Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Gdzie najlepszy miód ?

  1. #1
    Awatar martinus
    Na forum od
    07.2008
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    6

    Domyślnie Gdzie najlepszy miód ?

    Witam,


    Pytanie do tych którzy kupują miód z bieszczadzkich pasiek. Podzielcie się informacją gdzie kupujecie, gdzie najlepszy ?

    Z góry dzięki

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Gdzie najlepszy miód ?

    Chyba to nie kwestia gdzie, ino jaki...tak mawiają i spadziowy doradzają kupować

  3. #3
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Gdzie najlepszy miód ?

    A musi być koniecznie z bieszczadzkich pasiek ? Ja kupiłem ostatnio miód wielokwiatowy ciemny w cenie po 10 zł za kg, przebadany, o zawartości wody w granicach 17 % z pasieki Państwa Sikorów z Opalenicy.
    Tak atrakcyjna cena mogła być uzyskana dzięki wspólnej akcji miodowej Forum Domowych Winiarzy. Forumowicze kupili łącznie ponad 1300 kg miodu różnych gatunków. Polecam wgląd w to forum. Miód pierwsza klasa, z tym, że minimalna zamawiana ilość to wiaderko 15 kg.

  4. #4
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Gdzie najlepszy miód ?

    a ja kupilam pyszny miod na dolnym slasku, pogorze kaczawskie, dobkow, gospodarstwo "greta". mniam! od bieszczad to daleko, ale moze ktos kiedys tam bedzie to polecam :)
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #5
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Gdzie najlepszy miód ?

    "Gdzie" oczywiscie ma znaczenie. Mój ojciec przez wiele lat miał pasiekę, a dzięki temu ja mogłem się uczyć od niego tego fachu. Kiedyś gdy pojawią się u mnie możliwości sam sprawię sobie niewielką pasiekę.

    Temat ogólnie bardzo szeroki ze względu na to iż jest sporo metod "polepszania" miodu. Ja osobiście w czasach gdy kupowałem miód, robiłem to zawsze u ludzi których znam itp. W Czarnej jest sporo gospodarzy, którzy mają pasieki i zarazem dobry miód
    Popytać trzeba i ludzie Cię poprowadzą :)
    Ja kierowałbym się wyznacznikiem wielkości pasieki i ilością miodu sprzedawanego komercyjnie. Im mniej sprzedaży tym lepiej.
    Prawdziwi pszczelarze którzy kochają pszczoły najczęściej nie mają miodu wiele, rozdają go rodzinie i znajomym darmo lub za jakąś symboliczną cenę.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  6. #6
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Gdzie najlepszy miód ?

    Próbowałem w Prełukach i w Lutowiskach. Oba rewelacyjnie dobre. Spadziowe. Ten z Prełuk ciemniejszy.
    Pozdrawiam
    Długi

  7. #7

    Domyślnie Odp: Gdzie najlepszy miód ?

    Mogę polecić miody pszczelarzy zrzeszonych w Stowarzyszeniu "BieS" w Lutowiskach przebadane ,certyfikowane i co najważniejsze smaczne. Mam swoich faworytów ale jako prezesowi "nie wolno" mi wyróżniać kogokolwiek.

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Gdzie najlepszy miód ?

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    (...) Ja kierowałbym się wyznacznikiem wielkości pasieki i ilością miodu sprzedawanego komercyjnie. Im mniej sprzedaży tym lepiej.
    (...)
    Dokładnie tak.

    Nigdy specjalnie nie szukam miodu.
    Wędruję sobie przez wsie Zatwarnica, Sękowiec, Chmiel i Dwernik w całkiem innym celu i widząc napis na domu lub płocie: "Miód", wchodzę i kupuję.
    Do tej pory nie naciąłem się.

    .
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  9. #9
    Awatar martinus
    Na forum od
    07.2008
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Gdzie najlepszy miód ?

    Cytat Zamieszczone przez martinus Zobacz posta
    Witam,


    Pytanie do tych którzy kupują miód z bieszczadzkich pasiek. Podzielcie się informacją gdzie kupujecie, gdzie najlepszy ?

    Z góry dzięki

    W uzupełnieniu...

    http://www.powiat-leski.pl/cms/uploa...20pszczele.doc

  10. #10

    Domyślnie Odp: Gdzie najlepszy miód ?

    ja od siebie mogę polecić miód z Manasterca (pomiędzy sanokiem a leskiem) nie kojarzę numeru, ale po lewej stronie vis a vis gospodarstwa z mini boiskiem do siatkówki... miodzik pyszny, a czy jakiś certyfikowany to nie wiem... wiem że pycha, sam testowałem :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Hotelik Biały jest najlepszy!!!
    Przez ika w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 13:22
  2. Agata, miód i Bieszczady
    Przez Aleksandra w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2009, 00:39
  3. Przewodnik po Bieszczadach. Jaki najlepszy?
    Przez cointreau w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-08-2005, 14:16

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •