Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: planowanie trasy - prośba o ocenę

  1. #1
    klarytromycyna
    Guest

    Domyślnie planowanie trasy - prośba o ocenę

    Witam wszystkich :)

    Planujemy z chłopakiem po raz drugi wybrać się w Bieszczady 10-22 sierpnia i jako że pierwsza wyprawa do najbardziej udanych nie należała (kiepska organizacja, nieco marudne towarzystwo i pogoda nie taka jaką by się chciało ale na to już się wpływu nie ma) tym razem chcielibyśmy się lepiej przygotować. Oczywiście łatwo jest wędrować palcem po mapie, więc byłabym bardzo wdzięczna za komentarz do naszych planów.
    Wiadomo, że wszystkiego przewidzieć i zaplanować nie można, więc część tras trzeba będzie zweryfikować ale wersja idealna (tj. z piękną pogodą i świetnie sprawującymi się nóżkami) jest taka:

    1 dzień:
    Samochodem z Wrocławia do Bukowca (podobno ok7-8h) więc na miejscu gdzieś na 13-14 i tylko krótki wypad na Korbanię 1 1/2h w jedną i 45min w drugą stronę.

    2 dzień
    : Bukowiec - Terka - Szczycisko tu zejście z zielonego szlaku na rowerowy i powrót przez Sine Wiry do Bukowca, ewentualnie wersja dłuższa przez Krysową - Jaworzec, ale nie wiem czy to nie za długo.

    3 dzień
    : Samochodem do Komańczy - Duszatyn - Chryszczata - Przełęcz Żebrak - Mików - Komańcza

    4 dzień
    : Samochodem do Cisnej - Hon - Wołosań - odbicie w czarny szlak do Jabłonek - Łopiennik - Dołżyca - Cisna
    Tu na forum widziałam tą trasę rozbitą na dwa dni i trochę mnie to zmartwiło...

    5 dzień
    : Cisna - Jasło - Okrąglik - Roztoki Górne - żółtym do Cisnej

    6 dzień
    : Samochodem z Cisnej do Wetliny, tu zostawić samochód i znaleźć sobie nocleg na przyszłość i ruszyć żółtym szlakiem do Zatwarnicy - Krywe - nocleg w Zatwarnicy

    7 dzień
    : Zatwarnica - Przysłup - kawałek Caryńskiej - Brzegi Górne - stopem/busem do Wetliny

    8 dzień
    : Wetlina - czerwonym na Smerek - Połonina Wetlińska - Chatka Puchatka - Przełęcz Wyżnia - Wetlina

    9 dzień
    : Wetlina - Dział - Rawki - Kremenaros - Rabia Skała - Jaworzec - Wetlina (12 1/4h wg mapy)

    10 dzień
    : Samochodem do Ustrzyk - Caryńska - Przysłup - Magura Stuposiańska - Bukowe Berdo - Tarnica - Ustrzyki

    11 dzień
    : Ustrzyki - Wrocław

    Z Wetliny chciałabym jeszcze zrobić jednodniowy wypad do Lwowa, jeśli to możliwe.
    Tak patrzę na ten plan i się troszkę obawiam że się zagalopowałam...
    Jak myślicie?

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: planowanie trasy - prośba o ocenę

    Co do dnia 3, to pomimo stojących zakazów ludziska jeżdżą autami do samego Duszatyna.

    Dzień 9 - niektóre mapy podają 10 godzin, ale jeśli dodać postoje, wziąć pod uwagę obciążenie i tempo marszu...wszak nie ma co się spieszyć

    Dzień 10 - ponownie idziesz na Caryńską i Przysłup Caryński, może skróć trasę i rusz od Widełek na Bukowe Berdo?

    Galop? To zależy od kondycji, obciążenia, pogody...tak jak to Twoje "założenia" przyjmują

  3. #3
    klarytromycyna
    Guest

    Domyślnie Odp: planowanie trasy - prośba o ocenę

    Racja, dzień 10 zrobimy tak jak sugerujesz :)
    A co z trasą przez sine wiry? Dłuższą da radę?

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar sarmata
    Na forum od
    03.2008
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: planowanie trasy - prośba o ocenę

    Radził bym nie ryzykować, lepiej dłużej pomoczyć nogi na Sinych Wirach.
    "I znów na Grenlandię wzięliśmy kurs a za nami kochany dom..."

  5. #5
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: planowanie trasy - prośba o ocenę

    No to powiem że nie są to trasy dla przeciętniaków. Zwłaszcza dzień drugi z opcją przez Jaworzec i dzień dziesiąty w pierwotnej wersji. Czwórka i dziewiątka też niezła jest. Zwłaszcza 9 w upalny dzień! Muszisz wziąść sporo wody bo na granicznym krucho o nią. Na przełęczy pod Czerteżem możesz uzupełnić jej zapas tuż przy szlaku po słowackiej stronie. Piszą że trzeba przegotować ale ja piłem ją niejednokrotnie surową i żyję... Choć niektórzy mówią ze ja to dziwny jakiś jestem...

    pozdrawiam

  6. #6
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: planowanie trasy - prośba o ocenę

    No to powiem że nie są to trasy dla przeciętniaków. Zwłaszcza dzień drugi z opcją przez Jaworzec i dzień dziesiąty w pierwotnej wersji. Czwórka i dziewiątka też niezła jest. Zwłaszcza 9 w upalny dzień! Muszisz wziąść sporo wody bo na granicznym krucho o nią. Na przełęczy pod Czerteżem możesz uzupełnić jej zapas tuż przy szlaku po słowackiej stronie. Piszą że trzeba przegotować ale ja piłem ją niejednokrotnie surową i żyję... Choć niektórzy mówią ze ja to dziwny jakiś jestem...

    pozdrawiam

  7. #7
    klarytromycyna
    Guest

    Domyślnie Odp: planowanie trasy - prośba o ocenę

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
    Co do pogody to raczej się upałów nie możemy spodziewać - wg pogodynka.pl raczej chmury i przelotne deszcze, w piątek 14.08 ma mocno padać nad Wetlińską. Chociaż Bieszczady są przecież nieprzewidywalne :)
    pozdrawiam!

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar żubr
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    ustrzyki dolne
    Postów
    224

    Domyślnie Odp: planowanie trasy - prośba o ocenę

    Cytat Zamieszczone przez sarmata Zobacz posta
    Radził bym nie ryzykować, lepiej dłużej pomoczyć nogi na Sinych Wirach.
    Lepiej ich tam nie moczyć po tak długich wędrówka
    http://www.wrota-bieszczadow.pl/galeria/żubr - tam można powędrować...
    __________________________________________

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar sarmata
    Na forum od
    03.2008
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: planowanie trasy - prośba o ocenę

    W sumie racja... lepiej by brzmiało gdybym napisał:
    Lepiej poskakać nago z kamyczka na kamień na Sinych Wirach.
    "I znów na Grenlandię wzięliśmy kurs a za nami kochany dom..."

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Prośba o pomoc przy ułożeniu trasy !!
    Przez Przemas87 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 22:05
  2. Prośba o pomoc przy układaniu trasy
    Przez Pietrrrek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 20:01
  3. Prośba o weryfikacje trasy dla pierwszaka
    Przez Owocowa w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-09-2011, 21:37
  4. Wstępne planowanie trasy [UG - Rawki - Wetlina - UG]
    Przez medusa w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-01-2008, 21:05
  5. Prośba pomoc w opracowaniu trasy rowerowej na 10 dni
    Przez bielawski w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2004, 12:44

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •