Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Rafał Dominik, Bieszczadzkie opowieści z Siekierezady

  1. #21
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Rafał Dominik, Bieszczadzkie opowieści z Siekierezady

    Zamieszczone przez Bertranda opowiadanie jest tylko fragmentem całego zbioru i albo się ten wycinek komuś spodoba, albo i nie (dla mnie jest to jedno z dwóch najsłabszych). W każdym razie ja bym po przeczytaniu takiego wycinka nie oceniał całości, gdyż jej nie znając pewnie zrezygnowałbym z zakupu książki. Na szczęście zaryzykowałem, kupiłem i nie żałuję . Co do wulgaryzmów to w książce jeszcze kilka się znajdzie - cóż nie wszyscy mieszkańcy Cisnej wrażliwymi poetami są . Jeden woli piwo, drugi wino ale zdarzają się tacy co lubią oba trunki - tylko który lepszy? I dlaczego samogon?
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  2. #22
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Rafał Dominik, Bieszczadzkie opowieści z Siekierezady

    Mavo... aż Ty podjudzaczu, przeca wiesz, żem już z wieży strażniczej zszedł!
    A tak przy temacie... stronkę Siekierezady czytam (czytałem wcześniej niż Forum) sukcesywnie. I jeszcze jedno... stronka www i książka to nie Forum z Regulaminem.
    Odnośnie samych opowiadań... hmmm.... dziś komuś z Forum osobiście swoje przemyślenia napisałem i styknie.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Rafał Dominik, Bieszczadzkie opowieści z Siekierezady

    Pamiętam film "Leaving Las Vegas" (Zostawić Las Vegas) to hollywoodzka opowieść o alkoholiku który postanowił się zapić na śmierć, tylko że to taki alkoholik w zawsze wyprasowanej koszuli który nigdy nie nie był brudny, obrzygany (znaczy nigdy torsji nie miał) czy olany (znaczy nie miewał problemów z fizjologią) itp.
    Postacie Rafała Dominika są do bólu prawdziwe, więc i język jakim się posługują daleki od kulturalnej polszczyzny jest. Pomimo że bohaterowie to najczęściej degeneraci, alkoholicy (osoby często określane jako margines) autor pokazuje ich świat z całym i jego pięknem.
    Właśnie kończę Bieszczadzkie opowieści Siekierezady 2” Libra 2010 autor Rafał Dominik .
    Na początku kilka historii o najbardziej znanych bywalcach Siekiery pisane wierszem w klimacie westernowym, później aktualne opowiadania, niektóre wydarzenia z wiosny 2010 roku.
    Delira I przyprawiła mnie o atak śmiechu, podobnie jak kilka innych, a czy śmiać się czy płakać wybór tradycyjnie należy do czytającego.
    Dla mnie są to opowiadanie prawdziwe do bólu, lecz opowiedziane tak ze niekiedy wywołują :) .

  4. #24
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Rafał Dominik, Bieszczadzkie opowieści z Siekierezady

    Cytat Zamieszczone przez rafal Zobacz posta
    Pamiętam film "Leaving Las Vegas" (Zostawić Las Vegas) to hollywoodzka opowieść o alkoholiku który postanowił się zapić na śmierć, tylko że to taki alkoholik w zawsze wyprasowanej koszuli który nigdy nie nie był brudny, obrzygany (znaczy nigdy torsji nie miał) czy olany (znaczy nie miewał problemów z fizjologią) itp.
    Alkoholizm nie jedną ma postać. Znany pisarz bajek Andersen był alkoholikiem tak skrytym, że wyszło to na jaw po jego śmierci, po lekturze jego pamiętników. Pił tylko w samotności. Współcześnie alkoholizm dotyka również ludzi z tzw. świecznika, nie koniecznie ich wizerunek jest równy naszym znajomym spod budki w Cisnej. Co nie znaczy, że choroba alkoholowa w białym kołnierzyku jest inna od tej w gumofilcach. Jedno nieszczęście.
    Pozdrawiam
    Długi

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Siekierezada

    Czytaliście może te opowieści na stronie siekierezady? Osobiście skrzywiłem się po przeczytaniu losowych paru. Co o tym myślicie?
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar Gandalf
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Gród Kraka
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Siekierezada

    Wbrew wulgaryzmom niektóre zupełnie mądre są - z ostatnich to Ładna piosenka jest dobra, choć na pewno nie jest to literatura dla wszystkich

  7. #27
    Zbanowany
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Z pięknej krainy (Regulamin,pkt 11)
    Postów
    145

    Domyślnie Odp: Rafał Dominik, Bieszczadzkie opowieści z Siekierezady

    lektura w sam raz do winka z kija

  8. #28

    Domyślnie Odp: Rafał Dominik, Bieszczadzkie opowieści z Siekierezady

    Ostatnio nakładem własnym autora ukazały się opowiadania o samochodach będących w posiadaniu autora. Samochody można oglądać z tyłu Siekerezady.

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar mortifer
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Ponidzie/ Góry Świętokrzyskie
    Postów
    31

    Domyślnie Odp: Rafał Dominik, Bieszczadzkie opowieści z Siekierezady

    Opowieści ... hmmm mój 7 letni syn który w tym roku trzeci raz nawiedził Bieszczady co jakiś czas wyciąga to dzieło i prosi o powtórki... najlepiej o "Polonezie i kosmosie i o zającu co im wskoczył na maskę"... powoli staram się go zainteresować czymś bardziej do wieku odpowiednim bo zaczyna za dużo rozumieć :) A książki można tylko polecić, jak dla mnie lektura obowiązkowa, w październiku znów czas na piwo w siekierze...

  10. #30
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Rafał Dominik, Bieszczadzkie opowieści z Siekierezady

    źródło: https://twitter.com/JohnQsibab/status/621962649098518528/photo/1

    W składzie kolejny tom opowiadań ...

    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczadzkie cztery pory roku. Zapiski z Siekierezady.
    Przez michalN w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 22:11
  2. Opowieści z niższych sfer
    Przez diabel-1410 w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 19:54
  3. Opowieści leskie...
    Przez asia999 w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 19:54
  4. Opowieści różnej treści :)
    Przez Sebstis w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2006, 13:43
  5. Opowieści o wilkach
    Przez Derty w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-10-2004, 22:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •