Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 201

Wątek: Miesięcznik "Bieszczady"

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Miesiecznik"bieszczady"

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Dorzucę do dyskusji jeden magiczny wyraz: kontekst.....Reasumując: każdy ma swoje językowe preferencje, jednakowoż doktrynalne występowanie przeciwko jakiejkolwiek - poprawnej gramatycznie - formie leksykalnej jest nieuzasadnione, niepotrzebne i не очень
    Ale czy użycie "byłem w bieszczadzie " lub w "biesach" jest poprawne ?
    nie nada , nie nada....(nie mam cyrylicy)
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Miesiecznik"bieszczady"

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    не очень
    No widzisz Tomku, wtręty obcojęzyczne wielu purystów językowych razić będą i za niewłaściwe w obliczu bogactwa naszej ojczystej mowy uważane będą niechybnie, aczkolwiek w języku ludności obszaru tych prawdziwych "dzikich" Bieszczadów na tym forum zwroty napiętnowane nie zostaną...
    Podobnie z wieloma innymi modnymi chwilowo określeniami typu " w pięknych okolicznościach przyrody" na ten przykład.

    Ja jednakże optowałbym za bardziej tolerancyjnym podejściem do cudzych wypowiedzi i jakoś mnie to nie drażni...są gorsze grzechy popełniane werbalnie.

    Biorąc pod uwagę Polskę nasza całą to takich dysput o "z Tych, czy Tychów", "do Tarnobrzega, czy Tarnobrzegu" będzie...mnogo ...chyba nie należy definitywnie dyskwalifikować użytkownika tylko z powodu takowej niedoskonałości

    Pozdrawiam:)

  3. #23

    Domyślnie Odp: Miesiecznik"bieszczady"

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    @Barszczu,

    Zapewne jeszcze 5 minut i byś mnie przekonał do 100% pewności iż proponowana przez Ciebie forma jest jedyną słuszną i właściwą.

    Ja jedynie jestem przeciwnikiem ferowania ostrych bardzo wyroków.

    Napisałeś mocne słowa o "braku szacunku dla historii...", czy "amatorszczyźnie" magazynu, a użyłeś jednego jedynie zarzutu - używania nieprawidłowej, wg chyba nie wszystkich zresztą językoznawców, formy.
    To chyba za mało, by tak przekreślać czasopismo...
    Ależ ja nie przekreślam tej gazety, tylko po pobieżnym przejrzeniu tak mi się rzuciło w oczy to nieszczęsne "Bieszczad", że odłożyłem czasopismo na czas nieokreślony. Na pierwszy rzut oka wygląda nieźle. Każdego kto na bieżąco czyta "Płaj", rocznik "Bieszczad" (w l.poj.) , przegląda "Gazetę Bieszczadzką", materiały BdPN, "Magury", "Połoniny", każdego kto przejrzał "Gminę Cisna" i "Gminę Lutowiska" oraz przewodnik Rewasza i fora oraz strony www bieszczadzkie zapewne trudno w takiej gazecie będzie zaskoczyć.
    Ciekawy temat "Pani na Krywem" o Majsterkach właśnie przeczytałem - interesujące.

    A wracając do formy dopełniacza - uważam, że językoznawcy którzy decydowali o formie "bezkoncówkowej" po prostu nie zbadali tematu dokładnie - myślę, że sam art. Fastnachta przekonałby ich.

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Miesiecznik"bieszczady"

    Tom nieco złudne wrażenie odniósł:)

    Co do akceptowania form, to one bywają uznawane formalnie przez "władców" języka, gdy na tyle przyjmują się wśród gminu, że nie ma sensu ich piętnować.
    To typowe zresztą nie tylko dla naszej mowy.

    Zresztą "historyczne" uwarunkowanie poprawności danej formy, czy niepoprawności innej opiera się na niczym innym jak ówczesnych zwyczajach językowych, a te zmieniają się na przestrzeni dziejów...


    Pozdrawiam:)

  5. #25

    Domyślnie Odp: Miesiecznik"bieszczady"

    U mnie tzn w grodzie Przemysława gazeta nieosiągalna - czy może jest szansa na prenumertę ?

  6. #26
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,824

    Domyślnie Odp: Miesiecznik"bieszczady"

    Cytat Zamieszczone przez barszczu Zobacz posta
    ... Na pierwszy rzut oka wygląda nieźle. Każdego kto na bieżąco czyta "Płaj", rocznik "Bieszczad" (w l.poj.) , przegląda "Gazetę Bieszczadzką", materiały BdPN, "Magury", "Połoniny", każdego kto przejrzał "Gminę Cisna" i "Gminę Lutowiska" oraz przewodnik Rewasza i fora oraz strony www bieszczadzkie zapewne trudno w takiej gazecie będzie zaskoczyć.
    Ciekawy temat "Pani na Krywem" o Majsterkach właśnie przeczytałem - interesujące.
    Właśnie jestem po przeglądzie tego miesięcznika i w zasadzie się z Tobą zgadzam.Na pierwszy rzut oka faktycznie nie najgorzej.Ale za tą cenę (8.90) to trochę mało,przeczytałem w 20 minut.Ten artykuł o Krywem i ochronie pustek niezły,reszta taka sobie.Zdjęcia...no mogły by być lepszej jakości (rozpiętość tonalna-kwestia druku? obróbki?) Taki,no...nijaki trochę,"bezpłciowy".A przecież pierwszy numer powinien powalić na kolana.Poczekamy,zobaczymy,może się rozkręci.
    Pozdrav

  7. #27

    Domyślnie Odp: Miesiecznik"bieszczady"

    Cytat Zamieszczone przez malinka74 Zobacz posta
    czy może jest szansa na prenumertę ?
    Zadałem to pytanie i dostałem z redakcji taką odpowiedź:
    Niestety, do końca roku nie przewidujemy możliwości zaprenumerowania pisma bezpośrednio u wydawcy.
    Taka możliwość będzie dopiero od 2010 r. W chwili obecnej proponuje sprawdzić w RUCH S.A. gdyż firma ta jest jednym z kolporterów naszego pisma, a wiem, że świadczą usługi również za granicą.

  8. #28

    Domyślnie Odp: Miesiecznik"bieszczady"

    Andrzej dzięki za podpowiedź - cóż będe uparcie szukała po kioskach

  9. #29
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2007
    Postów
    204

    Domyślnie Odp: Miesiecznik"bieszczady"

    No właśnie, ja dziś też rzuciłam okiem w Empiku, ale ponieważ nie znalazłam w nim nic dla siebie, dlatego pomimo niskiej ceny nie kupiłam.
    Pewnie będę zaglądała niego co miesiąc. Zobaczymy, może wykluje się fajne pismo.
    "Zakochanemu w górach wielkomiejskiemu szczurowi humor poprawia się już nawet na widok kopca Ślęży ... " Aleksander Lwow

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Pomiędzy Andami a Bieszczadami
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: Miesiecznik"bieszczady"

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Gdzieś to znalazł? Tutaj? http://www.magazynbieszczady.pl/
    nie, tu:


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. "Wysłowienie Niewysłowionego", czyli Bieszczady i Metafizyka
    Przez Aragorn w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 20:39
  2. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 03:43
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 10:42
  4. "Powroty i rozstania."- Bieszczady zimą 2006 r.
    Przez Ezechiel w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 01-03-2006, 21:56

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •