do "zasług" Polaków - bezpośrednich sprawców zbrodni), sam Bandera był także więźniem KL. I w bajki włożyć pojawiające się na tym forum twierdzenia niektórych, że kawior żarł w Sachsenhausen chochlami, popijając Moët et Chandon z gwinta. A tym bardziej o jego wpływie na wydarzenia, skoro nie mógł nawet braci rodzonych uratować.
    Kto tu pisał o zajadaniu kawioru przez Banderę ? - chyba ci się coś przyśniło.
    Przypominam, że np. więźniowie obozów koncentracyjnych, oraz np. AK itp. organizacje likwidowały również kolaborantów narodowości polskiej, a takimi (tyle, że ukraińskimi) byli również bracia Stepana Bandery (OUN kolaborowała z nazistami, dopóki Niemców nie zirytowały jej działania "niepodległościowe") - to, że braci Stepana B. aresztowali Niemcy, nie zmienia faktu (zostali aresztowani z tego samego powodu co Stepan).

    Cytat Zamieszczone przez orest
    Natomiast z listów, które wydostawały się z obozu, nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy był świadom antypolskiej akcji na Wołyniu, jedno można stwierdzić na pewno - był w tym okreśie przeciwnikiem jakichkolwiek masowych wystąpień UPA/OUN, uważając bowiem ZSRR za największego wroga był zwolennikiem ogólnoukraińskiej "rewolucji narodowej" i przeciwnikiem lokalnych zamieszek.
    Kolejna bzdura - z listów Adolfa H. do Ewy Braun, również nie jesteśmy w stanie stwierdzić, że Adolf wiedział coś o np. Holocauście, oraz innych nazistowskich zbrodniach.

    Cytat Zamieszczone przez orest
    Jak jesteś takim miłośnikiem Monty Pythona, to zaserwuję Ci coś lepszego, związanego z tematem, jak najbardziej. Przyczyną kolejnych, niezbyt mądrych ataków ks. I. (i Twojego naśmiewania także) była relacja Tatiany Serwetnyk w piątkowej Rzeczpospolitej. Między innymi znalazła się tam opinia anonimowego duchownego UPC Moskiewskiego Patriarchatu. Ówże duchowny niezwykle zgrabnie podsumował - "To ojciec Bandery był duchownym? Nie wiedziałem. Proces beatyfikacji unity nic nas nie obchodzi. Unici są dla nas obcy. Nazywamy ich "religijnymi poplecznikami polskich okupantów".
    Ile by Polacy dali w 1939 r. aby mieć takiego "okupanta", jakim II RP była dla Rusinów...
    Ukraińcy obecnie okupują min. Krym - jakoś watażka Juszczenko, oraz "Swoboda" nie chcą nadać niepodległości tym ziemiom.

    Cytat Zamieszczone przez orest
    To ku przestrodze ks. Isakowiczowi, Tobie, i innym rusofilom. A i ulubieniec ks. Isakowicza - Janukowycz ma ciekawe poglądy
    To ma być groźba, czy pouczenie ?
    Ks. Isakowicz-Zaleski rusofilem ? - a to ci dopiero ciekawostka, nie wiem jak on, ale ja lubię XIX wieczną literaturę rosyjską (rusofil pełną gębą).
    A tak na poważnie, to po kampanii wrześniowej, w (której brał udział mój dziadek), oraz niewoli sowieckiej do której trafił (i szczęśliwie uciekł jeszcze w 1939 r.), nazywanie mnie rusofilem to po prostu szczyt absurdu (no, ale o tym nie wiedziałeś).
    PS.
    Cytat Zamieszczone przez Michał
    Może tak jeszcze przy okazji sięgniesz po dziadka i pradziadka i po linii żeńskiej?
    I przy okazji "udowodnisz", że tak jakoś głupio wyszło, ale korzenie polskie?
    I ten katolicki - czyli jaki-nijaki - ogląd świata.
    Po pierwsze - zdaje się, że w ogóle nie zrozumiałeś o co chodzi.
    Po drugie, to nie jestem katolikiem, także tego typu wstawki nastawione na obrażanie ludzi innych wyznań, to możesz sobie wsadzić w swoją sfrustrowaną D... (widzę, że nie wyszedłeś z "formy" i nadal trzymasz karczemno-czereśniacki "poziom").
    Głupota, czy bandytyzm nie mają narodowości ani konkretnego wyznania, a cytat który podałem, odnosił się do konkretnego wydarzenia, oraz "beatyfikatorów" a nie całego narodu (tłumaczę, bo chyba nie "załapałeś").

    Temat do zamknięcia - inaczej nadal będę polemizował , bo choć nie mam na to specjalnej ochoty, to uważam to niejako za swój "obowiązek" (mój stosunek do prób "wybielania" UPA itp.).

    Pozdrawiam

  2. #232
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2009
    Postów
    119

    Domyślnie Odp: Rajd Bandery

    Cytat Zamieszczone przez Szczepan Ł. Zobacz posta
    Chciałbym zwrócić uwagę osób (którym chce się to jeszcze czytać), na retorykę obu panów, w tym "delegata" ZUwP, który "wpada" tu na forum tylko po to, aby przedstawiać neo-banderowską wersję historii.
    No jakoś nie widzę setek (czy nawet dziesiątków) Twoich postów w innych tematach - bieszczadzkiej przyrody, turystyki czy ogólnie - historii regionu.
    Chlapiesz prymitywną endecką propagandą wyłącznie w paru "nośnych" wątkach.

    Cytat Zamieszczone przez Szczepan Ł. Zobacz posta
    A tak na poważnie, to po kampanii wrześniowej, w (której brał udział mój dziadek), oraz niewoli sowieckiej do której trafił (i szczęśliwie uciekł jeszcze w 1939 r.), nazywanie mnie rusofilem to po prostu szczyt absurdu (no, ale o tym nie wiedziałeś).
    A co mnie, za przeproszeniem, Twój dziadek obchodzi? W tym momencie nie wykraczasz umysłowo ponad "dziadka w Wehrmachcie". Ani Twoje kresowe korzenie, ani inne rodzinne dzieje i koneksje nie wpływają na mój osąd tego, co tu wypisujesz. Z Twoich szowinistycznych, endeckich poglądów wnioskuję, że jesteś także rusofilem, zgodnie z linią partii. Albo to sobie uświadamiasz, albo nie, natomiast rusofilstwa ks. Isakowicza udowadniać nie muszę, wystarczy na bloga zajrzeć. Na pewno znasz pojęcie "pożyteczny idiota"?

    Cytat Zamieszczone przez Szczepan Ł. Zobacz posta
    Temat do zamknięcia - inaczej nadal będę polemizował , bo choć nie mam na to specjalnej ochoty, to uważam to niejako za swój "obowiązek" (mój stosunek do prób "wybielania" UPA itp.).
    Ależ masz, masz, nie wciskaj kitu Jakoś w tym wątku spokój był, do czasu, aż zapragnąłeś zaznaczyć swoją obecność, i to nie w przygasłej polemice, ale komentując nowe "rewelacje". Nawet na nijaki w sumie post Włóczykija nikt nie raczył odpowiedzieć, aż Ty wkroczyłeś ze swoimi "mądrościami". Masz jakiś "obowiązek" - znaczy jakąś "misję" do spełnienia, walkę z całym ukraińskim faszyzmem tego świata , jak taki jeden, którego xyvki nie wspomnę?

    A o zamknięciu wątku to raczej ktoś inny władny jest zadecydować, jakoś nie widzę w Twoim profilu funkcji "Administrator" lub "Moderator".

    Pozdrawiam.
    Ой, що в полі за димове? Чи то вірли крильми б'ються?

  3. #233
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2009
    Postów
    119

    Domyślnie Odp: Rajd Bandery

    Cytat Zamieszczone przez Szczepan Ł. Zobacz posta
    Przypominam, że np. więźniowie obozów koncentracyjnych, oraz np. AK itp. organizacje likwidowały również kolaborantów narodowości polskiej, a takimi (tyle, że ukraińskimi) byli również bracia Stepana Bandery (OUN kolaborowała z nazistami, dopóki Niemców nie zirytowały jej działania "niepodległościowe") - to, że braci Stepana B. aresztowali Niemcy, nie zmienia faktu (zostali aresztowani z tego samego powodu co Stepan).
    Nic mi nie wiadomo, aby obozowi kapo Kral i Podkulski, działali na rozkaz AK itp organizacji, czy też w ramach likwidacji "kolaborantów":

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Wasyl_Bandera

    Jak coś wiesz, czego ja nie wiem, to proszę o szczegóły.
    Ostatnio edytowane przez orest ; 20-09-2009 o 17:29 Powód: pobudki
    Ой, що в полі за димове? Чи то вірли крильми б'ються?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rajd Trzech Baców
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 20:20
  2. Majowy rajd konny
    Przez Stajnia Dołżyca w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 11:27
  3. Rajd SKPB Warszawa
    Przez dziabka1 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-04-2008, 11:57
  4. Rajd papieski
    Przez Henek w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-04-2007, 21:09
  5. Rajd konny
    Przez Krzysztof w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2005, 22:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •