Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Pierwszy raz w Bieszczadach

  1. #1
    sir-lipton
    Guest

    Domyślnie Pierwszy raz w Bieszczadach

    Witam wszystkich


    Jestem osobą, która nie ma we krwi całodniowych wypraw gdzie przerwa pomiędzy jednym dniem po brzegi wypełnionym wędrówką a drugim podobnie wyglądającym, to nocleg w namiocie.
    Pomimo tego chciałbym zobaczyć ten piękny zakątek kraju jakim są Bieszczady.
    W związku z tym proszę o informację czy jest możliwe zatrzymanie się w takiej miejscowości, gdzie uda się odbyć parę jednodniowych wycieczek po malowniczych szlakach ?
    Zaznaczam, że mogą być długie ( do 6-8h) ale ograniczeniem jest start i meta w tym samym punkcie. Możliwy też jest wariant podjechania samochodem w kolejny dzień do następnego punktu startowego, który będzie również metą.
    Nie wykluczone, że po tej wizycie kolejna będzie z namiotem


    Pozdrawiam wszystkich

  2. #2

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    Mogą być np. Ustrzyki Górne:
    trasa 1 drogą do Wołosatego i dalej czerwonym szlakiem przez Halicz i Tarnicę i z powrotem do UG
    trasa 2 z UG szlakiem niebieskim na Wielką Rawkę, potem Mała Rawka i szlakiem przez Dział w stronę Wetliny. Z Wetliny powrót do UG samochodem/autokarem do UG
    trasa 3 z UG Połoniną Caryńską do Brzegów Górnych. Powrót samochodem/pks.
    trasa 4 z UG pks do Brzegów Górnych, wejście na Połoninę Wetlińską, do przełęczy Orłowicza i dalej do Wetliny. Powrót jw.

    2 pierwsze przeszedłem z kolegą niecały miesiąc temu.
    http://steelshoes.org/modules.php?na...article&sid=49

  3. #3

    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    z tej i tamtej puszczy...
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    Proponuję modyfikację trasy drugiej: niebieskim na Wlk.Rawkę ,potem na Małą i zejść zielonym do Przełęczy Wyżniańskiej (koniecznie wstępując do Bacówki Pod Małą Rawką).Z Przełęczy stopem albo umówić się na podwózkę busem( na PW mogę podać namiary).Trasa krótka ,ale warto posiedzieć na Rawkach-niezłe widoki.Czego nie można powiedzieć idąc Działem do Wetliny...

  4. #4

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    Sam Dział faktycznie jest mało widowiskowy, za to podobał mi się końcowy fragment zejścia, ten położony w lesie, ze schodami.

  5. #5

    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    z tej i tamtej puszczy...
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    Jeszcze jedna propozycja:
    Z UG czerwonym do Przeł.Sidło (pod Tarnicą ) i niebieskim przez Bukowe Berdo do Widełek.Stamtąd nawet autobus do Górnych jedzie.Szłam tamtędy w czerwcu ,naprawdę warto:)Powodzenia

  6. #6

    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    z tej i tamtej puszczy...
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    Jakbyś miał mało czasu to Połoniny Caryńską i Wetlińską można zrobić w jeden dzień-tylko trzeba wcześnie wstać:)

  7. #7

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    Moim zdaniem ciekawiej na Tarnicę wchodzić z Bukowego Berda (start z Widełek) niż z UG.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    Szedłem na Tarnicę zarówno przez Bukowe Berdo jak i szlakiem czerwonym z Wołosatego przez Halicz. Moim skromnym zdaniem ta druga trasa jest ładniejsza. Choć oczywiście o gustach się nie dyskutuje.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    darkwater: oczywiście, jeśli bierzemy pod uwagę Halicz to lepiej iść czerwonym szlakiem (z tym, że ja wolę odwrotnie UG ->Wołosate ale tak jak piszesz - kwestia gustu)

  10. #10
    sir-lipton
    Guest

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    Witam

    Dzięki za odzew !!!

    Faktycznie najlepszym miejscem są Ustrzyki Górne na preferowany przeze mnie wyjazd w Bieszczady.
    Trasy podane przez darkwater'a oraz ich modyfikacje będą przedmiotem małej analizy i coś się z tego poukłada
    Raz jeszcze dzięki !!!

    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wakacje w Bieszczadach po raz pierwszy
    Przez Wolusia w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 20:56
  2. Pierwszy raz w Bieszczadach - weryfikacja tras
    Przez Płotka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 21:28
  3. 12-16-latkowie pierwszy raz w Bieszczadach
    Przez Malenki_Aniolek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-06-2008, 20:33
  4. Pierwszy raz w Bieszczadach
    Przez Asia_S w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2007, 22:28
  5. Pierwszy raz w Bieszczadach...szukam domku
    Przez Karolcia_78 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-07-2006, 00:50

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •