Strona 8 z 24 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 18 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 233

Wątek: Rajd Bandery

  1. #71

  2. #72
    tira-rira
    Guest

    Domyślnie Odp: Rajd Bandery

    Kilka fotek z protestu w Medyce:

    http://forum.przemysl24.pl/showpost....6&postcount=60

    Odmowa zgody wjazdu do Polski:
    http://wiadomosci.onet.pl/2022378,11,item.html

  3. #73
    Bieszczadnik Awatar Viwaldi68
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    podkarpacie
    Postów
    434

    Domyślnie Odp: Rajd Bandery

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    No i nie wjechali.
    I bardzo dobrze!. Kropka.

  4. #74
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Rajd Bandery

    Cytat Zamieszczone przez Viwaldi68 Zobacz posta
    I bardzo dobrze!. Kropka.
    Lepiej póżno niż wcale, ktoś się zreflektował w ostatniej chwili ,że wcześniej popełnił błąd.
    Wygląda ,że decydenci nie znają historii, to żle świadczy.
    KROPKA
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  5. #75
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Rajd Bandery

    Szacun vivaldi że byłeś tam. Sporo osób, w tym ja ograniczam się tylko do pisaniany W tym przypadku trzeba być aktywnym bo inaczej prawda nie wyjdzie na jaw i utonie w intensywnej propagandzie banderowskiej.

  6. #76

    Domyślnie Odp: Rajd Bandery

    Zastanówmy się, co by się stało, gdyby obecnie "banderowska" Ukraina weszła do UE, oraz "strefy Schengen"... - nie było by wiz, a neo-banderowcy mogli by sobie wjeżdżać i demonstrować, kiedy by im się to spodobało.
    W przypadku braku kontroli granicznej, kto zabroni kilkudziesięciu osiłkom na przemarsz z flagami OUN-UPA np. przez centrum Przemyśla (gdzie stacjonuje polsko-ukraiński batalion POLUKRBAT ) czy Sanoka ?...
    Może przesadzam (mam nadzieję), ale takie wydarzenia jak "Rajd im. Stepana Bandery", albo to co się dzieje we Lwowie - jakoś nie napawa mnie optymizmem.

  7. #77
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Rajd Bandery

    No i bardzo dobrze się stało - sprawę załatwiono na ścieżce postępowania administracyjnego. Ale legalnie i w sposób przekonujący.
    Teraz ukraiński organizator złoży wniosek do MSWiA o ponowne rozpatrzenie sprawy, organ podtrzyma swoją decyzję, następnie Ukraińcy zaskarżą ją do WSA w Warszawie. A WSA skargę oddali.
    Nie widząc "kwitów" w tej sprawie, opierając się tylko na doniesieniach "medialnych", nie jestem do końca pewny, czy tak to będzie przebiegało. Ale chyba mniej więcej właśnie tak.

    Gdzieś czytałem (w tej chwili nie pamiętam gdzie, może nawet tu, na Forum ), że dwaj bracia Stepana Bandery, którzy rzeczywiście zginęli w Oświęcimiu, zostali tam zamordowani przez polskich współwięźniów obozu.

    PS
    Przy okazji, a jakże, pojawił się na Forum wątek niemiecki, a konkretnie hitlerowski.
    Jedna z osób napisała (cyt.):
    "Zaś niemiecka ludność cywilna sama sobie wybrała swój los głosując na hitlerowców a potem dając się poprowadzić na rzeź."

    To bardzo infantylne uproszczenie.
    Tak to by można ew.uznać, gdyby niemieccy wyborcy (w swojej masie) znali w 1933 r. zamierzenia Hitlera. Ale tego to nawet sam Hitler wówczas nie znał. Jak pisał zmarły niedawno prof. Paweł Wieczorkiewicz, historyczne wydarzenia zapoczątkowane 1.09.1939 r. mogłyby mieć zupełnie inny przebieg.
    Autor owej niefortunnej wypowiedzi pomija też fakt, że przecież na NSDAP w ostatnich wolnych wyborach w Republice Weimarskiej oddało głos chyba tylko ok. 1/3 głosujących (czyli 2/3 głosujących bynajmniej nie chciało władzy Hitlera), a poza tym był też jakiś (pewnie całkiem spory) procent osób, które w ogóle nie wzięły udziału w wyborach.
    Ostatnio edytowane przez Stały Bywalec ; 07-08-2009 o 21:43
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  8. #78
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    653

    Domyślnie Odp: Rajd Bandery

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    Autor owej niefortunnej wypowiedzi pomija też fakt, że przecież na NSDAP w ostatnich wolnych wyborach w Republice Weimarskiej oddało głos chyba tylko ok. 1/3 głosujących (czyli 2/3 głosujących bynajmniej nie chciało władzy Hitlera), a poza tym był też jakiś (pewnie całkiem spory) procent osób, które w ogóle nie wzięły udziału w wyborach.
    NSDAP zdobyła 37% głosów, czyli trochę więcej niż 1/3. Co do frekwencji na wyborach w Niemczech w tym okresie, to była bardzo wysoka (np. w parlamentarnych w lipcu 1932 r. - 84%). To tak gwoli uzupełnienia

  9. #79
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Rajd Bandery

    Cytat Zamieszczone przez Leuthen Zobacz posta
    NSDAP zdobyła 37% głosów, czyli trochę więcej niż 1/3. Co do frekwencji na wyborach w Niemczech w tym okresie, to była bardzo wysoka (np. w parlamentarnych w lipcu 1932 r. - 84%). To tak gwoli uzupełnienia
    Ew. pomyliłem się o 3,7 %, ale pogląd swój podtrzymuję w całości.
    A tak przy okazji - mógłbyś sprawdzić te wyniki liczbowe jeszcze raz ? Bo ja pisałem o tych ostatnich wolnych wyborach w Republice Weimarskiej, a w nich NSDAP już straciła sporo głosów w porównaniu z wyborami przedostatnimi. A te wybory, o których Ty piszesz, to chyba jednak nie były jeszcze te ostatnie.

    Wprawdzie odeszliśmy od głównego tematu, ale i on sam się poniekąd zdezaktualizował.
    Bardzo dobrze się stało, że się tak właśnie stało. Obecne zamieszanie to małe miki w porównaniu z aferą, jaka wybuchłaby, gdyby tę ukraińską młodzież pobito lub zelżono, zniszczono rowery, itp. Strach także pomyśleć o jej ew. następstwach.
    Ostatnio edytowane przez Stały Bywalec ; 07-08-2009 o 22:44
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  10. #80
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2009
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Rajd Bandery

    Nie wpuścili - najlepsze rozwiązanie. Nie doszło do prawie pewnej bijatyki na szlaku. A później polscy turyści i Polacy na Ukrainie mieli by gehennę odwetu.

    1. Jak się zorientowałem - cała ta prowokacja została zorganizowana przez Swobodę i Kongres Ukr. nacjonalistów, czyli jak przewidywałem, dokładnie wg sowieckiego wzoru napuszczono młodzieżówkę partyjną by przeprowadzić akcję.

    2. Jeśli cała sprawa ma dla dzieciaków wymiar finansowy, bo ich nie stać na taki rajd, to przecież możemy sami zorganizować zrzutkę i do nich dotrzeć, żeby zobaczyli Polskę w innym rajdzie, z jednym warunkiem - wykładu o rzeczywistych dokonaniach Bandery i banderowców.


    3. Przy okazji - kultu Bandery na Ukrainie nikt nie zatrzyma, bo on formalnie siedział internowany w czasie masakr, a jest twórcą niezależnego rządu ukraińskiego. Co prawda ten cały rząd to była prowokacja obliczona na wywołanie hucpy i prywatnego wielkiego ego tego cymbała, ale wszedł do historii Ukrainy. Po to przecież to zrobił, to był gigantyczny egocentryk.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rajd Trzech Baców
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 20:20
  2. Majowy rajd konny
    Przez Stajnia Dołżyca w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 11:27
  3. Rajd SKPB Warszawa
    Przez dziabka1 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-04-2008, 11:57
  4. Rajd papieski
    Przez Henek w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-04-2007, 21:09
  5. Rajd konny
    Przez Krzysztof w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2005, 22:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •