Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: 6 dni w bieszczadach - co spakować ?

  1. #11

    Domyślnie Odp: 6 dni w bieszczadach - co spakować ?

    Cytat Zamieszczone przez Leuthen Zobacz posta
    .

    W (lub przytroczone do) plecaku:...
    Ale żeś się rozpędził.
    Nie wierzę, że to zmieściło się do 20l. plecaka.
    Toż jak ekwipunek na wyprawę w Himalaje. Bez tragarzy się nie obędzie
    Wiele rzeczy się dubluje (np. po co 3 noże-wystarczy jeden duży), a wiele jest nie potrzebnych moim zdanie, tzn. pewnie jak są to fajnie, ale można się bez nich obyć.
    Ja raczej przy pakowaniu plecaka skupiam się na tym, żeby był jak najlżejszy. Jeżeli idziesz z kimś to pasta, mydło wystarczy jedno na 2 lub 3 osoby. W koszulce można spokojnie chodzić przez 2 dni przy największych upałach, to samo z bielizną. Lepiej się dokładnie umyć w strumieniu co wieczór i mieć lżejszy plecak.
    Leuthen bez urazy.
    Pozdrawiam i zapraszam na wyprawę zimową czerwonym szlakiem. Porównamy wyposażenie naszych plecaków.

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    656

    Domyślnie Odp: 6 dni w bieszczadach - co spakować ?

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    szkoda, że nie miałeś kabury, mógłbyś w niej trzymać gps albo komórę
    Dobry pomysł, postaram się uwzględnić podczas przyszłorocznej wyprawy

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    656

    Domyślnie Odp: 6 dni w bieszczadach - co spakować ?

    Cytat Zamieszczone przez PiotrB Zobacz posta
    Ale żeś się rozpędził.
    Nie wierzę, że to zmieściło się do 20l. plecaka.
    Toż jak ekwipunek na wyprawę w Himalaje. Bez tragarzy się nie obędzie
    25-l Jak to mawiają Anglicy - "Belive it or not". Możesz napisać do mojej dziewczyny - potwierdzi Ona miała mniejszy plecak i mniej rzeczy Mogę wysłać na maila zdjęcia
    Oczywiście, że część z tego, co zabrałem, możnaby spokojnie zostawić w szafie/szafce/szufladzie czy ogólnie - w domu, ale ja już taki jestem, że "na wszelki wypadek" biorę więcej. Przykład - 3 noże. Dzięki scyzorykowi (a konkretnie korkociągowi) otworzyłem w Wysowej (BN) wino, a inaczej musiałbym robić to starym sposobem panów spod sklepu wpychających korek do środka, co popsułoby romantyczny nastrój wieczoru
    Póki co zimą chodzę tylko po Sudetach, ale może się skuszę na ten czerwony - zależy od tego, czy będę miał czas. Pozdrawiam i nie chowam urazy

  4. #14

    Domyślnie Odp: 6 dni w bieszczadach - co spakować ?

    Cytat Zamieszczone przez Leuthen Zobacz posta
    inaczej musiałbym robić to starym sposobem panów spod sklepu wpychających korek do środka
    Za moich czasów odbijało się korek waląc pięścią w dno butelki. Można też odgryźć szyjkę, ale osobiście tej metody nie stosowałem.

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Pomiędzy Andami a Bieszczadami
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: 6 dni w bieszczadach - co spakować ?

    mozna tez kupic wino w kartoniku
    I nie wazy tak duzo!

  6. #16
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: 6 dni w bieszczadach - co spakować ?

    mozna tez sprobowac chodzic i pukac po domach- "przepraszam bardzo, otworzy mi pan/pani wino??" kiedys w beskidzie niskim juz u 3 drzwi sie udalo :) ale odpowiedz padla spodziewana "tak, ale jesli i ja sie bede mogl napic". Wiec tym sposobem oprocz wina mielismy suche i cieple miejsce na impreze :D (lalo wtedy niemilosiernie). pozdrowienia dla ekipy z czystogarbu! :)
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    656

    Domyślnie Odp: 6 dni w bieszczadach - co spakować ?

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    mozna tez sprobowac chodzic i pukac po domach- "przepraszam bardzo, otworzy mi pan/pani wino??" kiedys w beskidzie niskim juz u 3 drzwi sie udalo :) ale odpowiedz padla spodziewana "tak, ale jesli i ja sie bede mogl napic". Wiec tym sposobem oprocz wina mielismy suche i cieple miejsce na impreze :D (lalo wtedy niemilosiernie). pozdrowienia dla ekipy z czystogarbu! :)
    Dobrze, ale ja wziąłem scyzoryk z korkociągiem i nie było problemów z otwieraniem Mieliśmy nawet (w Wysowej w "Gródku") ładne kieliszki

    Natomiast nieodparcie nasuwa mi się przy okazji tej winnej dyskusji historia z Beskidu Niskiego sprzed jakichś 5-6 lat. Pojechałem sobie rowerem górskim z Gorlic na wycieczkę po cmentarzach wojennych z I wojny światowej w stronę Jasła. W Cieklinie zostałem poproszony przez robotników budujących właśnie dom o zakupienie im wina "Bieszczady", z którą to marką zetknąłem się wówczas pierwszy raz Powiedziałem, że nie ma sprawy, a oni wręczyli mi "piątaka". Trochę się zdziwiłem, że tak mało, ale oni zapewniali mnie, że starczy. Pojechałem, kupiłem w najbliższym sklepie ów boski napój, wypiłem na miejscu "za fatygę" orenżadę z butelki (był straszny upał) i jeszcze dostałem resztę Zawiozłem wino spragnionym robotnikom i wszyscy byli zadowoleni

  8. #18
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: 6 dni w bieszczadach - co spakować ?

    Cytat Zamieszczone przez Leuthen Zobacz posta
    Dobrze, ale ja wziąłem scyzoryk z korkociągiem i nie było problemów z otwieraniem Mieliśmy nawet (w Wysowej w "Gródku") ładne kieliszki

    Natomiast nieodparcie nasuwa mi się przy okazji tej winnej dyskusji historia z Beskidu Niskiego sprzed jakichś 5-6 lat. Pojechałem sobie rowerem górskim z Gorlic na wycieczkę po cmentarzach wojennych z I wojny światowej w stronę Jasła. W Cieklinie zostałem poproszony przez robotników budujących właśnie dom o zakupienie im wina "Bieszczady", z którą to marką zetknąłem się wówczas pierwszy raz Powiedziałem, że nie ma sprawy, a oni wręczyli mi "piątaka". Trochę się zdziwiłem, że tak mało, ale oni zapewniali mnie, że starczy. Pojechałem, kupiłem w najbliższym sklepie ów boski napój, wypiłem na miejscu "za fatygę" orenżadę z butelki (był straszny upał) i jeszcze dostałem resztę Zawiozłem wino spragnionym robotnikom i wszyscy byli zadowoleni
    nie mow ze cie nie poczestowali??
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    656

    Domyślnie Odp: 6 dni w bieszczadach - co spakować ?

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    nie mow ze cie nie poczestowali??
    No więc nie zaproponowali, ale nawet gdyby to zrobili, to i tak bym odmówił, bo jechałem rowerem

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Do-misiek
    Na forum od
    07.2007
    Postów
    87

    Domyślnie Odp: 6 dni w bieszczadach - co spakować ?

    Leuthen, po co Ci było tyle ubrań? Widzę, że lubisz sobie ponosić.
    Nie sądzę, że tyle rzeczy można spakować do 25l - z takim plecakiem to zapylam do szkoły i czasem mi miejsca brakuje. Jaki masz plecak? (tak z ciekawości rozchodzi mi się o markę i model, bo często litraż litrażowi nierówny).

    No i mi bardziej opcja wrzucenia wszystkiego do plecaka niż troczenia czegokolwiek. Wyjątkiem jest karimat zapakowany w pokrowiec.
    Siłę słonia
    Płodność byka
    Da Ci tylko...
    TURYSTYKA!!!


    www.picasaweb.google.com/domikoc
    www.picasaweb.google.com/derkaterdreadlock

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 4 dni w Bieszczadach
    Przez kamillo91 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 22:35
  2. 10 dni w Bieszczadach, sierpień
    Przez kasienka9927 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 12:08
  3. 14 dni pieszo po Bieszczadach
    Przez D.I.A.Z w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-04-2010, 21:07
  4. 5 dni z buta po Bieszczadach
    Przez Valdemarra w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-05-2008, 01:02
  5. 4-5 dni w Bieszczadach
    Przez Olucha w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 22:41

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •